Усещане

  • 557
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, не знам как да започна надявам се някоя мама освен мен да е изпитала нещо подобно и да помогне!! Родих нормално преди месец и половина със вътрешни и външни шевове. Опитвам се да правя кегел упражнения но имма усещането че нямам достатъчно сила в мускулите си, което ме притеснява да нямам някакъв проблем!! Още повече ме притеснява, че отвътре нямам усещане... Малко тъпичко ще прозвучи но не намирам други думи с които да опиша.. Като си вкараш пръст усещам че се стягам но вътрешно никакво усещане всеедно няма нищо вътре... Извинявам се за израза си, вероятно е твърде рано да се възстановя напълно но все пак се притеснявам!!! Ма 40 ден бях на преглед казаха ми че всичко е наред тогава имах още болки и конци още не бях стигнала до това сега. А за нов преглед чак края на април ме викат... Благодаря

# 1
  • Мнения: 11 360
Е, чакайте де! Вие на печката да се опарите и след месец нямате усещания, камо ли след такова драстчно изживяване за организма с шевове, хормонална буря, наместване на органи и дори кости!

Какво ви става, момичета? Какво му е на вашето поколение? Не можете да чакате! Наистина не можете! Едвам избутвате бремеността с много тръшкане, сякаш сямо вие на този свят носите дете 9 месеца и имате неразположения, киселини, неудобстава, болежки и опасности! После очаквате след самото раждане да сте ... ами сякаш ремонтирани! Не, никога повече, ама НИКОГА, НИКОГА, НИКОГА няма да сте същите! Ако щете да се скъсате от упражнения, терапии, корекции вече завинаги сте МАМА.

Моля авторката да не приема написаното само като нападка към нея. Отнася се до всички безумни и полубезумни постове от момичета, които очакват раждането да е някаква форма на пъпкуване и после всичко си е по старому ...

Лично на нея и го казвам съвсем добронамерено. лед 6 месеца ще видиш истинското си НОВО аз и в интимната област, и в усещанията, и в цикъла, и в емоциите вкл. в отношенията с човека до теб. Добре е въпреки това да си правиш упражненията защото пък след 10 години ще разбереш дали ще имаш свличане на матката от това, през което си преживяла преди месец. Това е само малка и незначителна частица от това да си мама.

# 2
  • Мнения: 2 495
Tъканите ти са травмирани и за това нямаш усещане. Всичко ще се намести постепенно. Упражненията ги прави редовно и това е.

# 3
  • Варненска клюкарка
  • Мнения: 15 403
Наистина много бързате! Лекарят е казал че сте добре, но това от гледната му точка на медик, в смисъл че се възстановявате нормално, нямате  възпалени шевове, болки намаляват и т.н. Реално ще ви трябва около година за да се възстановят разтегнатите тъкани и да се почувствате отново в кожата си.
 Възможно е да получите лек косопад и други дребни неприятности свързани с хормони стрес и прочие.
Преди 20-на г. родихме със снаха ми с 4,5 месеца разлика. Малко преди аз да вляза в болница, тя  ми каза че пети месец има чувството че органите и висят в корема и като закачени на конец, все едно всичко ще се изсипе от нея, чувстваше се някак отпусната т.е. органи и мускулатура явно още се наместваха.  Физически висока, слаба, гъвкава, с дълги и слаби крайници, години тренирала художествена гимнастика. Раждане по мнението на лекарите и протекло бързо и леко, без травматизъм и шевове. Аз родих със секцио и възстановяването ми беше различно, на осмия ден излязох от болницата с тегло като преди забременяването,  но се чувствах адски отпусната, мина доста време преди да се почувствам добре в тялото си. Всичко ще се оправи, но имайте търпение. Движете се и не допускайте да дебелеете.

Последна редакция: пн, 15 апр 2024, 07:31 от Беллора

# 4
  • Мнения: 1 859
След първото раждане и аз нямах усещане известно време, но после всичко се възстанови. След второто пък час мускулна треска си бях докарала да правя Кегел...започнах много рано, само няколко дни след раждането и много дълго имах болки и проблеми. Спрях упражненията и постепенно болките минаха (дори и тема бях пуснала и аз). Сега съм 6 месеца след второто раждане и се чувствам почти на 100% както преди, но както казаха и преди мен, все някакви промени остават трайни.
Просто е много рано все още, ще си дойдат нещата по местата, но ще минат месеци.

Общи условия

Активация на акаунт