Болки ниско долу между апендисит и яйчник

  • 299 621
  • 281
  •   2
Отговори
  • Мнения: 1 817
Здравейте момичета,
от около 1 година имам болка ниско долу между апендисита и десния яйчник  и то точно по време на овулация за 3-4 дни. Не съм оперирана от апендисит. Бях на гинеколог в бг и ми каза овулаторна киста, бях на гинеколог тук в де след цикула и ми казаха/нищо ти няма...Казаха и това, че не е апендисит  Grinning
Има ли някой друг същото оплакване?  Дали не е нещо страшно?

# 1
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Дали не е нещо страшно може да ти каже само лекар, ние тук правим само предположения.
  Аз самата съм с удебелен ляв яйчник и болезнена овулация и знам, че има случаи, в които болките около дните на овулация са наистина големи. На мен понякога даже ми се налага да пия обезболяващи.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... На мен понякога даже ми се налага да пия обезболяващи....

напр. какво?
И аз съм с такива болки, ама ей нА - толкоз време се моткам, вместо да ида на преглед  Blush

# 3
  • Мнения: 959
Имах такава болка на същото място.След,като мислеха,че е апандисит и ме оперираха излезе,че е аднексит.Антибиотиците и нагревките премахнаха болката окончателно.

# 4
  • Мнения: 4 700
И аz имам силни болки по време на овулацията, но лекарите ми каzаха 4е било нормално. Някои имали болки, други нямали.  newsm78  Дано наистина не е сериоzно 
 Thinking

# 5
  • Мнения: 1 817
Много ви благодаря за отговорите!
Аз бях не на един, а на двама лекари и никой не намери причината, та за това исках да знам има ли и други жени с този проблем и какво са им казали на тях.
Thanks a lot!
  bouquet

# 6
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
... На мен понякога даже ми се налага да пия обезболяващи....

напр. какво?
И аз съм с такива болки, ама ей нА - толкоз време се моткам, вместо да ида на преглед  Blush

Нимезил.
Облекчава бързо и дълготрайно.

И мен щяха заради това да ме режат по спешност, уж апандесит пред пукване съм имала...дълга и широка, някой път ще разказвам тази драма.

# 7
  • Мнения: 36
Може би някой ще посъветва и мен!Аз също имам доста силни болки два-три дни преди цикъла.Гинекологът го обясни със срастванията от секциото/така родих децата си/.Карам я на аналгин-помага ми,но честно казано ,искам най-после да престана да се страхувам от очакваните болки пред мензис.Някой може ли да ми даде съвет.Пак казвам-на гинеколог ,и то не един ,ходих-успокояват ме,че всичко е в ред.Но аз искам да не ме боли.Дайте ми съвет,лекарство,успокоение ,каквото и да е на е адрес"valerika@abv.bg.Благодаря!

# 8
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
..И мен щяха заради това да ме режат по спешност, уж апандесит пред пукване съм имала...дълга и широка, някой път ще разказвам тази драма.

бих искала да я чуя... ако искаш и на ЛС сподели!   bouquet

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....Аз също имам доста силни болки два-три дни преди цикъла....Дайте ми съвет,лекарство,успокоение ,каквото и да е .....

  valerika, тук лечение не можем да ти предпишем, нито е редно. Болка два – три дни преди цикъл НЕ може да бъде от овулацията.
  Щом си ходила на гинеколог и то не при един и са ти казали, че всичко е о`кей, значи е така най – вероятно. Попитай ги за някакво обезболяващо, което без проблеми можеш да взимаш, за да тушираш болката и всичко ще е наред.

  Шани, ще ти драсна ЛС.

# 10
  • Мнения: 656
А с ехограф прегледаха ли те?

# 11
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Имам същата болка, но от другата страна, по време на овулация, поне от 15 години. По някакъв начин при мен е свързана с дебелото черво. Понякога е доста силна. На майка, която пише тук(дано се включи) са й обяснили за същото,че не е страшно (няма да предавам подробностите, за да не ги оплескам Simple Smile) От дясната страна обаче не мога да го свържа с обяснението на лекаря.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 10:53 от ljuboznatelna

# 12
  • Мнения: 36
Бим-Бам,не знам защо си останала с впечатление ,че търся лечение тук.Търся човек с подобен проблем,който го е решил.Не е много нормално все пак 30г да не си  имал болки и след като се появят да ти твърдят,че нямало нищо.Може пък някой от посещаващите този форум да си е решил проблема ,като е отишъл при друг специалист,не гинеколог и,като  знаеш къде да идеш -нещата са доста по-лесни ,нали?

# 13
  • Мнения: 656
 Whistling Ехо... вие там с болките - на ехограф гледаха ли ви?
Защото не всичко може да се "опипа"

# 14
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Бим-Бам,не знам защо си останала с впечатление ,че търся лечение тук.....

 
  Ти сама каза „Дайте ми съвет,лекарство,успокоение ,каквото и да е...”. А аз просто добавих, че каквото и да ти кажем тук, трябва да го съгласуваш с лекар.
И аз почти 30год.не бях имала подобни болки, но след раждането се появиха – неприятно но факт.

И да, правиха ми всякакви изследвания, включително и ехограф  Wink .

# 15
  • Мнения: 242
И аз имам същият проблем, само където 2 години вече си ме боли и понякога не спира, но си мисля, че при мене проблемът е и в това, че имам поликистозни яйчници и оттам ми са болките! Един хирург ми обясни, че при наличието на киста, апендиситът целувал буквално яйчникът и се получава такава болка! С една дума всичко е от кистата! Имаш ли някакви други симптоми, освен тази болка?

# 16
  • Мнения: 1 817
Whistling Ехо... вие там с болките - на ехограф гледаха ли ви?
Защото не всичко може да се "опипа"



EXO... smile3503
ehograf i videozon edno ne6to li e?  newsm78
Ina4e men me gledaha 2ma spezialisti ginekolozi v sofia na videozon (i 2ta puti vaginalni) i 1 tuk v germania i trimata kazvaha  newsm78 , 4e ni6to ne vijdat i tova e...
Pratiha me da me vidjat za apendisit, ot tam me pratiha da si pregledam bubrezite i poslednoto kuku, koeto me preglejda okolo 45 minuti, mi kaza,  hahaha 4e e na nevrologi4na osnova!

Izvinete me za latinizata, no sum na 1 komputur, koito njama kiriliza! Naughty

# 17
  • Мнения: 1 817
И аз имам същият проблем, само където 2 години вече си ме боли и понякога не спира, но си мисля, че при мене проблемът е и в това, че имам поликистозни яйчници и оттам ми са болките! Един хирург ми обясни, че при наличието на киста, апендиситът целувал буквално яйчникът и се получава такава болка! С една дума всичко е от кистата! Имаш ли някакви други симптоми, освен тази болка?

Ami ne, njamam drugi oplakvania! I spored ginekozite, koito me gledaha sum si ok uj... smile3516

# 18
  • Мнения: 242
Гледаха ме лично мене на видеозон! Вече незнам какво да си мисля... Взеха да ме болят и бъбреците вече, яйчниците ми са зле и имам дажеи болки в бедрата ...  Shocked Имам чувството, че полудявам вече... Всичко ме боли и съм като бабичка Cry

# 19
  • Мнения: 656
 newsm78
Явно само аз съм попадала на ... гинеколози...
Понеже имах болки на описаното място, но не точно преди овулация....

Последния път обаче си направиха труда.

# 20
  • Мнения: 208
Ето ви още една със същия проблем. На два пъти съм стигала до спешното за апендикс. Правят изследвания на монета - не е. Лекувала съм през годините успешно аднексит с антибиотици и физиотерапия, но и при мен вероятно има някакво срастване, свързано с дебелото черво, защото седмица преди да ми дойде цикъла имам проблеми (и то не болки в яйчниците, а храносмилателни). Това е всеки божи месец - кошмар! Вземам бусколизин, но са ми препоръчвали и аулин, който обаче не ми понася. Така или иначе прегледът при мен е бил на ехограф и гинекологичен, но нищо конкретно няма, слава богу!
 В момента дори си мисля и за цистит, абе с тия грипове и вируси  - мешана работа се получава. Гадното е че антибиотиците не винаги помагат, а и не бива да се прекалява с тях.
Дано съм била полезна.

# 21
  • Мнения: 208
... На мен понякога даже ми се налага да пия обезболяващи....

напр. какво?
И аз съм с такива болки, ама ей нА - толкоз време се моткам, вместо да ида на преглед  Blush

Нимезил.
Облекчава бързо и дълготрайно.

И мен щяха заради това да ме режат по спешност, уж апандесит пред пукване съм имала...дълга и широка, някой път ще разказвам тази драма.

И аз бих искала да чуя разказа ти, bim_bam, плс!

# 22
  • Мнения: 1 817

И мен щяха заради това да ме режат по спешност, уж апандесит пред пукване съм имала...дълга и широка, някой път ще разказвам тази драма.


Здравей!
Мисля, че има много между нас, които биха искали да ти чуят историята! Все пак и ние сме с подобен проблем или поне имаме същата болка  Sad
Би ли ни разказала?

# 23
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119

ZiMa, rozov_pinko,
Драснах ви по едно ЛС.

# 24
  • Мнения: 242
Защо не искаш да ни разкажеш твоята история тука!  Shocked Толкова много момичета сме със същия проблем и ще ни бъде от полза да знаем през какво си минала!

# 25
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Имам си основанията за това  Rolling Eyes.
На ЛС не съм отказала на никого да споделя опит.

# 26
  • Мнения: 242
Добре тогава сподели и с мене, ако може... Sad

# 27
  • Мнения: 1 817

ZiMa, rozov_pinko,
Драснах ви по едно ЛС.

Thanks   bouquet

# 28
  • Мнения: 686
Здравейте.
И аз я имам тази болка в дясно.Имам я от 4,5год..Отначало мислех,че е яйчника,след няколко прегледа при различни доктори там нямаше проблеми.После реших,че е операциятя ми от апендисит,която е правена преди 15г. и така се влачех с болката си дълго време ,Докато не споделих с приятелка ,която е мед. сестра.Тя ми каза,че на това място минава дебелото черво и там се пресича със сляпо червоhttp://www.arsmedica.bg/bg/anatomy/c_id/98/subprm/digestivesys/alpha/0.html
И така посетих гастроендокринолог(не съм  сигурно,че така се пише),след прегледа,който е доста гадничък се оказа ,че имам колит.
Дано съм била полезна.
Успех.

# 29
  • Мнения: 1 817
Здравейте.
И аз я имам тази болка в дясно.Имам я от 4,5год..Отначало мислех,че е яйчника,след няколко прегледа при различни доктори там нямаше проблеми.После реших,че е операциятя ми от апендисит,която е правена преди 15г. и така се влачех с болката си дълго време ,Докато не споделих с приятелка ,която е мед. сестра.Тя ми каза,че на това място минава дебелото черво и там се пресича със сляпо червоhttp://www.arsmedica.bg/bg/anatomy/c_id/98/subprm/digestivesys/alpha/0.html
И така посетих гастроендокринолог(не съм  сигурно,че така се пише),след прегледа,който е доста гадничък се оказа ,че имам колит.
Дано съм била полезна.
Успех.

