Дентална медицина в МУ Пловдив

  • 248
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте! Все още съм в училище, но съм се ориентирала донякъде какво искам да уча и работя след време. Влезнах в паралелка “софтуерни и хардуерни науки”, защото преди време мислих, че медицината не е за мен, но сега като започнах да уча програмиране осъзнах, че това пък съвсем не е за мен.
Струва ми се твърде еднообразно, а при медицината е някак по - различно, та наскоро се пренасочих към дентална медицина.
Сега съм в 9 клас, но искам да знам дали трябва от сега да се подготвям по - усилено, или да започна на по - късен етап (10, 11 клас). Какво мислите за специалността, университета, изпитите и прочие?
Споделяйте тук всякакво мнение/информация, свързана с темата. Ще бъде от полза. Предварително благодаря Grinning

# 1
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 403
Засега не допускай успехът ти да пада, особено по химия и биология, че не се знае кои оценки ще поискат за балообразуването след 3г. За догодина изискванията щяха да са за оценките по биология и химия от първи гимназиален етап, но го отмениха, та наблягай на БЕЛ защото засега остава в балообразуването.  Подготовка за КСК химия и биолагия най- добре да се започне в 11-ти клас. По-продължителната може да доведе до прегаряне, по-кратката може да не е достатъчна.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 806
За догодина изискванията щяха да са за оценките по биология и химия от първи гимназиален етап, но го отмениха,

Беллора, кога е отменено, че явно аз нещо не съм доразбрала Flushed .

Последна редакция: вт, 02 апр 2024, 12:48 от mrancho

# 3
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 403
mrancho Дано не ви подвеждам, случайно попаднах на статия преди 2-3 седмици, но вярно, че не съм търсила информация на сайта на МОН, тези вълнения вече ги минахме. Така или иначе, по.добре да си осигурите високите оценки, за да сте подготвени за варианти. Аз вече съм разказвала как за набора на сина ми информацията че оценката от ДЗИ по БЕЛ влиза като компонента в балообразуването за МУ ни я сервираха, когато оставаха едва няколко месеца до предварителните изпити, когато децата бяха на финалната права от подготовката и време за друго почти нямаше, а и в спешен порядък частни учители не се намират лесно.

Общи условия

Активация на акаунт