Отвращение от всякакви миризми

  • 425
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Моля Ви помагайте!!! Във втори месец съм и от 2 седмици имам отвратително усещане - не мога да понасям всякакви миризми, гади ми се на секундата в която вдишам нещо различно от чист въздух. Най-зле е в кухнята, която е в една стая с хола и буквално не мога да влезна там без да имам позив за повръщане и да повърна на секундата. Постоянно стои балконската врата широко отворена, не се готви почти, а миризмата, която е в тази стая е просто непоносима. Не знаем с мъжа ми от къде идва, на него нищо не му мирише - нито има застояла храна, нито боклук, но аз просто по-лоша и гнусна миризма не съм усещала никога през живота си. Карам го да пръска с ароматизатор или парфюм преди да влезна, което действа за кратко, тъй като и те ме дразнят, но не до степен повръщане. Единственото място на което мога да стоя без да повърна е спалнята.
Моля ви ако имате някакъв способ за това как да се справя ще съм много благодарна.

# 1
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 260
Не знам дали има оправия. Аз бях така с праха за пране, който ползвам от години. Като забременях ми миришеше отвратително и ми се гадеше, също и от миризмата на току- що монтирана холна секция, а по принцип обожавам миризмата на нови мебели. Беше по време на пандемията и вкъщи носех маска, за да не усещам миризмата.

# 2
  • Мнения: 12 790
Пишеш в раздел "Бъдещи майки", значи си бременна  - ами нормално е, на много жени се случва. Аз имах такова отвращение с едната бременност. Не намерих начин да се справя, но мина, някъде към месец-два продължи това. Гадно е, но поне не е за толкова дълго.

# 3
  • Мнения: 6 150
Не намерих начин да се справя, но мина, някъде към месец-два продължи това. Гадно е, но поне не е за толкова дълго.
При мен си продължи почти до края. Имаше леко притъпяване последните два месеца.
Винаги съм била чувствителна на миризми, но по време на бременността беше страшно. Не ми се е гадило изобщо, обаче това ми беше кошмара. Абсолютна непоносимост имах към всичко, особено парфюми и от сорта.

# 4
  • България
  • Мнения: 3 621
Чай от джинджифил малко помага за гаденето

# 5
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Не намерих начин за справяне. Мазах си под носа аромати разни, лукчета смучех, нищо. Джинджифил не обичам, а и не можех да ям...

Аз мразех пералнята и зловонието, което излъчваше, до такава степен, че не ми се прибираше вкъщи. Почистих я основно няколко пъти + дезинфекция, безрезултатно. От вратата ме удряше тази миризма. Също някакви, идващи от съседите през прозореца - на някаква манджа и на препарат, с който чистеха нещо.
До ден днешен не понасям Ариел за пране. Карах бащата да се съблече още на вратата. Препрах всичко с бебешки безароматен прах и пак го усещах. Години наред не можех да намеря препарат за пране, който да не ми мирише отвратително.

Майка ми още помни сапун Биляна някакъв.

# 6
  • Мнения: 48
Би трябвало да отмине с времето, при някои бременни е много силно в първия триместър. Принципно е с цел бременната да не изяде нещо отровно, но може да хване която и да е миризма. Аз бях така с миризмата на месо, както и телесната миризма на хора, които ядат много месо, вкл. мъжът ми. Много ми беше трудно да седя близо до него, дори непосредствено след къпане. Буквално не се целувахме няколко седмици, защото трябваше да спра да дишам. Но мина!

# 7
  • Мнения: 37
Ох, освен да чакам да мине май няма друг изход...разбирам, че при всеки го удря на различни миризми, но просто е уникално как от изведнъж се случва и то с такава сила!

Общи условия

Активация на акаунт