Мнения за сгради по ул. Обиколна

  • 497
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,

Обмисляме дали да закупим жилище на етаж 4 в една новострояща сграда  на улица Обиколна. Жилището гледа към улица Обиколна и е до самия тротоар на улицата. От другата страна на улицата минава тръбата на метрото. Когато ходихме на място, метрото се чуваше извън сградата. Сградата е в начален етап на строеж и не можем да преценим какво е положението с шума вътре.

1) Въпрос към хора, които живеят там - при затворени прозорци чува ли се шумът от метрото и от улицата? При отворени - мисля, че е ясно.

2) Има и още  нещо, което ни тревожи. Размерите на спалните по застроена площ са малко над 11кв. метра (както се вижда от изображението). Опасяваме се дали няма да са още по-малки като светла площ и дали ще се чувстваме комфортно. Ще съберем ли спокойно спалня и гардероб. Някой, живеещ в подобни по размер спални, може ли да изкаже мнение.

3) И не на последно място - съседният терен има виза за строеж т.е. вероятно спалните ни ще гледат към бъдещ блок с височина 21 метра. Имате ли представа на какво минимално разстояние може да е другата сграда. Тази сграда, която обмисляме е 10 етажна (27 метра).

Благодаря предварително!





# 1
  • София
  • Мнения: 35 113
Метрото би ми било най- малък проблем.
Скапаха входа на квартала, брутален трафик, шум, мръсотия, изгорели газове, презастрояване, задръствания, трябва ви гараж, защото няма къде да паркирате (наистина няма) и в тия спални не знам какво ще слагате, но банята ми е по- голяма….

# 2
  • Мнения: 8 823
Ако жилището е това маркираното в жълто, то има външни стени.
Отстоянията са 3 м от границата, не разбрах на коя страна са ти прозорците, но, ако са към съседния бъдещ строеж, и блокът ще е 21 м,  макар ина 6 м от твоя прозорец, ще си се гледате без бинокъл.  Там ще бъде и сянка, ако това е юг, значи няма да имаш юг.
Близостта до трасето на метро има и друг страничен ефект - вибрации.

# 3
  • София
  • Мнения: 224
От схемата не мога да се ориентирам къде точно се строи блока, но мога да те уверя, че вече е презастроено там, шумно, мръсно, колите паркират вече по тротоарите и градинките. За мен шумът от метрото е огромен проблем
 Да, и вибрации сигурно ще има. На всеки 10 минути горе-долу през целия ден.

А, ако блокът ще е в частта зад метрото, където има един магазин за обзавеждане на баня, лоша. Там преди 35 години беше езеро. Отводниха го, но проблем с подпочвените води доколкото знам все още има. Поне вода изби във входния тунел към станцията на метрото.

Размерът на стаите и гардеробчетата ще са ти най-малкия проблем.

# 4
  • Мнения: 4
Дневната е на югозапад и гледа към улицата, спалните са на югоизток и почти сигурно ще гледат към бъдеща сграда. И аз не съм много навита, просто с нещо трябва да се направи компромис. Цените са пожар. Досега търсих без брокер, за да си спестя този разход, но се оказва, че това, което се качва по имотните сайтове е едва това, което брокерите не са успели да продадат във вътрешната си мрежа и  не е особено богат избора. Започвам да си мисля, че срещу 3.6% комисионната на брокер не би била толкова зле, ако намерят нещо с по-добри характеристики и на по-добра цена.

# 5
  • Мнения: 8 823
На кой етаж ще купуваш, и това има значение за сянката, която ще търпиш от съседния висок блок?

# 6
# 7
  • Мнения: 8 823
Не съм спец по изчисления, но можеш да направиш следното, намираш из комплекса други два блока с подобно разстояние между тях (6 метра), ако може  и с подобно изложение и гледаш колко време от деня има слънце на 4 ет, предполагам, че 21 м блок ще е поне 12 етажен.  Ниско е 4 ет. Високите етажи имат по-добър шанс за светлина и слънце, сянката на високия блок е под наклон.

Размерът на стаите и как ще ги мебелираш се вижда от чертежа, в едната спалня се събират спалня и 2 нощни шкафчета само и гардероб, там където е начертан.

Жилище се купува за по-дълго време, да не казвам за цял живот, така, че не прави компромис с осветеността и слънчевото греене. Единият прозорец към улица, и 2 прозорци към високия блок и на сянка е малко подтискащо. Хората даже избират да има хубава гледка, избират прозорци към вътрешен двор с тревичка, а не към улици. Като отвориш хола ще мирише на бензин и ще дишаш прах от уицата. Може да има и шум от метрото (вероятно) и вибрациите...
Аз преди много време, когато стряха метрото търсех да купувам и бях на оглед в един 9 ет блок буквално на 2 м от трасето на метрото, трасето не се вижда на повърхността на земята, та оттам разбрах, че има вибрации... При вас метрото е малко над земята и малко под земята?

# 8
  • Мнения: 4
Метрото на практика е под земята, но е плитко и отгоре има тръба, която  е над земята. На снимката това НЕ е блокът, за който се чудим, качвам  снимката заради метрото. Пред ливадата от снимката (пред червените колчета) е улица Обиколна и на отсрещния тротоар е сградата в строеж, за която се чудим.

Но съм съгласна с вас с осветеността, шума и мръсотията от улицата. Може би е по-добре да не избързваме.

В този ред на мисли от жителите на Дружба някой може ли да каже мнение за новите блокчета около езерото. Колебаех се м/у Обиколна и езерото. Около езерото и цените са една идея по-ниски. Но там от другата страна на езерото в малките блокчета съм чувала, че има ромско население. Иначе около езерото новите блокчета са доста приятни, спокойни и определено има въздух.

# 9
  • Мнения: 95
Обиколна е по-добре от езерото според мен. И да,наистина много се строи,но имаш 2 метростанции, спирки на автобуси и тролей, супермаркети,детски градини,училище, малко пазарче и всякакви подобни екстри на пешеходно разстояние.
Не бих си купила жилище със спални от 11 кв, просто не. Като ще се дават толкова пари, по-добре да се избере нещо по-широко, все пак купуваш за дълго време/цял живот. Не си причинявайте после "как да прввърна тея 60кв едноспален в 100кв двуспален"

Общи условия

Активация на акаунт