Име за момиче с термин 15-ти август

  • 1 508
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 783
МАриета

# 31
  • Мнения: 7 341
Дете, дошло с името си, не бих кръстила с друго име. Мария е едно много хубаво име.

# 32
  • София
  • Мнения: 9 321
Ако сте религиозни - името е ясно - Мария....

За мен лично не би било от значение, бих си кръстила детето единствено с любимо име, но и не съм религиозен човек...

# 33
  • Мнения: 6 783
Днес една жена се представи с името Марен Simple Smile На мен много ми хареса и се сетих за Мариения празник,

# 34
  • Мнения: 10 504
Терминът е на 15, детето е малко вероятно да се роди точно тогава. Дори и да се не бих го лишила от рожден ден и имен ден. Това две в едно е гадно... Като на Коледа Христо... Ми то детето цяла година един подарък...

# 35
  • Мнения: 197
Не бих кръстила детето с определено име само защото се е родило на датата, на която се празнува имения ден. Дете, родено на 15ти август, заслужава свое собствено име, а не само и единствено Мария.

Кръстете си го с името, което сте харесали. Тъкмо така няма имен ден и рожден ден да съвпадат. Братовчедка ми също роди на 15ти август и, за щастие, момиченцето не се казва Мария. И аз не бих го кръстила Мария.

Познавам Христо, роден на 25-ти декември. Много е кофти за детето. Коледа, имен ден и рожден ден в едно. Не получава 3 подаръка, не се надявайте, хаха.

Като цяло не е много умна идея това с имената според датите. Човек да не смее да се роди, когато му е дошло времето Rolling Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 712
Здравей!
Моя термин беше на 20.08, но дъщеря ми се роди на 15.08.
Тъй като научихме, че съм бременна на 6.12 още тогава решихме, че ще се казва Никол.
Та появата ѝ на празника не повлия в избора на име.
За мен е важно името да е личен избор, но пък ако Вие усещате, че ако е избрала да се роди на ден с голям християнски празник за мен най-логично е да я кръстите Мария, производните не ми допадат особено.
Леко раждане.

# 37
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 809
Когато отидох да раждам на 15.08, даже не знаех че е Богородица. След като разбрахме кръстихме дъщеря ни Калина - Мария! Леко раждане!

# 38
  • Мнения: 555
Именият ми ден е само 2 дни след рождения. Кръстена съм на баба, не заради датата. Бих предпочела да имам два отделни празника, по-отдалечени във времето. Сега имения почти не го отбелязвам.

# 39
  • София
  • Мнения: 8 664
Ако сте религиозни(но наистина, не да ходите на църква на Великден), кръстете детето Мария. Иначе, с каквото сте си харесали.
Аз дори не знам кога е Богородица, никога не бих се съобразила с религиозен празник и разни светци.
Големият ми син има 4-5 имени дни през годината-не празнуваме нито един, нито пък аз съм празнувала в детството си моя. Често дори не разбирам, че е този ден, както и мъжът ми за неговия.
Та кръстете си вашето дете, както вие искате. Ако искате да се съобразите с религиозният празник-направете го. Но ако не искате- на никой друг няма да му пука, освен на вас.

# 40
  • Мнения: 12 213
Мария дава възможност да се комбинира с друго име и така детето хем ще има два именни дни, хем двойно покровителство (който вярва), хем имен ден, който не съвпада с рождения ден... Примери:
Ан(н)а-Мария
Мария-Виктория
Розмари
Мария-Елена
Мария-Кристина
Карина-Мария
Мария-Калина
Мария- Десислава
Ирина-Мария
и т.н.

# 41
  • Melmak
  • Мнения: 3 087
Мария може лесно да се комбинира с друго име.

Също така има хора, които си празнуват имения ден, особено ако е на такъв голям празник. Аз също съм родена на голям празник и майка ми не ми е дала името на светеца. За мен е грешка, аз щях да се радвам, а и такава е традицията. Въпреки това имам имен ден на друг голям празник и винаги съм го празнувала. Вкъщи и майка ми и татко ми са празнували имените си дни.

Бих се съобразила и ако имам други деца и те да имат имен ден, а не само едното примерно.

# 42
  • София
  • Мнения: 712
С риск да не получа одобрение,  но за мен имена от сорта на Анна Мария и т.н. никак не са подходящи. Анна ли ще е , Мария ли ще е, едно вечно объркване, знам че на Запад се среща, но аз съм си традиционалист. Или да е кръстено детето на празника, на който се е родило, или на баба, дядо, ако семейството следва тази традиция или просто свободно избрано име от родителите. Сина ми е Атанас, роден на 16.01, и да именния му ден е на 18.01, но за мен това няма никакво значение.

Последна редакция: сб, 04 май 2024, 22:54 от Ray Of Light

# 43
  • Мнения: 3 604
Мара, Мария, Марийка, Мари, Марияна, Мариана, Мариан, Маша, Мика, Мира, Мариета, Мариела, Мириам и Преслава.

Тези женски имена празнуват на 15.08.

# 44
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 776
Мария.

Общи условия

Активация на акаунт