Болки ниско долу между апендисит и яйчник

  • 299 660
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 795
Здравейте, втора вечер мах болки долу ниско вдясно над тазобездрената става. Първата вечер замалко и мина, снощи започна и днес продължава, не е остра болка, а притъпена. Влязох да прочета и за апендесит, не как да различа дали е женски проблем с яйчниците нещо или апендесит? Прегледах темата, видах, че често това се идентифицира като аднексит.
А възможно ли е от овулация, макар, че мие 10-и ден и мисля, че е рано, пък и досега не ме е боляло така?
Ако не отшуми, при кой специалист мога да отида първо и има ли нещо, което мога да направя сама преди да прибегна до лекари?

# 271
  • Мнения: 4 208
Здравейте, втора вечер мах болки долу ниско вдясно над тазобездрената става. Първата вечер замалко и мина, снощи започна и днес продължава, не е остра болка, а притъпена. Влязох да прочета и за апендесит, не как да различа дали е женски проблем с яйчниците нещо или апендесит? Прегледах темата, видах, че често това се идентифицира като аднексит.
А възможно ли е от овулация, макар, че мие 10-и ден и мисля, че е рано, пък и досега не ме е боляло така?
Ако не отшуми, при кой специалист мога да отида първо и има ли нещо, което мога да направя сама преди да прибегна до лекари?
Имала съм сходен проблем на два пъти.
И двата пъти обиколих - гинеколог, гастро-ентеролог, ехограф и хирург. Пусках изследвания. Причина не се намери.
Накрая ЛЛ имаше две предположения - или проблеми с тазобедрената става, или разтягане от сраствания след секциото. Да, ама първия път, когато го имах това оплакване бях около 20 год. без секцио и твърде рано за проблеми със ставите. Болеше ме така с месеци, като изобщо не можех да лежа/спя обърната на ляво - все едно ми се изсипваше корема. След като и двата пъти не се намери причината се успокоявах и след известно време болката отшумяваше. За себе си съм си я обяснила с разтягането, което се получава след напълняване. И двата пъти бях качила рязко някое и друго килце - около 5 кг. примерно.

# 272
  • Мнения: 414
Има ли развитие при вас момичета? С тази болка в дясно?И аз съм с такава...и най-много ме е страх да не е апендикс....но все си мисля , че трябва да боли повече 🙄 , може и да не е така не знам...При мен усещането е все едно имам нещо там.Мога да го определя всякаш имам някакъв балон , който ми подпира/мърда.Странното е, че го усещам при движение/вървене, все едно нещо се тресе, мърда вътре...ниско долу в дясно го чувствам или малко по нагоре до кокала отпред на нивото на паласките- не знам как се нарича .Някоя имала ли ги е тези усещания при вървене/сядане/ставане?

# 273
  • Мнения: 795
Здравейте, аз да дам обратна връзка малко късно. Ходих тогава на гинеколог  оказа се, че е късна овулация и на това се е дължало. Мина след 4-5 дни.

# 274
  • Мнения: 414
Здравейте, аз да дам обратна връзка малко късно. Ходих тогава на гинеколог  оказа се, че е късна овулация и на това се е дължало. Мина след 4-5 дни.
А имате ли спомен тогава дали ви болеше при движение? Стъпване и тн?И усещане като тежест, освен болката? След това имали ли сте пак подобни оплаквания и как установиха, че е било от овулация 🤔
Благодаря 🤗

# 275
  • Мнения: 414
Момичета? Някоя да разбра от какво и е тази болка в дясно?
Аз все си мисля да не е апендисит...

# 276
  • Мнения: 5 531
Ами, аз още не съм.
Всичко ми е наред според лекарите, още си имам болките на моменти.
Според хирург са в следствие на сраствания.

# 277
  • Мнения: 414
Ами, аз още не съм.
Всичко ми е наред според лекарите, още си имам болките на моменти.
Според хирург са в следствие на сраствания.
Виждам че твоите болки са си доста отдавна...
Често ли ги имаш иначе?И къде са по точно , само ниско в дясно ли?При мен са понякога само ниско в дясно но често продължават и нагоре към хълбока но отпред.Нещо като лека болка, бодеж , опъване...

# 278
  • Мнения: 5 531
При мен болката също се движи. По някога са ниско долу в дясно, понякога се комбинира с болка към кръста в дясно.
Ходих на гинеколог, уролог, хирург... въртя се в кръг. Единия ме праща при другия.

# 279
  • Мнения: 414
При мен болката също се движи. По някога са ниско долу в дясно, понякога се комбинира с болка към кръста в дясно.
Ходих на гинеколог, уролог, хирург... въртя се в кръг. Единия ме праща при другия.
А вие как е чувстватв болката?
И как разбраха че е сраствания?
Аз имам едно секцио от преди 10 години, но болката в доста далеч от него...

# 280
  • Мнения: 4 208
Аз писах и по-напред някъде.
Напълнях и казаха, че е от срастванията след две секцио. ЛЛ каза, че може да е от тазобедрената става и единствено това не съм преглеждала.

# 281
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета! Да пиша и аз в тази тема, само чета от известно време всякакви теми свързани с тези наши болежки.. От около 5г вече имам много болезнен мц и ови, от около 4месеца започна едно подуване в десния яйчник, което не изчезва, но за сметка на това по време на неразположение и от 2те (мц и ови) става видимо по-голямо, ходих на гинеколог, гастроентереолог, хирург и инфекционист. Гледана съм на ехограф, правени са ми всички изследвания, включително и КТ на малък таз и корем и всичко е перфектно. Но болките са толкова силни че около 2 седмици в месеца съм пълна развалина. Нямам раждания,но имам спонтанен аборт преди около година, а Апандецита ми е махнат още като дете  Някой някакви идеи, какво може да е това 🥴

Общи условия

Активация на акаунт