Интересно!!! Thinking
Само не знам като имаш колит не би ли трябвало да имаш и спазми, и разстройство?
Защото майка ми има колит и освен болките ходи по 5 пъти до вц-то, когато има колитна криза
 newsm78

# 30
  • Мнения: 1 817
Момичета,
ето болестите, при които може да се появи болка в корема

http://www.arsmedica.bg/bg/symptoms/c_id/35/alpha/0.html

от страницата на Vqqra

 Peace

# 31
  • Мнения: 686
Здравейте.
И аз я имам тази болка в дясно.Имам я от 4,5год..Отначало мислех,че е яйчника,след няколко прегледа при различни доктори там нямаше проблеми.После реших,че е операциятя ми от апендисит,която е правена преди 15г. и така се влачех с болката си дълго време ,Докато не споделих с приятелка ,която е мед. сестра.Тя ми каза,че на това място минава дебелото черво и там се пресича със сляпо червоhttp://www.arsmedica.bg/bg/anatomy/c_id/98/subprm/digestivesys/alpha/0.html
И така посетих гастроендокринолог(не съм  сигурно,че така се пише),след прегледа,който е доста гадничък се оказа ,че имам колит.
Дано съм била полезна.
Успех.

Интересно!!! Thinking
Само не знам като имаш колит не би ли трябвало да имаш и спазми, и разстройство?
Защото майка ми има колит и освен болките ходи по 5 пъти до вц-то, когато има колитна криза
 newsm78
Колита може да е свързан и с разстройство и със запек.Аз имам запек.
Мисля,че един добър доктор само с опипване на коремната стена -на мястото на което реагираш на болка би трябвало да знае дали това е яйчник,апендикс или дебело черво.

# 32
  • Мнения: 1 817
Vqqra,

ами аз нямам нито разстройство, нито запек  Rolling Eyes
Май ще трябва да отида и мен да ме натиснат по корема Thinking
А какъв специалист разбира най-много?

# 33
  • Мнения: 656
 Mr. Green Млад и хубав гинеколог...

Общопрактикуващия лекар, при който съм записана, се възмути като разбра, че не ходя редовно на профилактичен гинекологичен преглед.

Колкото до колита - не трябва ли все пак да има поне подуване на корема?
И аз дълги години си мислех, че е от червата и трябва да внимавам повече с храната, оказа се че имам възпаление на ячника и матката. След лечението, при прегледа като натиснеше по същия начин гинеколожката пак си ме болеше. Въпреки че преди твърдеше че било възпаления яйчник, накрая заяви, че е червото  Sad
Имам хроничен запек, от време на време кървене. Имам и миомни възли, както се оказа в последствие и това - кръвоизливи. Имам срастване на матката към мехура.

 Кой може да каже тези болки от кое от изброените неща са?

# 34
  • Мнения: 686
Vqqra,

ами аз нямам нито разстройство, нито запек  Rolling Eyes
Май ще трябва да отида и мен да ме натиснат по корема Thinking
А какъв специалист разбира най-много?
Не казвам,че имаш колит,просто споделям какво се оказа при мене .
Дано нищо да ти няма.Поздрави!

# 35
  • Мнения: 1 817
Vqqra,

ами аз нямам нито разстройство, нито запек  Rolling Eyes
Май ще трябва да отида и мен да ме натиснат по корема Thinking
А какъв специалист разбира най-много?
Не казвам,че имаш колит,просто споделям какво се оказа при мене .
Дано нищо да ти няма.Поздрави!

Записах си час утре при специалист по вътрешни болести и като се върна, ще докладвам!
Хайде и от мен поздрави!

# 36
  • Мнения: 686
Здравейте.
И аз я имам тази болка в дясно.Имам я от 4,5год..Отначало мислех,че е яйчника,след няколко прегледа при различни доктори там нямаше проблеми.После реших,че е операциятя ми от апендисит,която е правена преди 15г. и така се влачех с болката си дълго време ,Докато не споделих с приятелка ,която е мед. сестра.Тя ми каза,че на това място минава дебелото черво и там се пресича със сляпо червоhttp://www.arsmedica.bg/bg/anatomy/c_id/98/subprm/digestivesys/alpha/0.html
И така посетих гастроендокринолог(не съм  сигурно,че така се пише),след прегледа,който е доста гадничък се оказа ,че имам колит.
Дано съм била полезна.
Успех.
Доктора се казва : гастроентеролог

# 37
  • Мнения: 1 817
ЕХО!
Бях на доктор по вътрешни болести и ми каза, че 90 процента от жените имат таква болка в ляво или в дясно и направи майтап, че господ където го сърби в момента-там  #2gunfire. Аз му казвам, че съм била при гинеколог, уролог, хирург, а той каза-ами не е лесно да си жена, но като родите, може и да ви мине...Иначе не знаел какви обезболяващи да ми предпише и за това нямало да ми даде рецепта  #2gunfire
 #Cussing out
Ми това е  Cry

# 38
  • Мнения: 6 164
И при мен е същото - сто пъти ме водят в спешното с яки болки, уж апандисит и все ми се разминава - не били достатъчно завишени левкоцитите. Поставиха ми диагноза хроничен апандисит. И понеже тоя гаф се случи, като бях и бременна в 5ти месец, ме погледнаха на ехограф. Тогава така зверски ме сряза, че припаднах от силната болка. Увеличен ми бил апендикса, говорело за леко възпаление, но добутах до края на бременността. Все си мисля, че се случи от растящия ми корем, нещо се е притиснало и усукало, в по-късните месеци на бременността Крис ме риташе точно там Twisted Evil ... След раждането болката се премести по-към средата, пак вдясно, но по-ниско и централно, вече си мислех, че е гинекологично, защото също се засилваше преди М. Гинеколожката ми твърди, че съм си наред. И така боли си още и не знам от какво. След тренировки боли много по-силно. newsm78[/color]

# 39
  • Мнения: 1 817
И при мен е същото - сто пъти ме водят в спешното с яки болки, уж апандисит и все ми се разминава - не били достатъчно завишени левкоцитите. Поставиха ми диагноза хроничен апандисит. И понеже тоя гаф се случи, като бях и бременна в 5ти месец, ме погледнаха на ехограф. Тогава така зверски ме сряза, че припаднах от силната болка. Увеличен ми бил апендикса, говорело за леко възпаление, но добутах до края на бременността. Все си мисля, че се случи от растящия ми корем, нещо се е притиснало и усукало, в по-късните месеци на бременността Крис ме риташе точно там Twisted Evil ... След раждането болката се премести по-към средата, пак вдясно, но по-ниско и централно, вече си мислех, че е гинекологично, защото също се засилваше преди М. Гинеколожката ми твърди, че съм си наред. И така боли си още и не знам от какво. След тренировки боли много по-силно. newsm78[/color]

На мен точно това ми е проблемът! Искаме скоро да си правим бебок и с тия болки се притеснявам малко...
Нали трябва всичко да ми е наред по време на бремеността...
Ох #2gunfire

# 40
И аз понякога имам болки долу ниско в корема, но отляво. Обикновено са по 2-3 пъти в годината, не са силни и траят по няколко часа. Миналия месец обаче ме  боля доста силно цели два дни и отидох на гинеколог. Обясних му, че ме  боли долу вляво, някъде между матката и яйчника, вероятно тръбите, но той каза, че това, което му показвам, е точно яйчника и че за съжаление атласите с устройството на човешкото тяло в учебниците по биология не давали съвсем точна представа за устройството на човешкото тяло и затова много жени не били наясно какво точно ги боли. Почувствах се пълна глупачка Embarassed, но както и да е. Гинекологичният преглед и ултразвукът не показаха нищо и затова гинекологът предположи, че това си е нормална болка, която се дължи на овулацията. Каза, че някои жени дори припадали от болка по време на овулация, та аз да не се притеснявам. Обаче не разбрах защо ме  боли само от едната страна. Не би ли трябвало когато узрява яйцеклетка от левия яйчник да ме боли отляво, а на следващия месец, когато узрява яйцеклетка от десния яйчник, да ме боли отдясно? И освен това си спомням, че преди няколко години по време на профилактичен гинекологичен преглед един доктор, докато ме опипваше в лявата част на корема, си измърмори, че напипва  леко уплътнение, но като го попитах това какво значи, той каза че нищо. Дали пък нямам някакви леки сраствания (раждала съм), които не се виждат на видеозона и не винаги се напипват при преглед? Възможно ли е от тях да ме боли?

# 41
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
На мен преди доста години ми лекуваха много упорито възпалени яйчници заради тази болка. После попаднах на лекар, който ми каза че това, което ме боли, е дебелото черво - имало някакво срастване там. Внимавам с газообразуващите храни по време на овулация. Има си и добри страни - знам кога точно мога да забременея (или по-скоро да не забременявам) Wink
имам чувството, че темите са сляти newsm78 bim bam е писала тук преди аз да почна да се надявам в предния пост , че ще се включи Thinking Тя има и подробното обяснение за този феномен, засега на лични Wink

# 42
  • Мнения: 686
На мен преди доста години ми лекуваха много упорито възпалени яйчници заради тази болка. После попаднах на лекар, който ми каза че това, което ме боли, е дебелото черво - имало някакво срастване там. Внимавам с газообразуващите храни по време на овулация. Има си и добри страни - знам кога точно мога да забременея (или по-скоро да не забременявам) Wink
имам чувството, че темите са сляти newsm78 bim bam е писала тук преди аз да почна да се надявам в предния пост , че ще се включи Thinking Тя има и подробното обяснение за този феномен, засега на лични Wink
Вярно,че и на мен ми казаха,че имам някакво срастване.

# 43
  • Мнения: 36
Е,да ама с ехограф или не ,болките си ги има ,лекарите си твърдят ,че всичко си е в ред и изобщо: без коментар Praynig

# 44
  • Мнения: 819
Здравей!Не искам да те плаша,ама аз с такива редовни кризи бях няколко месеца поред и все ме изкарваха чревна инфекция и тем подобни глупости.Отида в болницата,сложат ми някакво обезболяващо и така до следващата криза.Сега се възстановявам от последната,която се оказа перитонитис тоталис,т.е тежка операция-тежък гноен перитонит.Тичай на по-сериозни изследвания ,че ако е недай си Боже такова нещо-ужасно е.А аз се подредих така благодарение на "компетентни"лекари и незаинтересувано и безотговорно джи пи.
Успех и дано не съм те уплашила!

