Форум Доктор NIVEA baby - мнения и дискусия

  • 4 086
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 270
Здравейте, момичета! Позволявам си и аз да се включа в дискусията, тъй като посещавам този подфорум. Оформлението и  идеята са чудесни, но като че ли за сега полезността му не е много висока. Ще споделя с вас, това което не ми харесва с уговорката, че нямам намерение да обидя когото и да било.:
-според мен сегашната форма ,, въпрос от родител и отговор от докторката само в понеделник и петък ,, е крайно неефективна и безполезна, особено за случаите, които са спешни. Така едни майчета получават отговор на време, други-не, което е и несправедливо.
-въпросите, които се задават сякаш излизат извън професионалния обхват на докторката. Според мен трябва действащ педиатър, а не неонатолог. Има допуснати доста грешки, свързани с важни въпроси-като ваксините, лекарствата, дозировката на флуор и т.н. Все пак майките вярват, защото отговаря лекар.
-отговорите на д-р Слънчева са доста кратки, суховати и в повечето случаи доста общи. На мен лично ми звучат като директиви.  Не ми допадат лекари, които употребяват глагола ,, трябва " , без да обясняват защо. Казват се неща, които всяка от нас вече е чела или чула от педиатъра си. Не видях никъде примери от практиката, още по-малко от световната, или цитиране на съвременни статии по даден въпрос. Наистина звучат като заучени по учебник. Което до известна степен намалява доверието в компетентността на лекарката. Лично аз не мога да приема отговор на д-р Слънчева на въпрос за захранването, в който тя съветва даване на жълтък от 4 месеца и половина, месно пюре от 5-тия месец и т.н. Незная дали Birdie е наистина лекар, но ако погледнете начина на изразяване и поднасяне на информацията във всеки негов отговор, ще забележите съществена разлика и то не в полза на д-р Слънчева.
- в повечето отговори тя препраща към конкретните специалисти и то точно определени имена с обосновка ,, най-добре отидете при доктор ...." - едва дали има майка, която да не е наясно кой специалист за какви болести е, което малко звучи като отбиване на номера и реклама на дадени колеги. Питайки, майката иска първо да прочете мнението на д-р Слънчева.
- и не на последно място лично мен ме дразни правописа-изреченията са пълни с елементарни грешки, непрекъснато липсват букви. Смятам, че са допуснати от бързина, но лично аз, когато става дума за лекар, очаквам и висока писмена култура, а не да ми се налага да гадая какво е написано.

# 46
  • Мнения: 1 448
Като идея може и да е добре, но докторката тотално го опорочи  ooooh!

# 47
  • София
  • Мнения: 622
Аз лично бих попитала мамите, а не д-р Nivea Baby Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 46 516
Разочарована съм от съветите за кърмене и захранване, ето един крещящ пример:

Цитат на: Доктор NIVEA Baby
Новата тенденция е захранването с нови храни да започне най-рано при навършване на 3 месеца ... Препоръчва се захранването да започне със сокове- ябълка или морков ... След 4 месец следобедното хранене се замества от млечноплодови каши % месе се дава жълтък и месни пюрета.. Като цяло до края на 6 месец децата се захранват с основните храни и след това се преминава към включване на нови храни с цел разнообразие.

 Confused

# 49
  • Мнения: 1 273
В началото бях доста очарована, като го откриха ама после... Stop
Четох един съвет за една майка и нищо неразбрах, както и самата майка де newsm78
а ето го и поста
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=160389.0

П.П. Иначе въпросната докторка редовно си я гледам по-новините.

