Аблация на сърцето -12

  • 1 219
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54 447
Добре дошли в новата тема! Flowers Hibiscus

Да честитим професионалния празник на всички здравни работници и в частност на лекарите, които ни помагат да живеем нормален живот! Heart

Предната тема
Скрит текст:

# 1
  • Мнения: 420
Цоп, в новата тема Simple Smile Надявам се всички да сте добре. Аз тия дни мисля да направя една консултация с кардиолог, защото всяка сутрин апарата за кръвно засича ПМ. В друго време на деня го няма, но сутрин редовно. И то без някакви конкретни оплаквания, засякох го при случайно мерене и от тогава всеки път като се сетя, го засича. Иначе в тези моменти пулсът ми даже е нисък

# 2
  • Мнения: 203
И на мен днес ми засича, и то когато се сетя. Аз мисля, че си ги докарваме ние тия неща с това вглъбяване. При очакване и притеснение може да има незначителна систола и хоп ние сме на черешата.

# 3
  • Мнения: 363
Честита нова тема!
Ето текущите показания при мен от преди 2-3 минути:


А сутринта хвана една две екстрасистоли и обяви, че имам аритмия...Grinning
Но при мен е нормално, защото съм след аблация от преди по-малко от месец.
Но въобще не съм получавал пристъпи от ПМ и ПТ.

# 4
  • Мнения: 420
Едно замерване и от мен преди лягане. Между другото, понеже казах голяма дума, преди това пак отчете ПМ 😄

# 5
  • Мнения: 203
Моят кардиолог ми казва, че тези индикации са ориентировъчни и да не им се вързваме. Аз съм cи правила експеримент - в кола винаги отчита аритмия, когато кашлям също.

Последна редакция: нд, 07 апр 2024, 23:08 от akekina

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 16 161
На апарата за кръвно,кое точно показва ПМ и аритмия?🤔

# 7
  • Мнения: 420
На апарата за кръвно,кое точно показва ПМ и аритмия?🤔

Ето този индикатор Afib. Има го на апаратите на Microlife, възможно е и на други марки да го има

# 8
  • Мнения: 54 447
Добре, че имам стар Омрон, та няма такива екстри. Само пулс и кръвно. Grinning

Скрит текст:


Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 14:51 от DeVa®

# 9
  • Мнения: 363
По-новите Омрони също имат такава екстра.
А този Микролайф има и режим за по-точно измерване на пулса, кръвното и евентуална индикация за аритмия, при който прави три последователни измервания и чак тогава показва резултат.
Както и "безценната екстра" - два слота памет (за двама ползватели) със запомняне на последните 2 х 100 измервания по дата и час (стига да му настроиш времето).
А също така - има и USB изход, да си запишеш резултатите на компютър във вид на таблица през безплатно приложение на Микролайф. Grinning
А освен всичко друго съм се окичил и с един спортен часовник Garmin Fenix 6 Pro, който непрекъснато мери пулса, брои крачки, дава надморска височина и има няколко десетки режима при спортуване (само дето не вари кафе и не простира прането Grinning)



Като казах на д-р Милко Стоянов от НКБ за този часовник, той ме попита - Защо си причинявате това?
Grinning

Последна редакция: пн, 08 апр 2024, 15:10 от Stilgar

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 16 161
Трябва да си купувам нов апарат за кръвно,та да знам какво да гледам.
У дома имам 3-4 които вече не работят. Трябва да ги изхвърля.
Благодаря ви!🍀

# 11
  • Мнения: 203
Аз утре ще ходя да калибрират моите омрон-и, китковия ми дава много големи отклонения.

# 12
  • Мнения: 363
Ползвах Омрон за китка в службата. Той си има тънкости при употреба. Трябва да си седнал до маса (бюро), лявата ръка с Омрона трябва да е подпряна на плота и сгъната в лакътя и апаратът да е приблизително на нивото на сърцето.
Според мен тези с маншон са по-точни.

# 13
  • Мнения: 54 447
Тези за китка изобщо не се препоръчват.
Каза ми го техник от сервиза, като носих моя Омрон за смяна на маншон.


А освен всичко друго съм се окичил и с един спортен часовник Garmin Fenix 6 Pro, който непрекъснато мери пулса, брои крачки



Като казах на д-р Милко Стоянов от НКБ за този часовник, той ме попита - Защо си причинявате това?
Grinning

И аз това се чудя? Blush

# 14
  • Мнения: 273
Момичета, съвсем елементарен въпрос ще ви задам. Отидох при личния лекар за направление за кардиолог и виждам, че ми даде направление №8. Късно е да звъня и да питам дали влиза в това направление ехокардиограф или не, а утре трябва да съм в София на преглед. Моля ви за отговор.

Общи условия

Активация на акаунт