# 45
  • Мнения: 1 817
А как се установява дали е твоето заболяване или не е? И как ви са симптомите освен болката?

# 46
  • Мнения: 819
Внезапно през нощта започнаха болки в областта на жлъчката,което няма нищо общо с целия случай,щото и след операцията продължава,някакъв нерв е .Та в малка провинциална болница ми поставиха диагноза перфорирана язва,а между друго болката промени мястото си и се установи ниско долу,по средата,но най-вече вдясно.В един момент престанах да чувствам друго,освен болката,гърчех се и не можеха да ме накарат да се изпъна ,та да ме прегледат.В болницата ме натискаха да ме оперират веднага,щото на ехограф не видели нищо нередно,т.е да ме отворят за да установят за какво става въпрос.
Отидох веднага в Университетската болница в Ст.Загора-аз бях в близост на почивка,като ми се случи това.Там установиха,че имам течност в корема,т.гной и всичко това може да стане или от апандисит,или от киста на яйчника,но второто се виждало на ехографията.Спешно ме оперираха и се оказа перитонит...а щяха в другата болница да ме режат горе за стомах...ужас!

# 47
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
А как се установява дали е твоето заболяване или не е? И как ви са симптомите освен болката?

При възпален апендикс са характерни и силно увеличени левкоцити.

# 48
  • Мнения: 819
Ми казаха ми в първата болница,че всичко ми е ок,както и,че не виждат нито газове,нито течност в коремната кухина...

# 49
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
А кръв и урина не ти ли пуснаха?
Обикновенно с това се започва.

Защото течност в корема няма как да се види, ако апендиксът не е бил спукан още.

# 50
  • Мнения: 117
Аз също имам такава болка и дълго време не й обръщах внимание. Но след като най-после се реших да отида на преглед се оказа, че имам някакво срастване и болката идва от там. Още си ходя с него, даже си родих и едно прекрасно момченце. Сега отвреме на време продължава да ме боли, но гинекологът ми предписа едни обезболяващи и така си карам и до днес...

# 51
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....Сега отвреме на време продължава да ме боли, но гинекологът ми предписа едни обезболяващи и така си карам и до днес...

Какви са обезболяващите? Нещо специално ли?

# 52
  • Мнения: 686
Искам да ви разкажа на мен как ми извадиха апендиксът:
Бях ученечка в 9 клас и понеже много не ми се ходише на училище,излъгах нашите ,че ме боли апендиксът и те ме заведоха на доктор.Прегледаха ме ,пуснаха ми някакви кръвни изследвания и казаха,че веднага трябва да се оперира,че може да стане лошо.След като ме оперираха,мнението им беше,че едва ли не са ми спасили живото,бил сраснал .
Така,че незнам доколко може да им се вярва на тези доктори.

# 53
  • Мнения: 259
Здравейте и аз имам таква болка и случайно видях темата и много се учудих като видях колко много имате същата болка! На мене ми се появи след раждането! Аз не съм ходила на профилактичен преглед след него и си мисла че от тогава нещо ми е станало но с моя бебок все не намирам време да отида на лекар! Мойта болка е от дясно и мъжа ми все ми повтаря че там е апандисита и сигурно е от него! Но аз си мисла че е от яйчниците! Мисля тази седмица да отида на генеколог ама незнам дали ще успея! Ще слея темата и ще пиша ако имам някъкви резултати!  Grinning

# 54
  • Мнения: 9 092
И аз се записвам в темата - от 3 месеца съм с такива болки, днес бях на гинеколог и се видя, че проблемът не е гинекологичен, както предполагах аз.
Дадоха ми направление за гастроент.
Някой знае ли какво точно представлява прегледът при него?

# 55
Здравейте
Имам същия проблем от три месеца.
Но мен не спира да ме боли корема. Когато започна отидох на гинеколог, защото мислех че е яйчник. Болката е в дясно, ниско долу. Гинеколожката ме прегледа и каза че ми е възпален десния яйчник, но в момента пиех антибиотик заради грип и тя каза да си го продължа и ми пусна изследвания за хламидии. Бяха отрицателни. После пак ме прегледа и каза че вече не е възпален яйчника. А болката от антибиотика се загуби. Когато спрях да пия антибиотик, отново започнаха болките. Освен това поддържах температура 37.5.Пратиха ме на хурург с предположения за апендицит. Той каза че не е апендицит. Изследванията от кръвта бяха много добре, и според тях ми нямаше нищо. Хирурга каза да отида пак на гинеколог. Аз първо отидох на специалист ехографист. Там ми казаха че ми е възпален десния яйчник и ме пратиха на друг гинеколог. Той ме гледа пак на ехограф и каза че имам кистозен яйчник. Изписа ми противозачатъчни, но каза съ6то 4е болката и температурата не е от това.Той също предположи хроничен апендицит.Казах на хирурга и тои ми изписа едни инжекции антибиотик и флажил. От тях се оправих за около месец. Сега болката отново започва а гинеколога преди няколко дни ми каза че всичко ми е наред. Обаче при мен болката се засилва когато съм седнала. Ако лежа повече време се оправям. И така все още съм с нерешен проблем. Ходих също на гастроентеролог, той ме гледа на ехограф и каза, че най-вероятно е хроничен апендицит.
Сега ве4е незнам къде да ходя и при кога.

# 56
  • Мнения: 9 092
Мисля, че ти трябва добър лекар Rolling Eyes
За съжаление, не мога да ти помогна със име и адрес - не знам от къде си.

# 57
  • Мнения: 5 531
Ами и аз ще се запиша тук. Моите болки са от 10 тина години - ниско долу в дясно. Ходила съм многократно на гинеколог - определено нямам проблем, а и през тези години родих 2 деца. С хирург още не съм се консултирала . Болките ми не са постоянни а периодични за 1-2 дена и после изчезват. Много са неприятни, но се траят.

# 58
Лелееее, колко хора са с като моя проблем.  newsm78

# 59
  • Мнения: 124
И аз ще се запиша, че не ме сдържа...колко много жени ги боли като мен.
Значи, повече от година ме болеше корема ниско в дясно. Мисля че започна с апендиситна болка, ходих и се връщах от Пирогов няколко пъти , но все ми казваха че ...има ми нещо, ама не е за опериране. Рано е още. После болката започна да се повтаря по различно време през месеца. Опитах се да го свържа с цикъла и не можех-все по различно време ме болеше. Ходих на гинеколози - все мастити и всички казваха че ми няма нищо. Даже одавнашната ми поликистоза беше изчезнала. Ходих на хирурзи, на разни д-ри вътрешни болести - и нищо...здрава съм.Не беше бъбреци, дебели , тънки черва, колити, гастрити...нищо не се останови. Ехографии, изследвания...нищо не беше ясно. А болката си я имаше и аз не спирах да ходя по лекари просто защото не исках да се примиря с нея. Когато много ме болеше пиех Аулин или Нурофен. Беше ми направило впечатление че повече ме боли когато съм била на фитнес и се е случило да съм в овулация.
И така попаднах на един лекар, който се изцепи че апандисита ми бил срастнал с десния яйчник. Така ме беше наплашил, че няма да мога да забременея с този яйчник, че чак исках да си правя изследване за проходимост на тръбите...а даже с мъжа ми не бяхме почнали да опитваме.
Ще съкратя разказа, защото продължава с още ходене по лекари и даже чух мнението че ако проблема е срастване на апандисита то това може да се докаже едва при операция. И все пак ако проблема е такъв...няма страшно, правило се лапароскопия и се отлепват яйчника и апендикса.
Финала е добър, така че ако ви е омръзнало да четете почакайте. Пренебрегнах болката и започнахме да правим опити за бебе. Шест месеца засичах кога ,как и защо съм в овулация. Мерих температури и дрън-дрън. На пук на всички лекари  и притеснения след 6 месеца забременях точно с десния яйчник - сигурна съм , сега съм щастлива и горда мама на 6 месечно бебе. Момче. И слава Богу - жените много се мъчим, май. Cry
Сега не чувствам да ме боли и дано да е така Praynig
И пожелавам на всички да ви мине, без значение от какво и как. Защото сега да не се втурнете да раждате всички - гледам някой имате по две деца... Laughing
Бъдете здрави!

# 60
Добре де, на мен все ми казват, че нищо ми няма, а сега започнах да чувствам и леки болки и в левия яйчник. Това мисля, че ще ме доведе до психиятър вече. Мен ме интересува да не би да настивам нещо и за това да ми се възпаляват, но като ме преглеждат при натискане не ме болят. Как болят яйчници от настинка, а не от болести като хламиди и прочие...

# 61
  • Мнения: 656
Аз по повод такава болка личната ми даде направление за гинеколог, след като ми опипа корема и заключи че няма какво друго да е. Отидох при гинеколог, лекува ме от възпаление на яйчниците (в интерес на истината имах някаква температура, която след лечението изчезна) но болката си остана. Гинеколожката накрая заяви, че не е от нещо гинекологично....
Та съм на изходна линия, освен че излекувах възпалението на яйчниците....  Wink

# 62
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА И АЗ ИМАМ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ,ОТ 1-2 ГОДИНИ.УТРЕ ВЛИЗАМ ДА МЕ ОПЕРИРАТ ОТ АПЕНДИКС.ДА ВИДИМ КАКВО Е ПОЛОЖЕНИЕТО И С ЯЙЧНИКА ДОКТОРА КАЗВА ЧЕ 100% ИМАМ СРАСТВАНЕ .ПОСЛЕ ЩЕ ВИ КАЖА ЗА КАКВО СТАВА ДУМА. newsm78

# 63
  • Мнения: 585
АЗ имах такава болка не не нетърпима и при гинекологични прегледи ми твърдяха че нищо ми няма . Наскоро ми направиха обстоен преглед с вагинален ехограф по-друг повод и се оказа ,че на въпросното място имам срастване , за което лекаря каза че е работил възпалителен процес и организма сам се е справил с него както е можал та от това е въпросното срасрване слава богу яйчника и тръбата ми са здрави ,срастването е до тях

# 64
  • Мнения: 208
АЗ имах такава болка не не нетърпима и при гинекологични прегледи ми твърдяха че нищо ми няма . Наскоро ми направиха обстоен преглед с вагинален ехограф по-друг повод и се оказа ,че на въпросното място имам срастване , за което лекаря каза че е работил възпалителен процес и организма сам се е справил с него както е можал та от това е въпросното срасрване слава богу яйчника и тръбата ми са здрави ,срастването е до тях
Интересно ми е, какво с какво сраства точно? Защото аз си мисля, че при мен е тръбата с дебелото черво. А дали е възможно такова нещо?

# 65
  • Мнения: 208
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА И АЗ ИМАМ СЪЩИЯ ПРОБЛЕМ,ОТ 1-2 ГОДИНИ.УТРЕ ВЛИЗАМ ДА МЕ ОПЕРИРАТ ОТ АПЕНДИКС.ДА ВИДИМ КАКВО Е ПОЛОЖЕНИЕТО И С ЯЙЧНИКА ДОКТОРА КАЗВА ЧЕ 100% ИМАМ СРАСТВАНЕ .ПОСЛЕ ЩЕ ВИ КАЖА ЗА КАКВО СТАВА ДУМА. newsm78
ПОжелавам ти успешно и безпроблемно да мине всичко!
Чакаме те тук, да разказваш после.

