На море в Гърция 2024 - II

  • 29 408
  • 483
  •   9
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 1 735
red soul, извинявай, ама наистина много е писано за Крит. Освен това питането ти е доста неясно. Освен периода нищо друго си посочила и няма как някой да ти помогне. Напиши поне къде кацате (предполагам Ханя), колко ще останете, ще взимаш ли кола под наем и какво ви се прави. Иначе е твърде общо.

# 376
  • Мнения: 4 359
Хелакрион.
Съжалявам,че не питам за ферибот😆.Разчитам на себе си преди да питам друг,обикновено съм търсила. Не знам къде в тоя форум е писано толкова много за Крит.Намирам теми от 2013.
ОК,извинявам се,че наруших мууда✌️

# 377
  • Мнения: 3 943
Застраховки в Yettel, не могат да се сключат, ако телефонният номер е фирмен. Имахте предвид!

# 378
  • София
  • Мнения: 1 735
Ами пишеш горе на лупата (пише ТЪРСЕНЕ) Ираклио (това е гръцкото име на града и четеш). После пробвай и с Хераклион. Като ти се избистри малко картинката, питай отново, но все пак формулирай конкретен въпрос. Даже и сега каза само летището, без да отговориш на останалите ми въпроси. Имай предвид, че всеки се представя почивката по различен начин - едни искат да лежат по цял ден на плажа, други - да обикалят забележителности. Едни обичат апаратаменти и вили, други - хотели с изхранване. Ако искаш предложения, трябва да кажеш какво търсиш.

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 22:59 от миленка_д

# 379
  • Мнения: 4 359
Ами пишеш горе на лупата (пише ТЪРСЕНЕ) Ираклио (това е гръцкото име на града и четеш). После пробвай и с Хераклион. Като ти се избистри малко картинката, питай отново, но все пак формулирай конкретен въпрос. Даже и сега каза само летището, без да отговориш на останалите ми въпроси. Имай предвид, че всеки се придставя почивката по различен начин - едни искат да лежат по цяла ден на плажа, други - да обикалят забележителности. Едни обичат апаратаменти и вили, други - хотели с изхранване. Ако искаш предложения, трябва да кажеш какво търсиш.
ОК,не се хаби,моля!

# 380
  • Пловдив
  • Мнения: 2 528
Леле! Успех!

# 381
  • София
  • Мнения: 1 735
Що за тон? Не съм държала подобен. Определено не е подходящ за темата. Ако не ти харесва, има туристически агенции - сигурно ще са по-любезни от мен.

# 382
  • Мнения: 1 043
Малко от остров Тасос:

Парадайс бийч

Мраморният плаж






Гьола, почти само за нас




Лименария по залез


Алики

Последна редакция: вт, 21 май 2024, 23:08 от ranimi

# 383
  • Мнения: 11 219
Red Soul,
наистина не се разбира много какво искаш. В темата е писано повече за западната част на Крит, тъй като повечето полети са до Ханя. Разбира се, има постове във всяка една година и след 2013-а, но търсачката не работи идеално.
Около Ираклио на северния бряг е предимно плътно застроено, като има и големи хотели с изхранване и забавления, и по-малки тип семейни на свободен режим. Аз лично гледам да не се задържам на север, но това е моят вкус, очевидно милиони туристи всяка година го правят.
Като забележителности си струва да се посетят Кносос (големи опашки!), Археологическият музей в Ираклио, има и аквариум в района, ако сте с деца. Оттам нататък за тип почивка, хранене и развлечения наистина трябва да прецизираш изискванията си, иначе - туристическа агенция ти трябва действително.

# 384
  • София
  • Мнения: 1 735
Може и да не работи идеално търсачката, но на мен ми върши работа. Аз, преди да напиша горното, проверих какво излиза - определено имаше полезни неща.

