Здравейте,

Синът ми ще кандидатства в УниБИТ за бакалавър ИС (Информационна Сигурност) със дипломата си от завършено средно образование. Балът му е 21 от 24. Дали това ще бъде достатъчно, за да го приемат?

Преди няколко седмици отиде на място да се посъветва със служителите на университета от учебен отдел. Там му казали, че този бал бил "обещаващ", но не му дали информация за минималния бал за влизане от минали години, защото всяка година бил различен.

Освен това му казали, че от това което са виждали, кандидатстудентският изпит е бил много коварен. Съдържа 50 въпроса математика, 20 БЕЛ и 20 информатика. Купихме сборниците и този по математика наистина изглежда по-особен. Има прекалено лесни задачи, но изведнъж се срещат такива, които по негови думи или не е срещал в гимназията или само в изолирани случаи. Доста от задачите в сборника са и грешни. Всичко това ни кара да мислим кандидатстудентският изпит за "безнадежден", понеже дори на подготовката, която са предоставили не знаем дали можем да можем да разчитаме.

Апелът ми е следният: Може ли да ми дадете информация за минали балове за тази или други ИТ специалност в УниБИТ и можем ли да разчитаме само на това, че балът му е определен като "обещаващ".