Здравейте,

Пиша с цел да споделя опит с хора, които имат подобен проблем като моят, с цел обмен на опит. Ситуацията е следната: на 28 години съм и преди 6 години ми беше диагностицирана коксартроза на лявата тазобедрена става през 2018 година. Тогавашният ортопед ми препоръча да въртя колелото и да приемам колаген, а когато износът на ставата е напреднал значително, да се извърши смяна на ставата. Шест години по-късно се оказа, че коксартрозата е вторичен процес, породен от аваскуларна некроза, известна като Синдром на Чандлър, и реално лечение е трябвало да се приложи веднага през 2018 (което е необяснимо как не ми е споменато тогава, понеже не малко доктори обиколих). Според лекарите в момента е късно и се налага смяна на ставата. Сега обаче се появиха болки в десния крак, а предложението е за инжекция, която ме обърква, защото съдържа кортикостероид (СИНГАЛ 4мл). Според всичко, което съм научила досега, некрозата е възможно да бъде предизвикана именно от кортикостероиди, с каквито са ме лекували като бебе. Понеже се чувствам объркана, според всичко изложено, въпросът ми е: дали някой е използвал подобна инжекция в тазобедрената става, какви са резултатите и има ли възможност за усложнения? Понеже освен в дясната ми беше предложено да си сложа и в лявата с цел обезболяване, но понеже медиалната междина там е доста тясна се притеснявам, дали би могло нещо да се обърка при поставянето.

Предварително се извинявам, ако повтарям въпроса на някого, но не успях специално да намеря информация относно този вид инжекции.