# 66
  • Мнения: 259
Момичета аз открих от какво ми е моята болка! Имам възпаление на матката и на десния яйчник (точно там ме болеше от дясно) но чакам резултата от цитонамазката за да ми дадат лечение и точна диагноза! Беше спряло д ме боли но при прегледа от гинеколога като ми го натисна и щях да умра от болка! Инче на ехографа видя че нямам нито кисти нито други такива ама след празниците ще видиме как ще се лекувам! Ще пиша пак по въпроса тогава!!!  Sad

# 67
  • Мнения: 4
От около 1 месец имам болка не съмсем ниско, но все пак на ниско в дясно, не е постоянна например през целия ден, появява се, изчезва, на спазъм, не и силна, мина ми през ума за яйчник, не се влияе от месечния цикъл, но все пак е нещо което там ме боли и то всеки ден.

Нямам представа как боли апендикс и дали е възможно да е такова нещо. Има дни ме боли повече, други по - малко, но не изчезва, не съм вдигала температура, през ноща, не ме боли, но ако се събудя, мога да я усетя и тогава както през деня. Знам че трябва да се посъветвам с лекар. Все пак ако някой е изпитвал нещо подобно.

# 68
  • Мнения: 1 817
Аз не съм лекар, но тази твоя болка ми прилича на възпален яйчник. Така че отивай на лекар да те прегледа! Peace

# 69
  • Мнения: 4
Аз не съм лекар, но тази твоя болка ми прилича на възпален яйчник. Така че отивай на лекар да те прегледа! Peace

На там отиват май нещата newsm78

# 70
По повод болките ниско в дясно аз в момента съм на инжекции гентамицин , друг антибиотик и свещички 3-ти ден,но тежестта и болката още не са преминали,но да се надяваме нещата да се оправят.Така,че marstedi и според мен най-добре да се консултираш със специалист.Успех Laughing

# 71
Мене пък ме боли по време на секс (не винаги, в повечето случаи) и незнам защо чаках толкова дълго но преди месец отидох на гинеколог, който установи че имам срастване на матката с единя яйчник. Каза че като забременея и матката се вдигне нагоре щяла да се отлепи от яйчника. В друг форум ме посъветваха да го отлепя операционно че по време на бременност може да се получат усложнения, разни кръвоизливи и др.

# 72
И аз имам този проблем, май от 17-годишна го имам по мое мнение, след едно настиване, но гинеколозите твърдяха, че нищо ми няма. Сега на 20 отново ходих при 2-ма гинеколози, казаха, че нямам възпаления, абсолютно никакъв проблем, било от овулацията, да си се друсам със Спазмалгони и това е. Да, ама не. Раничка, възпаление на яйчниците и силно уголемен десен яйчник. Ма кой да ти знае, че е възможно и 10 човека да сбъркат!

# 73
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В момента ме боли точно там. Непостоянна, присвиваща болка. Не съм в овулация. Бях на 16 год. (преди 17 год.) когато за първи път отидох на лекар заради тази болка. Нищо не установиха (след като отхвърлиха апандисита), просто понякога ме боли това място.

# 74
  • Мнения: 656
Рени,
Писала съм в тази тема преди, и... УРААА най-накрая ми откриха киста на яйчника... вече ЗНАМ от какво ме боли!

Тъй като изминаха години преди да установят (по случайност) отиди и поискай ехограф на яйчниците дори и да не откриват нищо с палпация.

Може да ви звучи смешно, но най-накрая успяха да дадат някакво обяснение за ситуацията - така излиза че 2пъти съм пукала кисти (болката си я бива).

Настоявай за ехограф - коремен и вагинален. АКо не видят нищо, ... продължавай в същия дух.

# 75
  • Linz
  • Мнения: 11 619
на Кронки жена му, ехографи са ми правени безброй пъти (включително почти всички изследвания за безплодие и наблюдение на проблемни бременности, а след ражанията- търсене на причината за кървенето извън цикъла, за което съм писала по други теми). И до сега нямам идея от какво е причинена тази болка. В момента я няма. Не ме притеснява особено, защото не е силна и се появява сравнително рядко (но пък ми е странно).

# 76
  • Мнения: 656
Както писах - чиста случайност че я откриха. Оказа се, че с ехограф до момента са гледали само матката, яйчниците са пропускали явно.
Болки имам също от как си хванах първото гадже (сиреч мъжа ми), ту ляво, ту дясно, мислех че е от червата. Дори една гинеколожка, която ме лекува от възпаление на: яйчници, тръби и матка заяви след поредното лечение, че болката, която усещам не е от яйчник а от червата. Е прочетох, че за да се напипа киста трябва да е над 3,5-4см. Вероятно това ми възпаление е било от спукването на киста, но от другата страна. Честно да си призная ако първата киста дето спуках беше отдясно, щях да тичам на доктор да не съм спукала апандисит. Но за късмет беше отляво (тази отдясно само напомняше за себе си).

Една мамоложка, която аз много ценя като специалист, ми беше казала да подсетя гинеколога ми да ме прегледа за кисти. Естествено гинеколога тогава се изсмя (без да си даде труда да гледа с ехограф).

За първи път я усетих силно когато бях бременна с второто си дете, реших че плода притиска нещо и затова боли. Да съм я спукала 4 години по-късно, защото първо се пукна отляво (2-3 години след раждането). Болките са на момента, с продългжителност от няколко минути, максимум до 30 минути. Започват слабо и засилват, после преминават. Като се спука болката е извънредно силна, усещаш едно разливане на топлина в областта и болката минава.

# 77
здравейте на всички! често чета, но за първи път пиша.Провокира ме това, че момичето все си го боли, а всеки й казва, че й няма нищо. При мен нещата са сходни-и по време на овулация, и няколко дни преди менструация имам болки, които понякога са толкова силни, че една доза обезболяващо не помага. Лошото е , че и мен ме изследваха за какво ли не, но специално според гинеколога ми там няма проблем.Така че според мен, проблема е свързан с дебелото черво или както някой споменава-апендикса целува яйчника.
за обезболяващото - най-добре действа Нимезил, но незная колко често може да се взима, в смисъла на години наред?

# 78
Здравейте! Искам да ви кажа една рецепта за кисти на яйчниците, помогна ми преди години. Водата- към литър и половина, в нея се варят 3 супени лъжици невен и 3 супени лъжици бял равнец. Изпива се за 1 ден. Така трябва 3 месеца, после може да се почине,даже трябва. После още три месеца. Изчезнаха, а преди това ми ги бяха махали с операция и се бяха върнали. Сега обаче, ми се е появила обсъжданата от вас болка. Мисля, че може пак да е киста, но може и дебелото черво. Все пак години наред нямаше кисти, така че си заслужава да опитате и с билките. Успех и здраве на всички!

# 79
Здравейте и аз имам същата болка ниско в дясно горе долу около сгъвката на крака  CryГоре долу от преди две години  - първо уж имах възпаление на яйчник -предписаха ми антибиотик и от него болката ми мина -само да уточня че това възпаление не е вследствие на пололово-предавана болест -Излекувах възпалението но сега болката пак се появи не е силна ту се появява ту изчезва смисъл напомня за себе си .Ходих пак на гинеколог и ми каза че нищо ми няма - и вече ннезнам какво да правя направо ще се побъркам от притеснения newsm78 Между другото съм на противозачатъчни заради киста която вече я няма след тримесечен прием на противозачатъчни но аз продължавам да си ги пия -доктора ми каза че ако нямам планове за бременност мога да ги пия една година без да се притеснявам че нещо може да ми стане-та мисълта ми е възможно ли е тази болка да бъде провокирана и от тях

# 80
  • Мнения: 205
Реших и аз да споделя с вас за моята болка в дясно. Нося си вече повече от 15 години. Сега съм на 32, но преди 10 години, когато бях бременна в 7-ми месец, за малко се разминах с операцията на апендицит. Още ме побиват тръпки като си спомня, как няколко дни ми взимаха кръв по 3 пъти дневно за да се видят левкоцитите, непрекъснато сновях между Тина Киркова /родилен дом/ и Пирогов, ту при гинеколог, ту при хирург, не се хранех за да може ад съм готова за операция и т.н.  Всеки имаше мнение, накрая Слава Богу бебето се обърна в друга поза и спря да притиска тази област. Забелязала съм, че болките се появяват по-често през зимата. През годините, естествено съм ходила при различни гинеколози на профилактични прегледи, правих и физиотерапия, от която имаше подобрение за кратко. Незнам от кога не съм яла семки за да не си дразаня въображаемият апендицит, няколко пъти замалко да отида и да се подложа на операция за да спре да ми пречи това. Но най-накрая преди 2-3 дни при гинекологичен преглед с вагинален ехограх, лекарката /която е много добър специалист/ видя, че десния ми яйчник е разположен доста по-ниско от левия, също така каза, че матката по време на бременост се усуква, обикновено  на дясно, при което се получава обтягане и притискане, а от там и се получава болка в дясно в обастта около яйчника. Сега, като знам, че причината е по-скоро в яйчника съм по спокойна.  bouquet

# 81
  • Мнения: 19
Здравейте,
изчетох всички постове и много се обърках... имам такива болки от 1 година... обиколих 3-ма гинеколози... първият не спираше да ме тъпче с антибиотици в началото болките отминаваха после пак се появиха... втория на 2 пъти вече ме е гледал на ехограф и казва че нищо ми няма... третия също ме гледа и не вижда причина за тези болки... при палпация не усещам болка, но аз самата като натискам отгоре по корема усещам остра болка... лекувах хламидийна инфекция междувременно (последния тест беше отрицателен), първо ме болеше в ляво ... после болката се разпространи и в дясно но не със същата сила... доста по-лека е... обясниха ми че в дясно идвала заради левия яйчник... имали общи рецептори и дрън-дрън... никога не съм имала тези остри болки за които споменават някои от момичетата... не ми се е налагало да пия обезболаващи, но болката е постоянна и неприятна... дискомфортно е... дори по време на цикъл вече я усещам по съвсем различен начин... на моменти е по-остра... казвали са ми че имам уплътнения в ляво... но ме притеснява това че я усещам вече и от двете страни и то по всяко време... не се влияе мисля от овулация... този гинеколог при когото ходя сега иска отново да ме тъпче с антибиотик... имам доказан колит... но от колита по друг начин усещам болките... мисля че мога да ги различавам...не знам вече какво да си мисля Sad

# 82
  • Мнения: 3 760
Ако имаш болки от апендисит - консултирай се с хируг или направо отивай да те оперират, но ако имаш болки между апендикса и яйчник - вероятно стрдаш от колит или проблеми с дебелото черво  Peace

# 83
Здравейте на всички!  От наколко дни имам болки долу в дясно при натиск направо ме пробожда. Срахувам се да не е апендисит. И слабините ме болят.

