съмнения за преждевременна менопауза

  • 641
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 96
Здравейте, на 35 годин съм от няколко години цикълът ми нещо се по разбърка, писала съм и в други теми.Накратко през последните две години един / два пъти ми се случи да ми прескочи,след това понякога ми закасняваше, последните два цикъла имах зацапвания между циклите ( бях болна в рамките на месец два пъти, може и това да е указало влияние), като цяло доста ми се удължи цикъла, с това зацапване понякога преди или след цикъл.Миналата седмица бях отново на гинеколог се видя,че лигавицата е тънка а това беше преди предполагаемата оволация,и умаляване на единия яйчник.Много се стеснах понеже още не съм раждала, и много ме е страх, че няма да мога  да имам дете, предстой ми да су пускам хормони, но след като ми дойде цикъла.Моля за споделяне на мения, ако някой е бил в подобна ситуация.( забравих да спомена, че пия фертил баланс по предписание на гинеколога).Благодаря предварително и бъдете здрави.

# 1
  • Мнения: 893
Само по нивата на хормоните ФСХ и ЛХ може да се разграничи менопауза от много други причини. За 2 години не са ли изследвани хормони?

# 2
  • Мнения: 96
Здравейте, изследвани са прогестерон, естрадиол, пролактин и тестостерон,прогестерона при първият път когато имах такова зацапване което продължи доста беше нисък,пих дуфастон и нещата се оправиха,не ме разбирахте по гршно, че през тези две години постоянно цикъла ми е бил с някакви нередност,от време на време се е случвало това.

# 3
  • Мнения: 893
Задължително трябва да се изследват и LH и FSH (лутеинизиращ и фоликулостимулиращ хормони) на 2-4 ден от началото на менструацията. Заедно с естрадиол и прогестерон.

# 4
  • Мнения: 1 302
Аз бих направила консултация с репродуктивен лекар, особено щом не сте раждала, а имате намерение в бъдеще.

# 5
  • Мнения: 746
Здравейте. Направете консултация с репродуктивен гинеколог (без значение дали искате деца или не). Просто те са наистина запознати. Ще ви изследват хормони Инхибин Б и АМХ + Фсх и др полови хормони на определен ден от МЦ или когато ви кажат.
След това с ехография ще видят имате ли яйцеклетки. Успех 💐

# 6
  • Мнения: 3 488
Съмненията Ви единствено може да потвърди изследване, потърсете и второ мнение.

# 7
  • Мнения: 10
Пусни полови хормони, АМХ, инхибин Б на 3 ден от цикъла, отиди същия ден на гинеколог да ти преброят антралните фоликули. Не е задължително да е ранна менопауза. Може да са хиляда неща.

Общи условия

Активация на акаунт