Въпроси за TBI Bank - 2

  • 2 057
  • 80
  •   2
Отговори
  • Мнения: 54 472
Заповядайте в новата тема за TBI Bank! Flowers Hibiscus

Не слагам шапка на темата, защото явно се смята за реклама. На първата бях сложила, но скоро забелязах, че е премахната.

Пожелавам по-малко нерви със съпорта! Simple Smile

Тема 1

# 1
  • София
  • Мнения: 5 166
Благодаря 👍

Аз исках, но забравих в предния пост да ви питам следното : Теглили ли сте наскоро пари от банкомати из ЕС някъде?
Лятото на 2023 теглих малки джобни суми в Германия и някъде из Балтийските страни - всичко точно, без такси.
Есента, обаче, при теглене в Испания още преди то да е факт ми излезе текст на екрана, че ще имам допълнително такса от 7 лева.
Не изтеглих, прецених че няма смисъл да я плащам и ще изкарам с наличния кеш.
В чата потвърдиха, че двете безплатни тегления месечно в ЕС не са отменени, но пък испанската случка ме кара да се замислям.
Или таксата винаги я има, но я поемат те?

# 2
  • София
  • Мнения: 4 254
На банкомат на някоя банка ли беше или на едни АТМ-и, които го слагат на по-оборотни места и които дерат с такси независимо от картата?

# 3
  • София
  • Мнения: 5 166
На банкомат на някоя банка ли беше или на едни АТМ-и, които го слагат на по-оборотни места и които дерат с такси независимо от картата?
Банка Сантандер. Знам за онези Euronet и никога не бих ползвал.

# 4
  • Мнения: 377
Няма значение банката, щом банкомата изписва такса, значи таксата е на банкомата. ТБИ и да имат такса, испанския банкомат няма как да знае това.
По същия начин с Револют в БГ - такса няма, но на банкомат на Райфайзен (когато още съществуваха) изписа такса и не изтеглих.

# 5
  • Мнения: 9 442
Благодаря за новата тема.
Маже ли да се промени падежната дата на шапинг лимита?  20-ти ми е крайно неудобна дата.

# 6
  • Мнения: 5 259
Този шопинг лимит е голяма недоизмислица.

Пробвах да се възползвам, за да видя кое как става и разделих покупката на три вноски без лихва. Има опция да се плати избрана от мен вноска, а не само месечната или минималната. Платих цялата сума, която дължа, а не само месечната вноска. До тук добре. Да, ама все така си пише, че дължа пари, да не говорим, че надвнесох повече пари(2 пъти по 1лв), за да тествам дали ще ми позволи и стана. Тези 2 пъти по 1лв изчезнаха от сметката, но НИКЪДЕ в трансакциите не го пише, нито в Кредити. Изтеглих извлечение и там ги няма. Има обаче в трансакциите първото пълно плащане на дължимата сума.

Хубава работа, ама отново не както трябва.

# 7
  • Мнения: 1 002
Този шопинг лимит е голяма недоизмислица.

Пробвах да се възползвам, за да видя кое как става и разделих покупката на три вноски без лихва. Има опция да се плати избрана от мен вноска, а не само месечната или минималната. Платих цялата сума, която дължа, а не само месечната вноска. До тук добре. Да, ама все така си пише, че дължа пари, да не говорим, че надвнесох повече пари(2 пъти по 1лв), за да тествам дали ще ми позволи и стана. Тези 2 пъти по 1лв изчезнаха от сметката, но НИКЪДЕ в трансакциите не го пише, нито в Кредити. Изтеглих извлечение и там ги няма. Има обаче в трансакциите първото пълно плащане на дължимата сума.

Хубава работа, ама отново не както трябва.
Нищо не разбрах, ама не ми и трябва! Защо е трябвало и да надвнасяш ?? Само разбрах и убедих, че там не трябва да се набутвам, а и не ми и трябва по принцип. Ти си го направил за спорта, няма лошо. Поредното доказателство, че се опитват отвсякъде да скубят, а не точно да са полезни и да помагат когато са в кредитната им зона. И тотално да объркват хората, със сложни схеми.