# 84
  • Мнения: 19
Ах тези болки... мен ме боли и от двете страни... имам колит... това е доказано поне... вероятната причина за болките в яйчниците е че колита подувайки корема опира до яйчниците и тръбите и оттам се получава дразненето... за сега друго адекватно обяснение аз нямам... всичките ми изследвания които направих на кръв и секрети се оказаха чисти с изключение на кандидата, която се е появила от антибиотиците които изпих през последната 1 година- пила съм какво ли не - ципрофлоксацин, доксициклин, сумамед, авелокс, тубоцин, флажил... болките не отминават, а става по-зле... колита се дразни още повече  Cry а странното е че като ида на преглед и като ме натиснат по корема има лека болка, а самичка като понатисна отгоре е доста силна проблема е че по време на цикъл тази болка се изостря още повече.... newsm78 чудя се вече тези доктори знаят ли къде да натиснат и знаят ли изобщо какво лекуват... скоро ще взема пак направление и ще сменя и този гинеколог... да видим следващия какво ще каже...

# 85
  • Мнения: 55
 ти ме разсмя ,те може и да разбират ,но ние имаме големи очаквания .След като ме бяха приели по спешност ,за апендикс ,имаха големи съмнения и за десният ми я-к ,след като бръкнаха вътре и бяха сигурни,че нямам проблем там.

# 86
Абе ,то от доктори човек може да откачи

# 87
Аз сам студентка по медицина,значи ако е апендикс има болка с гадене и повръщане може и запек,левкоцитите задължително са увеличени,има и температура 38.5.Болката се движи от "под лъжичката" и с времето се концентрира долу в дясно.ако болката е без тези симптоми не е апендикс.ако болката стига до пик. мехур т.е. матка може да е аднексит-възпалена траба.доно това ви е полезно.  Simple Smile

# 88
Флори, я сега ако е удобно и се появиш във форума да те питам нещо Simple Smile! Болка в дясно , отиваща на горе  в кръста и гърба притискаща  до степен в която се чувстваш като закован и не можеш да мръднеш, болката е тъпа, опасваща, и доста силна , но не остра Simple Smile! Опериран апендикс, сраствания на мястото, вагинален секрет-ентерококи, кръвни изследвания и урина без никаква следа от възпаление, температра 37.2 не постоянна, болки при АГ преглед в дясно, не повлияваща се от 5 антибиотика до момента по антибиограма! Що е то? Simple Smile

# 89
  • Мнения: 669
И аз имам болка в дясно в корема.Преди седмица беше доста силна и като тежест.Но естествено в момента личния нямаше направления и не можах да отида на преглед.Сега болките поотминаха и вече не ме боли толковаа но вече се уредих  с направление за хирург.През това време ходих на частен преглед при хирург и той ми каза че е много вероятно да е хроничен апендицит.Не знам дали да го оперирам? Имам и болки и схващане на десния крак и не знам дали е от това?От яйчник може ли да боли крака?Преди седмица имах и силна болка под ребрата в дясно с гадене и повръщане.

# 90
  • Мнения: 3 461
Същата болка на същото място, при мен се оказа малка херния, заради която пуснах тема по-горе.

# 91
  • Мнения: 669
Според мен ако херниятами е 1 см няма проблем.Свекър ми имал хернията от 10 тина г но не се беше оплакъл от страх.Преди 2месеца получи болки и запек вероятно от претискането на червата.Малко по малко излизала на вън докато съвсем увиснали червата.Така че вземай мерки.Операцеята мина много леко.За около 15 дни беше възтановил напълно .Сега е добре и си работи нормално няма оплаквания операцията беше април.Сега коси на село даже и оре с трактор.Така че мисля че няма да имаш проблем с пътуването.

# 92
  • Мнения: 26
И мен ме боли ниско в дясно от няколко месеца.Беше ми се случило преди около 10 г.Тогава ми правиха изследвания и прегледи за апандисит, яйчници ....... но нищо.Ходих на някаква лечителка, която без да ме пита какво ми е си сложи ръката на мястото и каза , че е от дебелото черво, което притискало нещо.След посещението при нея ми мина, но сега пак се появи въпросната болка. И аз като вас не знам какво да правя.Все си мисля че е хроничен апандисит.

# 93
  • Мнения: 669
Аз съм с дискови хернии на л5 с1 и на л4 л5 и хирурга ми каза че ме боли от това.Предния при когото ходих каза че може да е хроничен апендицит.Единият от неврохирурзите че е от дх другия не.

# 94
Здравейте,
да се включа и аз. не знам от какво се появява тази болка но е много неприятна.
болката се появява или от кръста и преминава на долу към дясната страна или е в обратната посока.
не е апендисит ,нямам температура или твърд корем. само забелязах че е най-силна 10 дена преди да ми идва. може ли причината да е свързна с това?

# 95
  • Мнения: 686
И мойта болка си я нося вече години.
Последно преди две седмици ми казаха ,че може да имам феморална херния,но много трудно се диагностирала.

# 96
А мен ме боли ве4e 3 години-ВСЕКИ БОЖИ ДЕН. Sickот дясно от горе под ребрата та 4ак до долу-там имам операция от секцио.каде ли не ходих,какво ли не правих и накрая се отказах-уж нищо ми няма,а накрая запо4наха да викат сигурно е рак щом на минава.и край ве4е неискам да ходя никаде,омръзна ми.когато лега не ме боли.на 33 съм,родих преди 6 години.дали не са сраствания някаде там до някой нерв,а и с грабнака сам много зле -все ме боли.незнам ве4е какво да правя ,но се нетърпи...от сутрин до ве4ер всеки ден.небило генекологи4но,не били бъбреци,а и той ме боли от дясно.аз не мисля 4е е от дебелото 4ерво.незнам...някой моге ли да изкаже мнение..

# 97
  • София
  • Мнения: 2 908
Болките на тези места може да са от много работи,а и май няма човек койта да не е получавал разни болки тук и там.Необходимо е преглед и мнение от лекар,друг е въпроса че всеки ще каже различно нещо.

# 98
от днес сутринта ме боли долу в дясно, мисля че е апендисит. но не сам много сигорна. триабва ли да отида веднага на лекар.

# 99
  • Мнения: 2 166
от днес сутринта ме боли долу в дясно, мисля че е апендисит. но не сам много сигорна. триабва ли да отида веднага на лекар.
Отиди, разбира се

# 100
не прочетох цялата тема, но и аз имах съмнение, че е нещо гинекологично, а се оказа че червата ми са провиснали, причината била начина на хранене и това, че съм много слаба........ специално хранене и заякване на коремната мускулатура се препоръчва в такива случаи.........

# 101
  • София
  • Мнения: 565
Аз също имам такава болка и даже не мога точно да я локализирам. Ту долу към яйчниците, ту нагоре ъм апендикса. Болката е само от дясно и е от скоро. Не е силна, търпима е, появява се по няколко пъти на ден.Преди няколко месеца джи пи-то ми се осъмни че имам колит. Дааже и сега ми е подут корема. Другото, че скоро трябва да ми дойде (тоест вече ми закъснява с 2 дни). Възможно ли е да е някое от двете? Кажете ми според вас на какъв преглед да отида- гинеколог, гастро или друг?

# 102
  • София
  • Мнения: 2 908
Отиди при единия ако той не открие причина отиди и при другия. Peace

# 103
Привет на всички във форума.
Прочетох някъде питане на дама какво да пие при болки преди цикъл.Аз лично за тези болки пия "Папаверин", това нещо ми го каза акушерка и трябва да ви кажа, че от както го пия се родих. Иначе и при мен болките преди цикъл бяха непоносими.

# 104
Здравейте,
И на мен ми се появи нещо подобно от около 5 дни обаче, първо 3 дни парене ниско долу вдясно после ми минава по целия крак това парене, много странно!Преди около година имах киста на десния яйчник симптомите бяха що годе същите...сега се притеснявам че имам някаква ниска температуа, не съм я мерила но така я чувствам,  започна да ме боли някаква тъпа болка, вчера бях на личната лекарка, успокои ме при апандесит болките били страшни натиска ме опъва ме, нямала съм проблеми с апендикса....не ми пусна кръвни изследвания, не ме прати на гинеколог странна работа....затова мисля аз да взема мерси...днес малко закъснях, но утре ще си пусна една ПКК да видим за какво иде реч...то е ясно че имам възпаление някъде там щом вдигам температура ама все пак.....!!! И сега ми изписаха МИЛГАМА М за възпалението на нерва.... незнам доста съм се учудула какво става...

# 105
hallooo, az ot nqk meseca imam tezi bolki nisko v dqsno, hodih po kvi li ne lekari, sq se typ4a s lekarstva... provedoh i nqkolko ginekologi4ni le4eniq, vkl. i s injekcii gentamicin i uj se bqh poopravila, no sq pak si gi imam tezi bolki, ve4e si zapisah 4as za ginekolog, za jalost e sled sedmica, no pone znam, 4e tosi e mnogo dobyr i si zaslujava 4akaneto Grinning

# 106
Ами какво да ви кажа, аман от смотани лекари, вчера се ядосах и отидох и си пуснах кръвни изследвания, да видя в крайна сметка имам ли повишени левкоцити или не, че почна да  ми се струва, че ме боли точно апандесита макар че при нас жените нали знаете че е мн трудно да се локализира какво точно ни боли от дясно, та левкоцитите ми нормални се оказаха, сега съм решила да ходя на гинеколог разбира се на частно...че тея личните лекари с техните вечно свършващи направления до гуша ми е дошло.....

# 107
Здравейте пак.
Ами да ви споделя какво се оказа в крайна сметка, днес отидох на гинеколог и се оказа, че имам киста пак на същия яйчник както и миналата година, гинеколожката каза, че е твърде вероятно да образувам фолекулярни кисти преди цикъл...кофти, пак ще ходя на втори преглед след цикъла, дано пак да е фолекулярна..., че иначе незнам...
Но да знаете тази болка май май при нас жените си е от яйчниците...поне при мен май все така се оказва.

# 108
  • София
  • Мнения: 3 669
Здравейте и от мен!
Честита Нова година на всички и да сте здрави и щастливи!  bouquet

Сега ще се разпиша и аз , за следващите които се чудят какъв им е проблема при евентуални подобни болки.

