Кой е най-бързият начин за отслабване?

  • 1 771
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте мами,
Извинявам се предварително, ако има подобна тема, но искам да разбера от вашия личен опит, коя диета ви е помогнала или помогнала на ваш близък да отслабне бързо?

# 1
  • София
  • Мнения: 28 592
Много временно и много вредно е такова отслабване.

Открий причината за наднорменото тегло, оправи нея и спортувай.

# 2
  • Мнения: 4 009
Най-бързо се отслабва като не се яде.
Най-трайно се отслабва, като има физическа активност и се яде здравословно и умерено.

# 3
  • Мнения: 369
Най-бързото е тоталното премахване на въглехидрати.

# 4
  • Мнения: 410
Като ядеш малко и спортуваш много.

# 5
  • Мнения: 606
Никога не съм отслабвала бързо освен веднъж, когато имах голям стрес и почти няколко дни не ядох.
Най-добрият начин за сваляне на килограми е да вземеш решението и да направиш първата крачка: спорт, хранене и промяна на начина на живот. Всичко останало са оправдания.

# 6
  • Мнения: 20
Все пак зависи и колко е наднорменото тегло.
Но колежките са дали насоките.
С метода на гладуването само на вода свалям за около 10 дни 10% от теглото си. Но не е за всеки определено.

# 7
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Веднъж ми се случи за 3 дни да сваля 6 кг-бях болна от ангина и с много висока температура.Като оздравях си върнах половината от тях.Тогава обаче бях с хубави килограми.Сега ми се иска за 3 месеца да сваля 5-6 кг,но няма как да стане...

# 8
  • Мнения: 988
През годините съм пробвала доста неща, едно от тях е Intermittent fasting, което значи да имаш определен интервал от време, в което не ядеш (например 16 часа) и друг интервал, в който можеш да ядеш (8 часа). Аз правех "най-екстремния" от всички и той беше 20 часа гладуване и 4 часа хранене. Прочети колко дълго е добре да се практикува, но не съветвам повече от седмица. Някои хора го правят периодично за пречистване.
Вземи под внимание и страничните ефекти; аз лично бях след това с хронична констипация и въобще не беше забавно, чак след 2г се оправих, макар отдавна да го бях спряла...

Бавното и постепенно отслабване е най-добро и ефективно! Всяка диета, която ще намериш е на принципа на калориен дефицит, така че просто си седи калориите и си сложи лимит. Повече движение също няма да навреди.

# 9
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 107
Калориен дефицит и фитнес.
Не знам конкретна диета, защото никога не съм се интересувала да робувам на нещо измислено. Това за мен е зорлем да се мъчи организма.

# 10
  • Мнения: 410
То е като с парите и забогатяването. Звучи много просто - Харчи по-малко, отколкото изкарваш, спестявай разликата и след това я инвестирай в нещо доходно. Ама на практика, изобщо не е толкова лесно постижимо.
Всеки трябва да намери неговия начин.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 287
Може ли тогава да дадете насоки за бавно, но качествено сваляне на килограми.
На мен все ми е било много трудно с това броене на калории и никога не съм успявала да се справя.
Знам, че има някакви програми за броене на калории, но все попадам на платени Sad

# 12
  • Мнения: 988
Аз съм доволна от приложението LifeSum, там има и опция да сканираш баркода на продукта и да ти каже с точност калориите. Има си и платена версия, но безплатната ти върши работа също. Също ти препоръчвам да си вземеш везна, за да отчиташ по-точно, а да не са грамажите "на око"

# 13
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 107
И аз не съм броила калории. Като за начало ограничи (не тотално да си забраниш) тестено, сладко и газирано и се движи повече, пий вода. Включи повече протеини в менюто си. Сега е идеално време за салати. Закусваш задължително, не вечеряш преди лягане.
Ако имаш интерес мога да ти изпратя материали за храненето.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 287
Аз газирано не пия. Но виж сега от сладкото, не мога да се разделя Wink много си го обичам. И основно това ми е проблемът май Wink

Това за материалите за храненето, ми звучи страшно хубаво! Ще съм ти много благодарна, ако ми ги изпратиш!

Аз до сега никога не съм пазила диети, винаги съм си яла когато и каквото ми се яде и все съм си била слаба 50-55 кг, но сега след като родих, нещата нещо тръгнаха в друга посока.

Общи условия

Активация на акаунт