Алергия от боя за коса

  • 414
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Здравейте ,случвало ли ви се е да получите алергична реакция от боя за коса или друга козметика - подуване около очите и други нериятни симптоми  ? Как се лекувате ,за колко време трябва да отшумят симптомите на алергичната рeакция

# 1
  • София
  • Мнения: 38 523
Ако не можете да отидете при личния лекар, питайте в аптеките - има противоалергични без рецепта, ще ви дадат.

# 2
  • Мнения: 40
Противоалергични взех ,но често ли се получават такива алергии и какво ги провокира .Боя за коса ползвам от 10 - 15 г и повече ,не ми си беше случвало

# 3
  • Мнения: 719
Да не е нещо от пролетните дразнители? Един колега вече цяла седмица не става човек от него, аз в градове с по-чист въздух в този период от годината съм задължително на противоалергични, понеже умирам (особено ако има растителност). Не е задължително да е от боята за коса.

# 4
  • Мнения: 40
При мен е от боя ,с обриви по тялото ,които вече преминават ,вземам антихистамини .Може да се получи от  много неща

# 5
  • Мнения: 8 823
Никога не ми се е случвало, но има хора, на които не им понася. Затова първо се пробва на малък участък и след това се маже цялата коса/корени. И на опаковката за бои мисля, че предупреждават за алергичните.

# 6
  • INFJ
  • Мнения: 9 365
Ако си алергична, всеки път ще се получава. Без изследване, няма как да се знае коя от стоте съставки ти причинява алергията.
Алергии се отключват, без значение, че преди това може да не е имало реакции.

# 7
  • Мнения: 40
Алергията се отключва само от една съставка

# 8
  • Мнения: 11 360
Алергията се отключва само от една съставка

Toва не е вярно.

Алергии може да отключите във всеки момент от живота си. При вас реакцията е била доста силна, след като не е само обрив и парене на главата, а чак очите са се затворили.

От тук нататък имайте едно наум, че може да сте алергична и то не само към боя. С боята се правят проби, докато намерите боя която ви понася или се къносвайте.
Опасни са алергиите към оси и пчели. За това ние алергичните си носим урбазин, солсаденил /от Гърция/ или дори Фенистил, които ще дадат време да стигнем до бърза помощ при нужда.

Ако установите и други алергии си направее пълни тестове за алергии и непоносимости. Те обаче не включват бои и химикали. За тях и за козметика се прави ач тест при дерматолог или алерголог.

# 9
  • Мнения: 40
Не са ми се затваряли очите ,получих обриви и зачервяване ,имах подуване под очите .Вземах алергозан ,лекарство .От тъмните цветове къна също може да се получи ,не зная как е с боите на растителнa основа или безамонячни  .

# 10
  • Мнения: 11 360
Еми, който е алергичен всичко първо го тества. Не е голяма драма. Аз реагирам на професионални бои Simple Smile

# 11
  • Мнения: 40
Не съм била алергична досега ,ползвам боя с години ,а тази марка съм я ползвала и друг път ,без проблеми .Имах и час за зъболекар и отложих ,да не би да получа алергия и от упойка ,явно алерг реакция може да се отключи във всеки момент и неочаквано

# 12
  • Мнения: 14 490
Аз бях алергична, всъщност развих алергия след години боядисване с професионални и дрогерийни бои. Сърбеж на скалпа, който за да отмине ми трябваше месец - до следващото боядисване. Какви ли не бои не опитах, по едно време спрях да се боядисвам, мажех се с един шампоан оцветител, имам бели коси и нямам избор.

После намерих една дрогерийна боя, от която не получавам реакции и досега се боядисвам с нея. Е, пия си и противоалергичното при всяко боядисване.

# 13
  • Мнения: 40
И при мен вече почти месец обриви и сърбеж ,вече преминават .Какъв шампоан оцветител може да се ползва ? Някои ползват билкови бои /на растителна основа - Хенафокс и др /мисля да опитам / .А от противоалергичното /алергозан / и през деня имам сънливост ,а от алергозан крем ми щипе .Имам доста бяла коса и не съм сигурна шампоана ще ги покрие ли

# 14
  • Мнения: 14 490
Ериус сироп пия защото не успива и няма противопоказания за шофиране.
Мисля, че на Marion беше шампоана, който ползвах.

Общи условия

Активация на акаунт