Какво давате на кучетата ви за външно обезпаразитяване?

  • 484
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте!😀 Имам померан на 6 месеца. Вече е почти лято и трябва да му даваме нещо за външно обезпаразитяване за да не хване кърлежи и бълхи. Лекарите ни препоръчаха каишка на Foresto, но нашето кученце не търпи такива неща и я изгриза. Сега ни казаха щом не търпи такива неща да му дадем нещо през устата и ни дадоха хапчета Simparica. Още не сме и го дали. Та въпроса ми е какво мислите за тези хапчета на Simparica? Давали ли сте ги на вашите кученца и има ли някакви нежелани реакции? Благодаря Ви предварително! 💖

# 1
  • Майна Сити
  • Мнения: 954
Не смея да давам нищо през устата, защото не помня от кои хапчета в Америка, кученцата получаваха гърчове, често фатални. За това ние ползваме за нашата пръдла (чихиуахуа) капки Адвантикс

# 2
  • Мнения: 99
Веднъж сме давали хапче за външни паразити, но нито имаше обещания траен ефект, нито е най-здравословно.
След хапчето получи разстройство и сме чистили в апартамента. Измряха външните паразити, но при следващата игра с дворно коте, пак се зарази. Бих дала хапче, ако животинчето има наистина много паразити. А нашето нямаше и беше напълно излишно. За превенция не става.
За нас долу-горе работи през няколко дни пудрене + фронтлайн капки + каишка. Фронтлайн има и на спрей.

# 3
  • Мнения: 1 404
Давах Симпарика трио на предишното ми куче и бях много доволна. Не е имало странични ефекти и не е хващал бълхи и кърлежи. Само да вметна, че обезпаразитяването не се прави само през лятото, а си е целогодишно.

# 4
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Първо и аз да кажа, че кучето се обезпаразитява през цялата година. Не си мислете, че като е "студено" няма кърлежи, бълхи и комари. Нахапани и болни кучета от кърлежови инфекции има от още от януари. Зимите като едно време вече отдавна ги няма.
Обезпаразитявам с капка адвантикс всеки месец, имайте предвид, че кърлежите са доста упорити (да не казвам направо мутирали ) и за това е добре и нещо допълнително като репелент за пръскане по краката и корема преди самата разходка.
Хапчета за външно през устата никога не бих дала, това е все едно Вие като искате да се парфюмирате отвън да си изпиете парфюма през устата. Това което трови кърлежа, трови пътво вашето куче отвътре тъй като минава през организма му.
Отделно от това нексгард симпарика и бравеко хапчетата  съдържат съставка която доказано при някои кучете предизвикава епилептични гърчове има и случаи на смърт. има група по въпроса на англ във фейса  казва се  "Does Nexgard Kill Dogs?" където хора постоянно описват проблемите си с тези хапчета.

# 5
  • Мнения: 2 478
Обръщам внимание, че освен противопаразитен препарат срещу кърлежи и бълхи, трябва да се информирате и за такъв срещу дирофилариоза.
Ние ползваме каишки, като много дълго време взимах Scalibor, но в един момент ги разлюбих... Престанаха да действат добре. Нито Kiltix, нито Foresto харесвам, от кърлежи нищо не ни спасява. Все пак последно взехме Foresto за през зимата, днес капах Frontline. Нататък ще гледаме какво. В топлите месеци с комари (май-октомври) даваме и Ендектовет.

# 6
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 433
Обръщам внимание, че освен противопаразитен препарат срещу кърлежи и бълхи, трябва да се информирате и за такъв срещу дирофилариоза.
Ние ползваме каишки, като много дълго време взимах Scalibor, но в един момент ги разлюбих... Престанаха да действат добре. Нито Kiltix, нито Foresto харесвам, от кърлежи нищо не ни спасява. Все пак последно взехме Foresto за през зимата, днес капах Frontline. Нататък ще гледаме какво. В топлите месеци с комари (май-октомври) даваме и Ендектовет.
Аз пък да допълня към това, че ако правите прекъсвания или до сега никога не сте давали нищо против дирофилариоза, първо е добре да направите 4д тест преди да започнете.

# 7
  • Мнения: 2 478
Кучето е малко, не виждам смисъл от тест. Той се прави при по-големи животни, при които може да е натъпило заразяване и болестта да е напреднала.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 515
Ползвам Нексгард Спектра, но кучето ми е 25+ кг, за малките знам, че не винаги им понасят хапчетата. Иначе сме на тях от 4-5г и съм супер доволна, зимата си позволявам да ползвам пипети да си почине организма от хапчетата, но да чукам на дърво не съм имала проблеми нито със здравето на кучето, нито с паразити.

# 9
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 107
Credelio Plus.

# 10
  • Мнения: 2 340
И на кучо и на котьо давам Инспектор Куадро табс. За външно, вътрешно и комар са таблетите.

Общи условия

Активация на акаунт