СТОЙНОСТИ НА ЧХГ - ТЕМА 18

  • 54 216
  • 1 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 120
Седмица от последната
   
Количество на hCG
менструация
   
в mIU/ml
3
   
5 - 50
4
   
4 - 426
5
   
19 - 7,340
6
   
1,080 - 56,500
7 - 8
   
7,650 - 229,000
9 - 12
   
25,700 - 288,000
13 - 16
   
13,300 - 254,000
17 - 24
   
4,060 - 165,400
15 - 40
   
3,640 - 117,000

  • При около 85% от нормално протичащите бременности хормонът ЧХГ удвоява своите стойности на всеки 48-72 часа
  • С напредване на бременността нивата на ЧХГ стават по–високи, като времето за удвояване на стойността може да нарасне до 96 часа
  • Нива на ЧХГ по-ниски от 5mIU/ml се разглеждат като отрицателен тест за бременност, и всяко ниво по-високо от 25mIU/ml се разглежда като положителен тест за бременност.
  • Чрез трансвагиналния ултразвук може да се види най-рано гестационен сак, когато ЧХГ нивата достигнат 1000 - 2000mIU/ml.


Старата тема https://m.bg-mamma.com/?topic=1506361

# 1
  • Мнения: 7
Здравейте момичета , за новата тема да се включи един новак . Simple Smile
След ЗЕТ трансфер (30.05 )съм на две тридневни
ЧхГ на 12.06-303
Чхг на 14- 280 
Утре отново ще направя тест. Какво ви е мнението ?

# 2
  • Мнения: 785
При мен с по-ниска стойност на ЧХГ при второто изследване ми казаха, че е биохимична бременност, защото стойността на хормона трябвало да се удвои на 48 часа и в действителност няколко дни след това прокървих..

# 3
  • Мнения: 952
Здравейте момичета , за новата тема да се включи един новак . Simple Smile
След ЗЕТ трансфер (30.05 )съм на две тридневни
ЧхГ на 12.06-303
Чхг на 14- 280 
Утре отново ще направя тест. Какво ви е мнението ?

По принцип не е добре щом пада, за 48 -72 ч най-малкото би трябвало да се удвои. Дори и да са били захванати двете и едното да е паднало, пак трябва да имате дори и леко завишение, а тук вървят надолу стойностите. Направете още два кръвни теста, за да видите как се движи и ако има застой или много леко неестествено покачване отидете на лекар, за да се провери и извънматочна. Пуснете и прогестерон.

# 4
  • Мнения: 10
Здравейте, мили момичета
Разбрах преди няколко дни, че съм бременна. Бременността е желана и чакана. Но ЧХГ нараства много бавно- на 12.06- 858, след 48 часа - 1072 и след 72часа - 1250. Бях на преглед. Все още не се вижда нищо, но доктора ми каза, че е рано и важното било, че ЧХГ все пак нараства. Навсякъде чета, че трябва между 48-72 часа да се удвои. Дали има някакв надежда? Случвало ли се е на някой да не нараства бързо ЧХГ и все пак да се развие успешна бременност? Друга лекарка ми каза, че има и такива случаи. Не знам да се надявам ли или да се подготвям за неуспех.
Декември месец бях с кухо яйчице и сега много ме е страх да не се повтори същото.

# 5
  • Мнения: 8
Здравейте на всички!
Изчетох почти всички 18 теми, но не намерих някой подобен случай, който да ми даде някакви отговори.
Таа на 07.06 след положител уринарен тест, пуснах чхг - 141 mUI/ml и прогестерон 191.88nmol/l
На 10.06 чхг 165 и прогестерон 163 ... Мнението на лекарката беше, че е биохична. Спрях Утрогестан и Фраксипарин и се разбрахме да пускам пак и да изчакам да ми дойде и чхг да се изчисти.
Пуснах пак 14.06 чхг продължава да расте - 182 и прогестерон 92
От днес чхг вече е 264!
ПП. Закъснението ми е 10 дни.

Моля, някой с подобен случай да даде съвет!
Благодаря ви предварително! Heart

# 6
  • Мнения: 1 130
Според мен трябва лекар да ви следи за извънматочна бременност. Това бавно нарастване на стойностите ме насочва натам (говоря от личен опит).
Дано все пак да не е това и след като почне кървене, ЧХГ да започне да пада.