Симптоми:
1.Отначало тъпа болка ту отляво, ту отдясно долу ниско – реших че са нормални болки в яйчниците
2.Подуване на корема – предположих от преяждане по свинските празници
3. Да ама в 3ч нощес зверска режеща болка, от двете страни, която не ми позволяваше да се помръдна и на мм.  Cry Реших да викам линейка , ама като не мога да сляза да отворя.(живея сама) Започнах да мисля че е апендисит и не знаех какви да ги къдря. След 20-25 мин болката започна да намалява и към 5ч утихна.
4.Станах следобяд и започнах да чета тук , поне да се ориентирам малко към какъв лекар да се запътвам.  newsm78 Защото освен това от 3-4 дена имам, незнам кое е по правилно зацапване или кървене , което е около овулацията. И друг път съм го имала , ама за 1 ден. И така реших да ходя на гинеколог с евентуална диагноза киста ( за уточнение , не съм от хората които тръгват ей така на лекар, ама много се изплаших)
И така айде в частната клиника.

Резултат от прегледа:
1.Нормално кръвно - 70/110, Нормален пулс – 71, Температура - 36.9;Език и очи – ОК, Корем – мек, без подуване; Малко съм бледа , неясно защо
2. Ехограф – няма кисти , няма течност, няма нищо
3. Диагноза – не е киста, не е апендисит, евентуално спукан фоликул.
Лекарката искаше и ПКК , ама предвид че сега по празниците са двойни тарифите , каза че няма нищо опасно за момента и по-добре след това да си ги пусна. И другото, което каза че е добре да направя изследване на хормоните. Успокоих се поне малко.

Така че, симптоми доближаващи се, диагнози различни  Wink

# 109
Здравейте!Искам да се включа в темата,защото от 8 години имам същият проблем и се поболях да ходя по лекари и да не откриват нищо.Преди 4г.родих големия си син и болката зачести,но откакто родих пак преди 7м. немога да си намеря място от болки около12 дни след началото на цикала(т.е.това трябва да е времето на оволация.)Казаха,че имам киста и я премахнаха чрез лапароскопия,но...болката остана.Казаха,че съм здрава,но имам болезнена овулация,а това не е проблем.Но за мен е проблем!Страх ме е да пътувам,да ходя на почивка и въобще да планирам нещо,защото това положение буквално ме изкарва от строя за 4-5 дни.Боли ме целия корем,подува се,а в областта на яйчниците имам силни пробождащи болки.Моля, ако има някой със същите проблеми да ми каже как се справя със ситуацията(физически и психически).Благодаря ви предварително! 

# 110
Здравейте,имам  същия  проблем имам диагноза.киста на яйника и хрони4ен пиелонефрит .болките от бъбрека се излъ4ват от кръста през дясната 4аст на корема и отиват в крака,а от яй4ника са в свивката парещи с истръпване винаги има нару6ение в цикъла.при въспалението на бъбрека 4есто има температура.дано да сам била полезна

# 111
здравейте! искам да ви питам, понеже с моята приятелка правихме секс на 28 декември около 02:00 , то си е направо на 29 сутринта, та на 28-ми и беше последния ден от М, а на 1-ви Януари ми каза че корема я боли ужасно много, все едно че ще и идва отново, и тази болка продължи до 5-ти  Embarassed някой може ли да ми обясни на какво може да се дължи това, а между другото на Нова година тя беше много леко облечена а ние бяхме повечето време навън и се чудя дали не е настинала, болките и почнаха сутринта като се събуди  Sad дали пък не е бременна  newsm78 Cry и ако е, кога можем да направим тест и аборт  newsm78 Cry

# 112
теста е Sure check работи още на първия ден а аборт до третия месец

# 113
да изчакам до 21 когато трябва да и дойде пак или още сега да направим, ние направихме на 5-ти когато още я болеше корема и показа отрицателно Embarassed

# 114
теста е Sure check работи още на първия ден а аборт до третия месец
но според мен не е бременост овулацията е 3 дена между двата цикъла

# 115
нещо въспалително е да ходи на гинеколог

# 116
иначе за сега няма никакви симптоми за бременност, постоянно я питам как се чувства и ми казва че всичко е 6 и не трябва да се притеснявам, но има време до 21  Embarassed

# 117
ами казах и, но я било страх да иде, все едно ще я изяде  Sad , а такава болка 3 дена след края на месечния цикъл, която е като че ли ще и идва отново на какво може да се дължи ?  newsm78  Sad

# 118
Може в много редки случаи да забременее и по време на цикъл, но в никакъв случай няма веднага да я заболи корема. Може да сте прекалили с интензитета на "упражненията". Може да е настинала, а може и да има някакъв гинекологичен проблем. Абе възможности много, но най-малко вероятната е да е бременна и от това да са болките.

# 119
ами всъщтност като го правихме ми беше доста сух, но упаржнението не продължи дълго и го извадих доста преди да свърша, а не сме правили нищо от близо месец, но корема я боля 5 дена и сега и няма нищо, та ще направим още 1 тест сега на 14 и ще видим какво е положението Sad

# 120
по принцип секса     трябва да носи удоволствие а не болка    щом има болка има проблем за това на доктор няма страшно

# 121
ще и кажа, само дано да не е бременност  Praynig

# 122
споко не е възможно

# 123
Благодаря за успокоението, дано да си права  Praynig

# 124
 Sad здр. искам да попитам някои дали се е сблъсквал като моят проблем .Сложих си спирала и след два месеца я махнах,заради инфекция ,поради което се е обострил и аднексита ми, а аз дори и незнаех ,че имам такова заболяване .Сега цикълът ми е по обилен имам и болки и незнам какво да вземам,гинеколога ми каза от но-шпа се усилвало кървенето хем ме боли ,хем ми върви силно. CryПоне аулин или вит.ц и аз незнам какво да правя....Ако някои може да ми даде съвет пия и чай от шипка и лайка един път да ми свърши по вече никакви спирали Naughty

# 125
Здравейте! От около 10 дни имам периодични болки ниско долу в областта на яйчниците, понякога болките са много силни и пробождащи , а друг път по-слаби, но болките не са постоянни. Освен това имам и запек и се чудя, на какво може да се дължат болките Thinking Дали са свързани с яйчниците или с корема? Освен това когато правя секс ме боли много силно ниско долу корема newsm78 Sad Ако някой може да ми помогне ще съм му много благодарна Hug

# 126
 SadЗдр. не си ли ходила на гинеколог заради тия болки,аз поне два пъти ме гледаха на ехограф не мога да кажа ,че са ми силни болките  тъпи придружени със парене във двата яйчника ,което отива и към левият крака това се казвало хроничен аднексит.Това заболяване е свързано и със дразнене на дебелото черво,може да имаш и газове и подуване и болки ,но трябва да те види гинеколог и аз бях на антибиотик сега като ми мине цикъла щте си слагам свещички противовъзпалителни.Да се надявам ,че всичко щте отшуми защтото напрво ми писна вече две седмици да се влача по доктори. Sad

# 127
  • Мнения: 233
Мисля че трябва да посетиш гинеколога си може и цистит да е но най добре се консултирай с док.

# 128
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Абе хора,направо откачам от притеснение като ги чета тия теми,от години страдам от хронични възпаления на яйчниците и когато се обостри винаги  ми се предписва антибиотик и така до следващия път.Никой обаче от гинеколозите досега не ми е предлагал да ми пусне изследване за хламидия,а четох тук по разните форуми че това било най-честата причина за такива възпаления.В момента от няколко дни съм с болки ниско в корема,но личната не ми обръща голямо внимание и още повече че сега било края на месеца и нямала направления,а и чакам да си взема резултат от цитонамазката,та тогава да видела имало ли нещо тревожно за което да ме прати на гинеколог.Направо съм  им бясна на тия джипита,та те на си ли чували че дори жената да няма никакви оплаквания е хубаво да ходи на профилактичен преглед поне веднъж годишно?! #2gunfire

# 129
  • Димитровград
  • Мнения: 397
Абе хора,направо откачам от притеснение като ги чета тия теми,от години страдам от хронични възпаления на яйчниците и когато се обостри винаги  ми се предписва антибиотик и така до следващия път.Никой обаче от гинеколозите досега не ми е предлагал да ми пусне изследване за хламидия,а четох тук по разните форуми че това било най-честата причина за такива възпаления.В момента от няколко дни съм с болки ниско в корема,но личната не ми обръща голямо внимание и още повече че сега било края на месеца и нямала направления,а и чакам да си взема резултат от цитонамазката,та тогава да видела имало ли нещо тревожно за което да ме прати на гинеколог.Направо съм  им бясна на тия джипита,та те на си ли чували че дори жената да няма никакви оплаквания е хубаво да ходи на профилактичен преглед поне веднъж годишно?! #2gunfire

# 130
  • Мнения: 7
zdraveite,iskam da vi kaja 4e ot dva meseca nasam stra6no mnogo me boli desniq qi4nik,4ak i krakyt mi se shva6ta.imam 4uvstvoto 4e imam edin balon s voda i toi 6te se spuka.hodih dva puti na regled uj za aandisit no mi kazaha 4e tova e genekologi4no.v srqda 6te hodq na gineklog da vidim kakvo 6te kaje.mnogo se pritesnqvam.

# 131
  • Мнения: 242
zdraveite,iskam da vi kaja 4e ot dva meseca nasam stra6no mnogo me boli desniq qi4nik,4ak i krakyt mi se shva6ta.imam 4uvstvoto 4e imam edin balon s voda i toi 6te se spuka.hodih dva puti na regled uj za aandisit no mi kazaha 4e tova e genekologi4no.v srqda 6te hodq na gineklog da vidim kakvo 6te kaje.mnogo se pritesnqvam.

Имаш моите симптоми от преди време...Тогава бях с кистозни яйчници...Пиех противозачатъчни - Ясмин...Но всичко зависи от много неща все пак и е хубаво да се консултираш с гинеколог наистина...Не се притеснявай...

# 132
  • Мнения: 7
govorih s ginekologa mi i toi kaza 4e 6te me 4aka utre ve4erta v bolnicata.dali ima veroqtnost tova da e  za operaciq..?

# 133
  • Мнения: 3
ot men uspeh pri doktora da se nadqvame 4e ne e za operaciq moje da e samo vazpaleno ne6to i s obiknoven antibiotik da ti mine.ina4e az sam operirana ot apendisit i si boli dosta ...ne 4e iskam da te pla6a Rolling Eyes

# 134
  • Мнения: 242
govorih s ginekologa mi i toi kaza 4e 6te me 4aka utre ve4erta v bolnicata.dali ima veroqtnost tova da e  za operaciq..?

При всички случаи се консултирай с няколко гинеколога, ако ти предложат операция. Но все пак не си мисли лоши неща, защото може да става въпрос само за някакво възпаление...

# 135
  • Мнения: 7
blagodarq za kuraja,no tova 4e i krakut me boli i se shva6ta me pritesnqva.ina4e tozi ginekolg e nai dobriq sepcialist v plovdiv.imam mu 100% doverie.6te vi pi6a sled pregleda kakvo e stanalo.

# 136
  • Мнения: 7
zdravete..iskam da vi kaja 4e bqh na pregled i se okaza 4e imam vuzpalenie na matkata.lekarqt kaza 4e se sumnqva 4e ediniq mi qi4nik e ugolkemen.posle 6te me gleda na vaginalen ehograf.dano vsi4ko da e nared.

