Мога ли да прекъсна 12 ти клас?

  • 1 147
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Сега съм 12 ти клас и съм втори срок мога ли да прекъсна защото имам завършен 10 клас с матури и удостоверение

Последна редакция: вт, 23 апр 2024, 12:05 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 1 181
Нищо в тоя живот не е задължително, но не виждам смисъл.

# 2
  • Мнения: 1 414
Ти почти си избутала, за какво ти е да се отказваш накрая баш?

# 3
  • Мнения: 1 312
Какъв е смисълът да се откажеш два месеца преди да завършиш?

# 4
  • Melmak
  • Мнения: 3 056
12 клас вече не е ли почти завършен по това време? Повечето вече са оформили оценки.

# 5
  • Мнения: 315
А каква е причината да искате това?
Разбира се, ако желаете да споделите..

Аз лично не бих го направила. Както и другите преди мен са ви казали, точно на финала да се откажете, не..

Някога имаше този виц за оценките. Един казва:
- Където 2, там и 3.
Друг му отговаря:
- Аз да взема 3, минавам в по-горен клас, пък ти с 2... Иди ме гони.

Завършен 12-клас е винаги по-добре. Цял живот ще ви остане записано в CV.

# 6
  • Мнения: 887
Няма как да имаш матури, те още не са минали. Явила си се на НВО след 10 клас.
Задължителното образование е до 16 години, така че Да, може да спреш и да не завършиш. Но какво ще правиш  без дори средно?Каква работа мислиш че можеш да намериш освен миячка или чистачка? Може би някъде сервитьорка докато си по- млада, а после? Вече си на края, вероятно съучениците ти са вече оформени. Моли се на учителите да ти дадат шанс, да ти дадат нещо да научиш и да минеш. На матура може да се явиш пак, но не рискувай за  няколко дни после да изгубиш години.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 4 071
То вече няма за кога да се прекъсва, реално годината е почти приключила,  в 12 клас се учи само до началото  на месец май, дори да не ходиш, едва ли учителите ще губят време да се занимават с отсъствията ти, остава ти варианта да останеш с двойки по някой предмет и да не отидеш на матурите, тогава оставаш с диплома за завършен първи гимназиален етап -до 10 клас

# 8
  • Мнения: 988
Разбирам, че нямаш търпение да навлезеш в живота и вероятно имаш някакво предложение за работа, но...
Нищо не е вечно и тази работа също няма да е вечна, а после оставаш в изходна позиция и съвсем неконкурентноспособна.
Моят съвет е да изчакаш и да си вземеш дипломата за средно образование. Ако можеш да си вземеш и матурите, би било чудесно. Не е страшно, поне опитай. После греби от живота с пълни шепи.

# 9
  • Мнения: 12 809
Съвсем безсмислено. Стискай зъби още малко.

# 10
  • Мнения: 8 810
Да, може. Явяването на матура/защото на практика само това е останало от последната година/ не е задължително, както и придобиването на диплома за средно образование не е задължително.
Няма да сте първи случай. Познавам двама такива - мъж на 21-22 години и жена на 32 години. Битието и на двамата определям като мизерно, което е болно и срамно. Всеки сам си преценЯ обаче, както казват...

# 11
  • Мнения: 62
Решението си е твое, но имай предвид, че почти никъде няма да можеш да си намериш сериозна работа без поне средно образование.
Предполагам, че си прекалено млада да си мислила над следното, но ако един ден ти се наложи да заминеш за чужбина, там конкуренцията в почти всяка една сфера е жестока, и никой работодател не би предпочел работник без висше, а камо ли средно образование.
Единственият човек който познавам без завършен 12 клас е баба ми, но тогава времената са били други, а тя цял живот е била домакиня и нищо не й е липсвало тогава, така че при нея е разбираемо. Но жената е 50-ти набор, а ти си малолетна и живеем в 21 век.

# 12
  • Мнения: 619
Дипломата буквално ще ти я подарят след 2 месеца. Нищо не ти коства.
Бал не искаш ли? Защо да се лишаваш?

Общи условия

Активация на акаунт