# 7
  • Мнения: 1 736
Здравейте на всички!
Изчетох почти всички 18 теми, но не намерих някой подобен случай, който да ми даде някакви отговори.
Таа на 07.06 след положител уринарен тест, пуснах чхг - 141 mUI/ml и прогестерон 191.88nmol/l
На 10.06 чхг 165 и прогестерон 163 ... Мнението на лекарката беше, че е биохична. Спрях Утрогестан и Фраксипарин и се разбрахме да пускам пак и да изчакам да ми дойде и чхг да се изчисти.
Пуснах пак 14.06 чхг продължава да расте - 182 и прогестерон 92
От днес чхг вече е 264!
ПП. Закъснението ми е 10 дни.

Моля, някой с подобен случай да даде съвет!
Благодаря ви предварително! Heart
Този прогестерон не е ли бил и той много висок...аз не разбирам много но съм бременна в 9г.с и моя е около 70 и всички казват,че е добре..

# 8
  • Мнения: 8
Здравей, Надежда Х,
И аз се стреснах като видях прогестерона, дори писах и в други групи и всички, включително лекарката, казаха че е ок. Та дори слагах и Утрогестан...

Силно се надявам да не е извънматочна, защото пък ми се вижда несериозно да чакам да стане 1000 след Х време и тогава да вземе мерки, ако наистина е извънматочна.
Май маай трябва да потърся мнение и от друг лекар Sob

# 9
  • Мнения: 1 736
Здравей, Надежда Х,
И аз се стреснах като видях прогестерона, дори писах и в други групи и всички, включително лекарката, казаха че е ок. Та дори слагах и Утрогестан...

Силно се надявам да не е извънматочна, защото пък ми се вижда несериозно да чакам да стане 1000 след Х време и тогава да вземе мерки, ако наистина е извънматочна.
Май маай трябва да потърся мнение и от друг лекар Sob
При мен точно  на 10 дневно закъснение се видя плодно сакче и малката точица,но с вагинален ехограф..през корема нищо не се видя...на 9тия ден чхг ми беше около 5000...аз не го бях изследвала преди това и след това повече не съм...по добре потърси и друго мнение за да разбереш какво се случва

# 10
  • Мнения: 1 130
Не е задължително да стане 1000, макар това да е правилото по принцип. Мен ме вкараха в болница за наблюдение при ЧХГ 600, оперираха ме на другия ден с ЧХГ 660 след като се визуализира бременност в едната тръба.
Споделям моя опит - аз бях след инвитро, при мен първата стойност на 27.03 беше 29, 660 беше на 14.04. Кървене имах от 05.04, след като спрях лекарствата.

Относно прегестерона- зависи в каква мерна единица е. Стойностите в ng/ml са по-ниски от тези в nmol/l.

Последна редакция: сб, 17 юни 2023, 21:57 от 2402

# 11
  • Мнения: 1 736
Ами моя е в nmol l...притеснявах се,но всички казват,че е добре...след две седмици пак го изследвах...пак беше толкова...не беше се променил изобщо

# 12
  • Мнения: 334
Здравейте, имам нужда от мнение за днешните резултати (днис ми е датата на МЦ) и най-вече за стойността на прогестерона. Не е ли твърде висок, какъв опит имате? След 48 часа ще повторя, разбира се, след което предстои нмх ако всичко е наред. Благодаря за мненията и споделения опит предварително.

# 13
  • Мнения: 8
Здравейте, имам нужда от мнение за днешните резултати (днис ми е датата на МЦ) и най-вече за стойността на прогестерона. Не е ли твърде висок, какъв опит имате? След 48 часа ще повторя, разбира се, след което предстои нмх ако всичко е наред. Благодаря за мненията и споделения опит предварително.

Привет,
Виж вчерашният ми пост за чхг и прогестерон. Моят прогестерон на 1ви ден закъснение беше 191 и уж беше ОК. Надежда Х, пък е с 90 и на нея са и казали, че е добре.

# 14
  • Мнения: 90

Моля, за мнение. Много ли е нисък прогестерона? Ще се побъркам на морето сме, няма къде да отида на лекар

Общи условия

Активация на акаунт