# 137
  • Мнения: 242
Възпаление на матката ли? newsm78 Не се притеснявай, мила...И на мен двата ми яйчника бяха уголемени...Ще се оправиш...Пиши пак ако има нещо...

# 138
  • Мнения: 7
zdraveite.iskam da vi kaja 4e bqh v bolnica 5 dni na sistemi.vklu4vaha mi 2 anibiotika i mi predpisaha sve6ti4ki i tableti.minah prez ehograf i diagnozata i e adneksit.sega me izpisaha no vse o6te 4uvstvam na momenti bolka.dali e normalno? newsm78

# 139
  • Мнения: 59
и аз имам болки няколко пъти в годината, като тежест в дясно, по ниско от пъпа. Преди 2 години ми казаха, че е от киста, предположиха и възпаления, без причина и симптоми и двама лекари ми предписаха антибиотици за всеки случай, но ме увериха, че нищо ми няма. не съм раждала и ме увериха, че всичко ми е идеално. На следващи профилактични прегледи ме увериха отново, че всичко е идеално. След като прочетох мненията сега се замислих за херния. Отговаря на симптомите ми и болките са се появявали след извънредни натоварвания

# 140
а,аз пък искам да попитам,както си чета вашите коментар и споделяте опит,азнямам болки в дясно ,но пък от скоро десният ми яйчник е доста увеличен и се вижда с просто око в сравнение с лявата ми долна част на корема!Не знам дали е яйчника,или може да е нещо друго!Малко съм стресната от случая!
Някой може ли даде някакво предположение?

# 141
  • Мнения: 44
abe hora nqkoi imal li e gadene, men me boli nqkude oklo desniq qy4nik, malko mi e shvanat kraka i ot 2 dena imam stra6no gadene

# 142
  • Мнения: 767
abe hora nqkoi imal li e gadene, men me boli nqkude oklo desniq qy4nik, malko mi e shvanat kraka i ot 2 dena imam stra6no gadene

Това ми намирисва на апандесит.

# 143
  • Мнения: 5 531
Е аз скоро пак бях с болки - посетих уролог, защото реших че е бъбрек, но се оказа че този път всичко си ми е наред с бъбреците. Ходих и на гинеколог - по някаква причина, най вероятно изкарано от мен възпаление, яйчника ми не си е на мястото, изместил се е зад матката, получили са се сраствания и си ме боли. Доктора каза че така ще си ме боли, или операция, за която поне засега не се замислям.

# 144
  • На точното място
  • Мнения: 298
Аз също преди време имах такъв тип болка, доста силна чак се схващах. Диагноза - възпален айчник и матка от вирус или бактерия/неуточнено/.
Лечение - антибиотици - за мен и мъжа и без секс до следващия цикъл.
Мен ме боли - мъжа ми реве  Simple Smile

# 145
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако някой ми даде съвет към какъв лекар да се обърна или въобще какво да правя. След яко изтудяване на корема по причини, които няма да споменавам получих аднексит. Сраствания имам от една операция на спукана киста на яйчника. Според гинеколога тези сраствания се бяха възпалили. Пих три антибиотика за три месеца и сега посещавам физиотерапия. Кръвните ми изследвания са добри. А болката продължава- по средата на корема ниско долу, или в някой дни се мести ту от ляво , ту от дясно ниско долу.
Апандисит нямам. Кисти нямам, защото пия противозачатъчни. Гинекологът ми казва, че нищо ми няма. Гастроентерологът казва същото. А мен ме боли!

# 146
  • Мнения: 198
Доре, какво да ти кажа - от пет месеца ходя по мъките и аз! Нищо ми няма, нищо ми няма, а коремът ме боли от сутрин до вечер. И в болница лежах, и антибиотици един куп ми вляха, сега пак съм на антибиотици за микоплазма, последната гинеколожка казва, че може да е от това. Направи изследване за микоплазма и хламидия. Рядко е, но може и те да предизвикват болки. А и от червата много боли, ако са раздразнени. На мен ми поставиха диагноза "раздразнено дебело черво" и "хроничен аднексит", като лявата ми тръба е удебелена. Ходи се излекувай!

# 147
  • Мнения: 198
а, възможно е и от противозачатъчните да те боли. Понякога прогестеронът дразни червата. И това е вариант.
Но може физиотерапия или лазертерапия да ти помогне. При мен малко облекчи - макар че за кратко. Но според последната ми гинеколожка трябва много да се пека на слънце и пак да се прави физиотерапия.
МОже да пробваш и с хомеопатия. Аз сега започнах и едно хомеопатично лечение, но още нямам мнение за резултата.

# 148
  • София
  • Мнения: 1 423
Nenibeni, исках да ти пиша на лични, но ти е пълна кутията,ако може изтрий някое писмо:}

# 149
  • Мнения: 198
здравей доре, изтрих писмата, пиши на лични ако искаш да кажеш как си ...аз още не съм се оправила  Sad

# 150
  • Мнения: 1
аз бях на гинеколог, откри ми гъбички и ми предписа микомакс за 3 седмици по 1, изпих го веднага и на съшия ден ми дойде(така и трябваше), но сега вече 6 ден не ми е свършило, кървенето е леко де, но май няма край, корема също ми е поддут?Възможно ли е да е от хапчето?до сега не съм приемала такива лекарства  Rolling Eyes Thinkingказа ми също, че имам леко увеличение на десния яйчник, за сега съм изпила само едното хапче но незнам.... newsm78

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 21:50 от conquiztador4e

# 151
Попаднах на темата и искам да се изкажа.
Отврътента и разочарована съм от лекарите като цяло-пълни мошенници и непокисти!
Повече от година и половина имам болки ниско в дясно (кризисни) След първото посещение при личният лекар последваха направления и рецепти от всеки ..но ефект-никакъв-болките продължават и незнам към кой да се обърна вече,защото и те самите незнаят какъв е точно проблема.Геникологът ми каза че имам някакво възпаление но проблема не е от това,след куп лекарства и т.н...болките продължиха,наложи се да отида на Гастроентереолог за да погледне стомахът ми -там ми откри гастрит,но и от това не било.Една вечер се събудих с много силни болки помислих че вече е апандисит,но в спешното ми направила изследвания -и всичко е 6,но болките продължават.Единственото което правя в момента е да се пристрастявам към аули на и това е.....
Странно е, че всички изследвания са нормални а болките си ги има  NeWS78




# 152
  • София
  • Мнения: 1 423
Да не би да правиш киста на яйчника, която да се маха с цикъла и после пак да се появява в следващия цикъл и затова гинекологът да не може да я хване, ако те гледа в дните след цикъла.
Ако пиеш противозачатъчни дали няма да се махне болката.

# 153
  • Мнения: 89
Айде и аз да се оплача  Sad Вече от година съм така-болки в ниско  в ляво,понякога и в дясно.Хиляди прегледи и нищо. Преди седмица гинеколога ми каза,4е съм имала киста (незнайно защо не я е видял) , която се е спукала, но нямало нищо опасно и болката ,която усещам ве4е под пъпа ниско долу била от те4ността на кистата и щяла от самосебе си да си премине Shocked Пуснах кръв и урина - всичко е наред, оба4е мен продължава да си ме боли -не много силно, но ....и вече не знам на къде  Cry

# 154
  • Мнения: 64
Айде и аз да се оплача  Sad Вече от година съм така-болки в ниско  в ляво,понякога и в дясно.Хиляди прегледи и нищо. Преди седмица гинеколога ми каза,4е съм имала киста (незнайно защо не я е видял) , която се е спукала, но нямало нищо опасно и болката ,която усещам ве4е под пъпа ниско долу била от те4ността на кистата и щяла от самосебе си да си премине Shocked Пуснах кръв и урина - всичко е наред, оба4е мен продължава да си ме боли -не много силно, но ....и вече не знам на къде  Cry
И аз имам същия проблем. Не съм ходила на гинеколог от година, но всеки път казват  че няма нищо. Последната гинеколожка ми обясни, че проблема може да идва от подуване на корема, което при мен идва от Гастрит, Колит и т.н
пия си Мезим форте и вече нямам проблеми  Hug

# 155
  • Мнения: 108
Да не би да правиш киста на яйчника, която да се маха с цикъла и после пак да се появява в следващия цикъл и затова гинекологът да не може да я хване, ако те гледа в дните след цикъла.
През месец, първия ден от цикъла, имам адски болки - боли ме в дясно от кръста до ниско долу - цялата половина. Почти винаги трябва да пия обезболяващо. Ходих на профилактичен прегред при гинеколог - всичко ми е наред. За себе си реших, че това е от киста на десния яйчник, която се пука. Ама то тези кисти нямат край. Винаги от дясно и през месец ме боли - и така е от много време.
Може ли да се разбере дали наистина е това - например забелязала съм, че изтичат едни съсиреци. И дали да предприема по-сериозни мерки.

# 156
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако смяташ, че е възможно да имаш киста, просто иди на гинеколог преди да ти дойде, някъде след 22-рия ден на цикъла. ще ти направи ехография и ще види какво има. Иначе ако ходиш в началото и средата на цикъла и евентуално,ако имаш киста (но може и да нямаш) няма да се види,ако е такава която се появява и изчезва с цикъла.

# 157
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
мен ме болеше така години,сега отвреме навреме пак се появява тази болка.
ходила съм по гинеколози-всичко е ок.правила съм изследвания
гледаха ми и бъбреците,правиха ми даже цветна снимка-всичко беше наред.
изследваха ми стомах и черва с каша-оказа се нарушвен мобилитет и т.н.понякога имам и запек-имало връзка и с това.
и аз не съм оперирана от апендисит-не знам има ли връзка.
все още обаче си го имам като проблем понякога...

