Нередовен цикъл

  • 311
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте, на 28г, цикълът ми винаги е бил редовен, но от септември насам ми идва през 2 месеца горе-долу, в началото усещах обичайното преди цикъл, с изключение че така и не идваше, сега вече не, просто пропуска...първо си казах от стрес може би, но притеснявам се,моля за насоки от къде да започна, някакви кръвни изследвания например?

# 1
  • Мнения: 348
Бяхте ли на гинеколог? Това е първата задължителна стъпка.

# 2
  • Мнения: 2 081
Гинеколог ще каже какви да са изследванията , след преглед .

# 3
  • Мнения: 14
Не съм, благодаря

# 4
  • Мнения: 11 358
Гинеколог и ендокринолог ще ви определят какви изслдвания да направите.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 5 957
... цикълът ми винаги е бил редовен, но от септември насам ми идва през 2 месеца горе-долу...
Щом направо си прескача един месец, може да има някакъв проблем с единия яйчник (те нали уж се редуват, но не е задължително).

Аз бих започнала от ехограф и АГ ще прецени какви изследвания да пусне.
За ендокринолог не знам. Мен ендокринолозите винаги са ме препращали към АГ за проблеми с половите хормони.

Иначе, ако има някакъв проблем с щитовидната жлеза, това също може да се отрази на цикъла. И вече за ЩЖ ендокринолог би бил полезен.

# 6
  • Мнения: 893
При мен не се изясни 4 години какво стана - на същата възраст. Каква е причината да не си посетила лекар още?

# 7
  • Мнения: 14
Извинявайте, не успях няколко дни да вляза, не съм посетила все още, но ще отида на гинеколог.
Защо не съм отишла- защото първо помислих,че може от стрес нещо да се е получило като закъснение например, после ми дойде ня следващия месец и казах добре, може би един път се е случило.  След това по празниците, но не обърнах толкова внимание. И сега вече може би леко страх какво ще се окаже, но знам че не трябва на отлагам и да отида

Общи условия

Активация на акаунт