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 15:05 от миленка_д

# 385
  • Мнения: 4 359
Red Soul,
наистина не се разбира много какво искаш. В темата е писано повече за западната част на Крит, тъй като повечето полети са до Ханя. Разбира се, има постове във всяка една година и след 2013-а, но търсачката не работи идеално.
Около Ираклио на северния бряг е предимно плътно застроено, като има и големи хотели с изхранване и забавления, и по-малки тип семейни на свободен режим. Аз лично гледам да не се задържам на север, но това е моят вкус, очевидно милиони туристи всяка година го правят.
Като забележителности си струва да се посетят Кносос (големи опашки!), Археологическият музей в Ираклио, има и аквариум в района, ако сте с деца. Оттам нататък за тип почивка, хранене и развлечения наистина трябва да прецизираш изискванията си, иначе - туристическа агенция ти трябва действително.
Благодаря много! 🌻
Винаги съм избягвала агенциите и груповите организации

# 386
  • Мнения: 320
Red Soul,
наистина не се разбира много какво искаш. В темата е писано повече за западната част на Крит, тъй като повечето полети са до Ханя. Разбира се, има постове във всяка една година и след 2013-а, но търсачката не работи идеално.
Около Ираклио на северния бряг е предимно плътно застроено, като има и големи хотели с изхранване и забавления, и по-малки тип семейни на свободен режим. Аз лично гледам да не се задържам на север, но това е моят вкус, очевидно милиони туристи всяка година го правят.
Като забележителности си струва да се посетят Кносос (големи опашки!), Археологическият музей в Ираклио, има и аквариум в района, ако сте с деца. Оттам нататък за тип почивка, хранене и развлечения наистина трябва да прецизираш изискванията си, иначе - туристическа агенция ти трябва действително.
Благодаря много! 🌻
Винаги съм избягвала агенциите и груповите организации

Аз си взех билети за 10 дни през октомври за новия полет на Уиз до Ираклио. Само една нощувка в Ираклио, на следващия ден да видим Кносос и Археологическия музей и останалите 10 нощувки в западната част след Ханя в посока прочутите плажове в района да ги видим, когато има по-малко навалица, надявам се. А и като за пръв път, после каквото хванем и от южната част в тези дни и толкоз. По-натам може и източната да видим, за следващ път.

# 387
  • Мнения: 17
Ох, аз съм много притеснена за тая Лутра на Касандра... Чета, чета...всичкото плаж наоколо камъни и таралежи ли е?!
Дайте съвет, моля, къде да ходим на плаж,  все на източната страна ли; дали е добър пътя до там или... Или направо да отказвам резервацията, макар че пък нямам открита алтернатива за сега.
Че то, ако ще се оглеждам като гърмян заек всеки път като влизам във водата... Fearful
Иначе,  че било малко селце, хич не ме бърка, даже още по-добре.

# 388
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Здравейте! Пропускахме Гърция последните няколко лета, но тази година ни се иска пак да отидем.
Ако изберем близка дестинация е лесно, обаче обмисляме да отидем до Атина - да разгледаме града и околностите и след това да отделим време за плаж и таверни. И тук започва чуденето къде сравнително близо до Атина можем да реализираме частта с плажа и таверните + настаняването?! Да има вечер къде да се разходиш и да има хора. да не е забито и изолирано. С тийн сме, препоръка за Аква парк и разни други активности като джъм парк, голям увеселителен парк, Природо-научен музей, технически - подобни неща? Нещо, което предлага екстремност Simple Smile
Скрит текст:
Паралиа Врасна+Ставрос и Олимпиаки Акти са ни харесвали като дестинация, защото не са тотално забити и усамотени. Паралиа Катерини не си го причинявам. Били сме на Тасос и Закинтос.

# 389
  • Мнения: 861
red soul, ако ползваш не търсачката на форума, а Google и съответно ключова дума + bg-mamma, излизат много, много постове. За Крит наистина има доста мнения и то от последните 2-3 години, понякога страници наред това е обсъждано.

Общи условия

Активация на акаунт