Покрай река Дунав - интересни места, хотели, хапване

  • 705
  • 19
  •   1
Отговори
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Мисля тази година да водя семейството някъде покрай Дунава и се чудя къде.
Най-вероятно с кола ще сме и ще тръгнем от Видин нагоре.

Ще бъда благодарна на всякакви препоръки Hug

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 10:08 от Рaдост

# 1
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 269
Ама с кола ли мислите да пътувате? Крайдунавския път е лош.
Тук в Козлодуй централния хотел - Истър е добър за отсядане, а за посещение е добре кораба-музей Радецки Simple Smile

# 2
  • Мнения: 240
Мисля, че Радика има предвид по поречието на Дунав нагоре, извън България.
Иначе и аз подкрепям, че пътя покрай Дунав от Видин към Свищов е лош, доста.
Ако все пак някой се интересува-препоръчам хотел "Престиж" в Белене.
Завиждам на Радика, Дунава е едно от най-прекрасните "неща" за мен. Мога да стоя и да гледам реката с часове.

# 3
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Ама с кола ли мислите да пътувате? Крайдунавския път е лош.
Тук в Козлодуй централния хотел - Истър е добър за отсядане, а за посещение е добре кораба-музей Радецки Simple Smile

Раздела е "На път в чужбина". Посочила съм, че с кола искам да пътуваме.
"От Видин нагоре" означава против течението на реката, а не по нея Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 10:22 от Радика

# 4
  • Мнения: 1 725
Всичките крайдунавски столици са красиви. Във Видин редовно акостират крузчета, може би погледнете в кои градове спират, за идеи, ето например карта на единия тук:

Знам, че има Вело път, защото виждам велосипедисти, а и мои приятели са пътували с колело до Будапеща, може би ако някой, който го е правил се включи с информация. Поздрави за страхотната идея. Пишете като я осъществите!

# 5
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Обезателно ще се отчета Grinning

За сега се сещам за по-близките до Бг интересни места като Железни врата, Пролома на река Дунав... Иска ми се да пробвам и фериботчетата (от типа на Оряхово-Бекет), от румънска страна има път покрай Дунава, но нататък е доста встрани пътя. Поне по Гугъл картите.

# 6
  • Мнения: 2
Дами, аз лично ви препоръчвам да отидете Бонония естейт! Wink

# 7
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 269
Не съм видяла че става въпрос за чужбина Simple Smile И аз мечтая за круиз по Дунав но за сега не съм видяла фирма която да предлага такова нещо, а на сама глава не бих посмяла Simple Smile

# 8
  • Deutschland
  • Мнения: 5 430
Някъде ми се мерна във ФБ за фирма, предлагаща круиз по Дунав.
Виждала съм реката на всевъзможни места по течението й. Уникални гледки. Мечтая за круиз и аз.

# 9
  • Мнения: 4 583
Има круизни компании от Русе, стига се нагоре към Виена, Будапеща, със спирки и обиколки на няколко места.

# 10
  • Мнения: 1 725
Между Братислава и Виена има корабче, много е хубаво, но не знам с колата как ще се оправяте. Разстоянието е кратко - час или два. Можете и със самолет и после да обикаляте дунавските столици и градчета.

# 11
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
Пътувала съм с корабчето между Братислава и Виена, въобще Дунавските столици съм ги отметнала, само Белград беше доста отдавна. С кораб съм ходила от нашите земи до делтата на Дунава, та мога да сравня как е от вода и от суша.
Сега искам второто. Да спра където ми е кеф, да хапна каквото ми е кеф, да се поразходя и дори да се загубя (любимото ми) в някой момент.

Да добавя, предпочитам лични впечатления и препоръки от първа ръка, иначе за общи неща (търсене в Букинг, Tripadvisor и пр) и аз се сещам. Предпочитам не толкова гъчкани с туристи места, например в близка Румъния любимата ми дестинация е Крайова - постът ми за града

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 23:27 от Радика

# 12
  • Мнения: 1 725
Ами то не мисля, че има толкова хора, които пътуват по този маршрут, за да предоставят инфо от първа пъка, така че, едва ли някой ще ви отговори с тези условия. Но може всъщност да има някакъв международен форум? Понякога съм се замисляла за вело-пътешествие от Видин нагоре, но не бих тръгнала сама,  а за групи, не съм чувала. Има също различни ЕС проекти и мероприятия през лятото, включващи сръбски и румънски участия често. В Зайчер през лятото има гитариада, мото ралита и подобни. Миналата година и Джон Малкович беше там с представление.  За Румъния наскоро четох за Бане Херкулане, които били много известни през 19 в - чак някаква австрийска императрица ги посещавала, бих отишла, въпреки че нямам представа как е точно - може би като Вършец?

Предполагам сте Дунавчанка, защото за хората, не родени до реката, няма начин да усетят нейното привличане. За мен най-любимото разпускане е лято във Видин😆.

# 13
  • Мнения: 4 583
Има групи, които правят велопоходи по Дунав, нагоре към Сърбия. Не посичайте така хората, които не са от Дунавско Simple Smile Борис Бегъмов, който прави Дунав ултра, не е от района. Просто му е харесал. Тези, които не са от Дунавско, ни се чудят, докато не отидат там. Изненадвам се колко хора не са виждали Дунав на живо.

# 14
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 219
... За Румъния наскоро четох за Бане Херкулане, които били много известни през 19 в - чак някаква австрийска императрица ги посещавала, бих отишла, въпреки че нямам представа как е точно - може би като Вършец?
О, това е супер идея Grinning
Съвсем близо до Оршова, Байле Херкулане (Băile Herculane) си е най-старият туристически спа курорт в северната ни съседка, има 16 термални извора с различни характеристики, ще се посети дори от любопитство.

Общи условия

Активация на акаунт