# 50
  • Мнения: 46 516
Е, кое точно не разбрахте, черно на бяло си пише, че детето трябва да се отбие, къде се е чуло и видяло, дете на 1 година да се кърми  Shocked Mr. Green


# 51
  • Мнения: 1 273
Е, кое точно не разбрахте, черно на бяло си пише, че детето трябва да се отбие, къде се е чуло и видяло, дете на 1 година да се кърми  Shocked Mr. Green



Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Така де ама бая зор видя жената доде стигне докторката до тоя извод #Crazy

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 20:50 от apv

# 52
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Може би е добър като замисъл, но за съжаление д-р Слънчева не е правилният избор. Забелязвам абсолютно невежество относно съвременните виждания  за кърменето и захранването например. Когато тази неграмотност е съчетана и с незаинтересованост и надменност, особено когато информацията е толкова достъпна, просто ... оставам без думи.
Това й невежество ме кара силно да се съмнявам и в актуалността на останалите й знания.

Последна редакция: пн, 19 фев 2007, 21:09 от Мериа

# 53
  • Мнения: 4 668
Вече изобщо не влизам там  Crossing Arms

# 54
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Погледнах го два, три пъти....
Струва ми се, че това което ме интересува мога да го науча и от другите подфоруми.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 114
В името на справедливостта искам да отбележа, че определено има промяна в тона на д-р Слънчева при отговорите й. Личи си, че се старае да е по-приветлива; вече не препраща повтарящите се въпроси към по-стари теми и се старае да отговаря по-подробно. Благодарение на усилията на Мамма въпросите вече са изчистени от допълнителни дискусии и намеси, което прави значително по-лесно преглеждането им. Това показва, че обсъждането ни тук не е излишно, и че Мамма прави всичко възможно, за да подобри виртуалния кабинет и да го направи по-полезен.

 

# 56
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
с въпросната д-рка и в така озаглавен подфорум, нещата са меко казано сиви, скучни и неадекватни.  Crazy
Но ако се промени заглавието и се привлекат още детски специалисти, може да потръгне.

Не знам как доц. Бранков създава онова топло, сърдечно и ако щете майчинско чувство към всяка майка с проблем. Неповторим е. Peace
Ето Ви светъл образ и пример!

# 57
  • Мнения: 4 422
Може би е добър като замисъл, но за съжаление д-р Слънчева не е правилният избор. Забелязвам абсолютно невежество относно съвременните виждания  за кърменето и захранването например. Когато тази неграмотност е съчетана и с незаинтересованост и надменност, особено когато информацията е толкова достъпна, просто ... оставам без думи.
Това й невежество ме кара силно да се съмнявам и в актуалността на останалите й знания.
Да .
Влязох един два пъти и се отчая и отказах,особено по темата за кърменето и захранването  Shocked  мноооого зле.

# 58
  • Мнения: 2 673
Искам да изразя искреното си възхичение от тази слънчева жена! Моята педиатърка не ми помагаше особено, все нямаше достатъчно време, бебо не беше консултиран нормално. Аз, добре че имам доста познания, та си го консултирах сама....НО идва момент, в който трябва Доктор. Това за нас е Д-р Слънчева. Веднага се отзова, с широко сърце, с мноооооого професионализъм. Бебо имаше проблем, който тя реши по най-адекватния, най-щадящия и цивилизован начин. Аз имам изисквания за педиатър, на първо място - Адекватен при спешност, добър диагностик, щадящ в терапията си, човечен. Не казвам, че това с препоръките и за ранно захранване е актуално. Но всеки има определени аргументи ЗА и ПРОТИВ. Храненето е доста важно, но има ситуации \не дай Боже\, в които и през ум няма да ми мине дали Слънчева е ЗА или ПРОТИВ ранното захранване ще ме интересува да постави по възможност най-бързо диагноза, да вземе неотложно бързо, решение относно лечение, да извърши безпогрешно определени манипулации, които доста добри в захранването лекари не могат...
Благодаря на форума, че я срещнах!

# 59
  • София
  • Мнения: 1 941
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=165864.0
За съжаление мисля, че докторката е прочела само заглавието  #Crazy
... отварата от овесени ядки запича Naughty

Общи условия

Активация на акаунт