новите условия на ел.поща в abv.bg

  • 3 444
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 355
В "Условия за използване на услугите на ABV.bg" можете да научите, че според чл.26 ал.3 дължите неустойка в размер на 3000лв.

Източник http://mirchev.blog.bg/viewpost.php?id=42760

# 16
  • Мнения: 3 576
А ако изкажеш несъгласие, значи ли че се отказваш от техния "договор" и от пощата??
И аз не издържах да прочета цялото....

# 17
  • Мнения: 2 229
В "Условия за използване на услугите на ABV.bg" можете да научите, че според чл.26 ал.3 дължите неустойка в размер на 3000лв.

Източник http://mirchev.blog.bg/viewpost.php?id=42760

Тия луди ли са?!?!? #Crazy #Crazy

# 18
  • Къде ли не...
  • Мнения: 114
А ако изкажеш несъгласие, значи ли че се отказваш от техния "договор" и от пощата??
И аз не издържах да прочета цялото....
Да, значи и на всичкото отгоре ти казват, че ще ти закрият пощата до един месец   Shocked

# 19
  • Мнения: 1 273
Ето какво им писах аз: "Не желая личните ми данни да бъдат използвани за целите на директния маркетинг"

Ето и техния отговор:
"Здравейте,

Вашето искане е взето под внимание!

Благодарим Ви!

Екипът на ABV.bg"

# 20
  • Мнения: 2 229
А аз получих:

Здравейте,

Общите условия за ползване на услугите, достъпни през уебсайта ABV.bg са
променени поради влизането в сила на промените в Закона за защита на
потребителите, в сила от 10.06.2006 г. (Обн. ДВ. бр. 99 от 9 Декември
2005 г., изм. ДВ. бр. 30 от 11 Април 2006 г., изм. ДВ. бр.51 от 23 Юни
2006 г., изм. ДВ. бр. 53 от 30 Юни 2006 г., изм. ДВ. бр. 59 от 21 Юли
2006 г., изм. ДВ. бр. 105 от 22 Декември 2006 г., изм. ДВ. бр. 108 от 29
Декември 2006 г.)

За да ползвате услугите, достъпни през уебсайта ABV.bg, вие трябва да
сте напълно съгласни с Общите условия.

Поради несъгласието Ви с новите Общи условия, вашата АБВ Поща ще бъде
закрита в рамките на един месец.


Сигурни ли сте, че желаете Вашият АБВ профил да бъде закрит?

Ще очакваме вашето изрично съгласие, преди да изтрием Вашата АБВ Поща!

Благодарим Ви!

Екипът на ABV.bg

# 21
  • София
  • Мнения: 3 328
Кога го получи това писмо?
Питам, защото аз онази вечер им писах, само в частта за чл. 29 и чл. 30, и получих лаконичния отговор "Вашето искане е взето под внимание! Благодарим Ви!"

# 22
  • Къде ли не...
  • Мнения: 114
А аз получих:

Здравейте,


За да ползвате услугите, достъпни през уебсайта ABV.bg, вие трябва да
сте напълно съгласни с Общите условия.

Поради несъгласието Ви с новите Общи условия, вашата АБВ Поща ще бъде
закрита в рамките на един месец.


Сигурни ли сте, че желаете Вашият АБВ профил да бъде закрит?

Ще очакваме вашето изрично съгласие, преди да изтрием Вашата АБВ Поща!

Благодарим Ви!

Екипът на ABV.bg
И на мен ми го пратиха това вчера  #Crazy

# 23
  • Мнения: 2 229

И на мен ми го пратиха това вчера  #Crazy

**цветенце**, а ти какво точно им написа?
Защото аз им писах "не съм съгласна с новите условия на АБВ пощата" без да конкретизирам с какво точно. Mоже би ако бях писала, че не искам само да ми използват личните данни нямаше така да ми отговорят, не знам. newsm78

# 24
  • Къде ли не...
  • Мнения: 114

И на мен ми го пратиха това вчера  #Crazy

**цветенце**, а ти какво точно им написа?
Защото аз им писах "не съм съгласна с новите условия на АБВ пощата" без да конкретизирам с какво точно. Mоже би ако бях писала, че не искам само да ми използват личните данни нямаше така да ми отговорят, не знам. newsm78
Е, точно и аз това им написах,Serendipity и направо ме изумиха с този отговор. Да, ако бяхме споменали за личните данни, може би нямаше да е такъв отговора. Ама много ме ядосаха-ще ти използват данните и ако не си съгласен-трият пощата Shocked

# 25
  • София
  • Мнения: 3 328
За да сме напълно сигурни, ще взема да им дръпна една жица, но мисля, че ключът от пещерата е тъкмо в това - с какво не сме/сте се съгласили - изобщо с общите условия, или с предоставянето на лични данни на трети лица, съответно - с използването им за целите по чл. 29. Напълно естествено е несъгласието изобщо  общите условия да има за последица ритването на шапките, докато отказът да се предоставят личните ни данни е частен случай, който няма как и защо да бъде свързван с такива последици. Другото би означавало заобикаляне, чрез принуда, изискванията на Закона за защита на личните данни.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 328
Току що говорих с млад, напорист човек - член на екипа на Нетинфо.бг - несъгласието за ползване на личните ни данни в хипотезите на чл. 29 и чл. 30 от новите общи условия няма да доведе до закриване на пощите ни. Изразяването на общо несъгласие, напротив, би имало точно такава последица.

# 27
  • Мнения: 4 700
"Вашето искане е взето под внимание! Благодарим Ви!"

То4но това полу4их и аz след като и  писах, 4е zабранявам ли4ните ми данни да се полzват с цел директен маркетинг.

Общи условия

Активация на акаунт