# 8
  • Мнения: 5 259
Скрит текст:
Този шопинг лимит е голяма недоизмислица.

Пробвах да се възползвам, за да видя кое как става и разделих покупката на три вноски без лихва. Има опция да се плати избрана от мен вноска, а не само месечната или минималната. Платих цялата сума, която дължа, а не само месечната вноска. До тук добре. Да, ама все така си пише, че дължа пари, да не говорим, че надвнесох повече пари(2 пъти по 1лв), за да тествам дали ще ми позволи и стана. Тези 2 пъти по 1лв изчезнаха от сметката, но НИКЪДЕ в трансакциите не го пише, нито в Кредити. Изтеглих извлечение и там ги няма. Има обаче в трансакциите първото пълно плащане на дължимата сума.

Хубава работа, ама отново не както трябва.
Нищо не разбрах, ама не ми и трябва! Защо е трябвало и да надвнасяш ?? Само разбрах и убедих, че там не трябва да се набутвам, а и не ми и трябва по принцип. Ти си го направил за спорта, няма лошо. Поредното доказателство, че се опитват отвсякъде да скубят, а не точно да са полезни и да помагат когато са в кредитната им зона. И тотално да объркват хората, със сложни схеми.
Надвнесох, за да тествам дали ще ми позволи системата. Казаха ми, че ще ми върнат надвнесеното, но трябвало технологично време(?!?!). При кредитните карти може да се внесат повече от задълженията и тогава тази сума може да се ползва като дебитна карта без да се дължи лихва, но тук не е такъв случая.

# 9
  • Мнения: 1 002
Аха, ясно. То май е като моята карта в Транскарт (ползвам я само за онлайн плащания), която е като кредитна но аз я поддържам винаги в положителен баланс. Не съм се замислял, че всъщност правя точно това "надвнасяне". Т.е. ти си мислиш, че "шопинг лимита" е като кредита, но то не е точно май.

# 10
  • Мнения: 633
Някой знае ли този шопинг лимит каква му е таксата? Пише "малка такса" за 6,12м,ако се използва?Как се образува като процент?Интересно ми е 🤨.И може ли да се тегли или изпраща към друга сметка от него?

# 11
  • Мнения: 1 002
Някой знае ли този шопинг лимит каква му е таксата? Пише "малка такса" за 6,12м,ако се използва?Как се образува като процент?Интересно ми е 🤨.И може ли да се тегли или изпраща към друга сметка от него?

Друго за шопинг лимита не знам, но скоро рекламираха, че вече може да се тегли от шопинг лимита от банкомат:



Шопинг лимит

# 12
  • Мнения: 1 460
Някой знае ли този шопинг лимит каква му е таксата? Пише "малка такса" за 6,12м,ако се използва?Как се образува като процент?Интересно ми е 🤨.И може ли да се тегли или изпраща към друга сметка от него?

На сайта им е посочена таксата - 1.5% месечно при 6 или 12 месеца, без такса при 3 месеца разсрочване. При теглене - 1 лв + 2% от сумата и трябва да се върне до 50 дни, за да няма лихва. След това сигурно ще има поне 30% годишна лихва. А да се изпраща към друга сметка - не може.

# 13
  • Мнения: 1 002

На сайта им е посочена таксата - 1.5% месечно при 6 или 12 месеца, без такса при 3 месеца разсрочване. При теглене - 1 лв + 2% от сумата и трябва да се върне до 50 дни, за да няма лихва. След това сигурно ще има поне 30% годишна лихва. А да се изпраща към друга сметка - не може.

Е то излиза годишна лихва при 12 месеца - 18% годишна лихва. Пък плащаш и доста при теглене на тоя лимит. Само зарибяват с тоя шопинг лимит, за 3 месеца, колкото да свикнеш, после по малко се отпускаш ...

# 14
  • Мнения: 1 460
Той все пак е един вид кредитна карта. А при тях лихвите са такива. Таксите за теглене с кредитна карта при други банки са подобни, при някои и по-високи.. Всеки си прави сметката. Има смисъл да се ползва, ако на човек му трябва спешно някаква сума, която може да върне в гратисния период и не се занимава с теглене на бърз кредит.

Общи условия

Активация на акаунт