Тъпа болка в гърба

  • 256
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Привет! От около седмица имам една тъпа болка/напрежение в гърба горе в средата. Когато стоя права усещам напрежението, в седнало положение пак, но не толкова изразено, не е като схващане и аз точно не мога да опиша каква е болката, дори не е болка, а по-скоро дискомфорт. Като си мърдам главата усещам пак такова напрежение и във врата и някак си се свързва с напрежението в гърба. Разтриване не помага. На 27г. съм ако има значение, също така вдигам 2 годишното ми детенце сравнително често. Ако може да ме насочите на какъв лекар трябва да отида или да правя някакви тренировки, ще съм благодарна.

# 1
  • Мнения: 2 476
О, на 2 г. вече са доста тежки за вдигне - явно си си претоварила мускулатурата на гърба. Направо престани с вдигането на тежко и отивай на масаж - но задължително от някой с подходящо образование - кинезитерапевт, физиотерапевт, рехабилитатор.
Иначе - ако това продължава - консултация с невролог.
Тренировки в момента не са подходящи, нека отмине първо тази фаза на напрежение и дискомфорт, след което е добре да почнеш да правиш упражнения за стягане на мускулатурата на гърба. Най-добре е кинезитерапевт да ти покаже упражнения, които да са подходящи за теб, а не да гледаш клипчета в интернет.
Единственото, което е универсално при всякакви проблеми с гърба и моят невролог препоръчва е упражнението котка-камила (котешки гръб). Cat - camel е на английски, то е супер лесно, погледни го в YouTube. Прави се сутрин веднага след ставане с подходящото дишане и вечер преди лягане. По 10 повторения. Като мине острата фаза - наистина се заеми сериозно с гърба си, млада си, може би ще искаш още деца, трябва да си във форма.

# 2
  • Мнения: 25
О, на 2 г. вече са доста тежки за вдигне - явно си си претоварила мускулатурата на гърба. Направо престани с вдигането на тежко и отивай на масаж - но задължително от някой с подходящо образование - кинезитерапевт, физиотерапевт, рехабилитатор.
Иначе - ако това продължава - консултация с невролог.
Тренировки в момента не са подходящи, нека отмине първо тази фаза на напрежение и дискомфорт, след което е добре да почнеш да правиш упражнения за стягане на мускулатурата на гърба. Най-добре е кинезитерапевт да ти покаже упражнения, които да са подходящи за теб, а не да гледаш клипчета в интернет.
Единственото, което е универсално при всякакви проблеми с гърба и моят невролог препоръчва е упражнението котка-камила (котешки гръб). Cat - camel е на английски, то е супер лесно, погледни го в YouTube. Прави се сутрин веднага след ставане с подходящото дишане и вечер преди лягане. По 10 повторения. Като мине острата фаза - наистина се заеми сериозно с гърба си, млада си, може би ще искаш още деца, трябва да си във форма.

Благодаря много за отговора 🙏
Аз имам две деца, и когато за пръв път раждах се наложи спешно секцио, та когато анестезиолога ми слагаше упойката в гърба ми каза, че ми е изкривен гръбначния стълб - възможно е от това да идват проблемите (отделно на натоварването с децата), но ще посетя нужните специалисти, благодаря Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 476
О, ако имаш изкривяване - определено ти трябва кинезитерапевт и подходящ комплекс от упражнения.
Ако си от София - мога да препоръчам, аз самата съм със сколиоза и ходя в такъв център за изкривявания. Там ми правят програма за тренировки и всичко останало.

# 4
  • Мнения: 336
О, ако имаш изкривяване - определено ти трябва кинезитерапевт и подходящ комплекс от упражнения.
Ако си от София - мога да препоръчам, аз самата съм със сколиоза и ходя в такъв център за изкривявания. Там ми правят програма за тренировки и всичко останало.

Може ли да споделите в кой център ходите? Предстои ми физиотерапия и търся предложения.

Общи условия

Активация на акаунт