# 158
  • Мнения: 1 243
И мен ме е боляло няколко пъти днес вечерта пак ме заболя болката я усещам към яйчника и над него усещам нещо като стягане отпусни ме за малко и пак ме стяга придружено с малко газове какво може да е това Sad

# 159
  • Мнения: 64
И мен ме е боляло няколко пъти днес вечерта пак ме заболя болката я усещам към яйчника и над него усещам нещо като стягане отпусни ме за малко и пак ме стяга придружено с малко газове какво може да е това Sad
От това ще да е мила. И при мен установявам , че така се получава. Но и след секс, понякога ме стяга като предменструална болка и след 2-3 минути ме отпуска.
Странни женски работи   Crossing Arms

# 160
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета!

Реших и аз да споделя досегашния си опит с вас, дано помогна на някого...
Значи аз имах киста преди време, която обаче изчезна може би заради противозачатъчните, които пиех. Не знам дали от това са били болките долу вдясно или заради слепването, което ми откриха... Имала съм едни такива много странни остри болки, които се появяват за кратко и през неопределени периоди за време. Докато веднъж не ме заболя адски, адски силно, пречерня ми пред очите. Отново на същото място и много се притесних. Естествено гинеколожката и джп-то ми казаха, че не е от яйчниците, както аз си мислех, а от червата най-вероятно... Та, какво исках да споделя с вас - че при мен има слепнал яйчник с тръбата, и хомеопатката, при която ходя, ми каза, че има много голяма вероятност от извънматочна бременност и засега да не забременявам в никакъв случай, а да изчакам. Прати ме да си направя тест за гонорея, защото при нея много често се получавали тези слепвания. Тя се предавала само по полов път... И ми изписа едно лекарство, което подобно на миналите, действа на организма като цяло, подобрява имунната система и го кара да се справи сам. Много съм доволна от нея, защото и раничката, която имах във влагалището също намаля доста, както и анаербната инфекция "от самосебе си" /според гинеколожката/ изчезна. Каза да не се настройвам песимистично за това слепване, защтото има шанс да се пооправи поне дотолкова, че тръбата да не е слепнала и така. Сега ще отида да се тествам за гонорея и ще сменя гинеколожката си - казва се д-р Мая Василева и работи във Вита. Изглежда точна, но няколко пъти се дъни вече, което не ми харесва Simple Smile Аз като я питах д-р Василева - кажете ми това слепване какво означава? тя нищо конкретно не ми обясни, а да ми беше казала по дяволите, че има вероятност за извънматочна бременност, операциии и усложнения. Като чета и вие сте имали същите проблеми. Жалко наистна, по някога докторите просто нямат право на грешки, защото те струват много скъпо...

# 161
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
ходих скоро пак на гастроентеролог и се оказа,че е възможно тази болка да се пренася там от проблеми с дуоденит ,гастродуоденит.
наистина при мен се появи по същото време,по което започнаха проблемите и с гастрита,но едва сега ,след около 5г,попаднах на лекар,който я взе по-насериозно .
така че,тези от вас,които имат проблеми с гастрит,може да попитате и за това.

# 162
  • София
  • Мнения: 1 423
Тези дни ме започна пак болката- от дясно, ниско долу. Дори като натискам от горе по корема, пак ме боли. Ходих на гинеколог, киста няма. Боли ме като изгарящо и самата болка слиза към бедрото.

# 163
  • Мнения: 1 288
здравейте! аз имах точно такива симптоми- болка, пулсираща, от време на време в дясно. колко пъти ме проверяваха за апандисит, не е. гинеколожката гледа - каза, че не от там болката. така мина сигурно повече от година. преди 10 дни започнах да уринирам кръв. и какво се оказа- папилом в пикочния мехур  Sad сега ми предстои операция другата седмица, за да го махнат.
съветът ми е да си прегледате бъбреците и пикочния мехур с ехограф, защото при мен изследванията на кръв и урина не показаха нищо. в следствие на това, че цяла година не съм предприела нищо, сега ще трябва да ме оперират по открития начин, а не само да изгорят папилома, тъй като той е станал много голям вече  Confused

# 164
  • Мнения: 5
Аз имам увеличена дясна тръба.Възможно ли е от това да ми се забавя менструацията?

# 165
  • Мнения: 259
Искам и аз да споделя.....След направена конизация преди 1,5м получих болки ниско долу в корема,
придлужени и с болки в таза.
След операцията пих антибиотик и всичко беше добре,но веднага щом спрях антибиотика започнаха
болките...за пръв път усетих болки от такъв тип....стягащи,опъващи,дърпащи.
След 10 дни пих отново антибиотик и докато го приемах нямах болки.Зарадвах се,че най-накрая всичко е добре,но уви....
Пак започнаха,а заедно с тях и подуване на стомаха....
Въпросчето ми е дали има някоя от вас с конизация на шийката на матката и да има същите проблеми?

# 166
  • София
  • Мнения: 1 423
Нямам конизация, но имам възпаление в малкия таз -аднексит. Изпитвам същите неща-като пия антибиотик минава, като го спра до няколко седмици пак започва.

# 167
Здравейте,за пръв път пиша в този форум,но имам някои притеснения и се реших.Прегледах доста от това,което сте писали,но искам отделно да попитам за себе си.Аз съм на 17г. иии много бързо се шашкам,както и в момента.Накратко:миналата седмица (2дни преди да ми дойде цикълът) се появиха болки ниско вдясно...по време на менструацията ме приболваше на моменти,но много малко,което не ми се стори странно....Въпросът е,че мен.свърши,а мен продължава да ме наболва коремчето(пак казвам-болката действително е много малка,но я има,а и като пипна усещам подутина някъде между апендисита и яйчника/твърдо е ,а отляво- не/Не усещам болка при уриниране,нито някаква тежест.ато се натисна май пак няма болка,или ако има е много малка.Мисля,че може да е хроничен апендисит.....Няколко пъти съм ходила на лекар и винаги са ме връщали,но това беше преди 7години.От друга страна ме е страх да не е някякво възпаление,защото времето застудя и може да съм се простудила...а и тук да кажа,за да не пропусна нищо,по стечение на обстоятелствата,тъй като тренирам танци се наложи да облека боди,което беше мокро отдолу-там дето са закопчалките и буквално изсъхна на мен.Нагоре си беше сухо,но знам,че яйцниците са много поддатливи и ,въпреки че не се намират нали отдолу Grinning се опасявам да не съм настинала тогава...(просто гледам да напиша всичко около появята на тези болки-не знам дали това беше важно) Аз,че ще отида на лекар това е  сигурно,макар че моята лична веднага ще заключи:''Нищо ти няма,настинала си само!'',но много ще се радвам,ако някоя от вас напише нещо по моя въпрос,защото наистина ме е страх.Знам,че не е шега работа да имаш възпаление на яйчниците.И моля Ви,не пренебрегвайте написаното от мен,защото знам,че няма да ви се сторят кой знае колко големи моите оплаквания,но наистина  ме е страх.          
Благодаря!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 168
  • Мнения: 46
Мисля че оплакванията са ти по скоро гинекологични.При възпален апендикс обикновено има повишена температура,повръщане.Пък и това с влажното боди говори повече за  гинекологично възпаление.Пробвай да се позагрееш сложи си вълнени чорапи и си вържи вълнен шал на кръста пък да видим дали ще те поотпусне. newsm78

# 169
  • Варна
  • Мнения: 119
Здравейте , искам и аз да споделя какво ми се случи и да ми кажете възможно ли е да е от овулацията или е апендисит.
От 2-3  дена имам една срязваща болка ниско долу в дясно. Снощи така ме сряза ,че се уплаших да не е апендисит. След това ме поотпусна .Болката не е постоянна а от време на време я усещам. 
Дойде ми на 22.12 ,възможно ли е да е от овулацията?

# 170


   Мила  Julyy,така както описваш проблема си мисля че става дума за овулация.А и времето точно съвпада,от 22.12 до 04.01 са 14 дни,времето в което започва овулацията. Не при всички разбира се. На някой овулацията е на 12,13,15ия т.н ден.Но симптомите какта ги описваш,при мен протичат по същия начин.Винаги болезнено и то доста,така че отначалото и аз сам се чудела дали не става вапрос за апендицит,но с течение на времето разбрах че така протича овулацията ми. Ти друг път не си ли усетил да имаш същата болка?
 При мен когато имам овулаторен цикъл,винаги е имало болка.

# 171
  • Варна
  • Мнения: 119
divayn, благодаря ти много за бързия отговор.
При теб колко дена продължава болката?
В интерес на истината до сега не съм наблюдавала при овулация такава болка ,или ако е имало
не е била толкова срязваща и не съм обръщала внимание. Сега напомня за себе си вече трети ден и се притесних .
На този етап е по-добре да изчакам и ако продължава да се консултирам с лекар . С хирург ли трябва да се консултирам за апендисит?
Благодаря предвартелно.

# 172



   Да мила с хирург трябва да се консултираш,ако болката не спре. При мен трае около 3 дни,като постепенно отшумява.Дано да е овулация Peace

# 173
Регистрирана съм, но не успявам да се логна нещо...Но да споделя.

Болка ниско долу, тъпа, постоянна, малко като изтръпване вече година. Оперирана съм от апeндисит преди години. Била съм няколо пъти на ехограф- леко възпаление на десен яйчник и сраствания от операцията. Не било опасно. Била съм много "грацилна" и така. Ходих на 10 нагревки, пих лекарства- резултат- в момента пак ме боли.

Коремът ми се подува от поне 3-4 години, диагноза :"колитни изменения!". Ха сега де?

# 174
  • София
  • Мнения: 1 423
Ха така и аз съм като тебе. Болки ниско долу в дясно от година. Оперирана съм от апендисит и имам възпаление на яйчниците. Лекувам се с антибиотици и нагревки. Резултатът е никакъв-боли ме днес по-силно,утре по-слабо, вдруги ден примирам от болка. Не се влияе от цикъла болката.
Последният гинеколог смело предлага да ми направи лапароскопия, за да ми попремахне срсатванията. според него имам страствания от операцията на апендисит. Може би са сраснали яйчник с черво. Винаги от дясната ми страна червото ми се опипва като подуто. Но не е колит, гледахаме два гастроентеролога не било колит.
Чудя се дали да се подложа на нова лапароскопия,ама си мисля че с нея вместо да ми облекчат болките ще ми донесат още нкоя зараза към възпалението.

# 175
  • Мнения: 5
Здравейте, бг-мами!
Изумих се като видях коооолко много жени имат същия проблем. Само дето ме учуди, че доста от вас си носят болката доста дълго време без да отидат на лекар. При мен я има вече 9 дни и ми се струва, че ако скоро не си направя пълни изследвания, ще легна под ножа.
В моя случай стана така: започна се с постоянни тъпи болки в дясно в корема, преминаващи в кръста (десния бъбрек, може би), съпроводени от подуване на корема и 3-4 дни нередовно ходене до тоалетната + силни газове. На втория ден се разболях - кашлица, хрема, загубване на гласа, без температура. На 4-тия отидох на ехограф при коремен хирург, който ме гледа поне 15мин и каза, че видимо няма нищо притеснително. Нито апендицит, нито ячниците му се струваха проблемни, нито червата, нито бъбреците. След този преглед, от 2 дни насам болката се локализира някъде около десния яйчник, като отвреме-навреме усещам леко пробождане в дясно от пъпа. Коремът ми продължава да е подут, а болката е постоянна - най-много се засилва при седене и лежане (никъде не прочетох някой да има точно този проблем), докато при ходене и съвсем изправено състояние я няма.
Кръвните ми изследвания са добри, а урина така и не дадох, но възнамерявам да го направя тези дни + изпражнения. За апендицит се проверявам по няколко пъти на ден - нямам болки. За херния също се самопроверих, вдигайки по-тежки предмети. Имам записан час за гинеколог след 2 дни, а днес се надявам да се видя с гастроентеролог.
От това, което прочетох до момента в темата, се замислих за паренето при малка нужда - имам го горе-долу от същото време, от което имам и болките. Четох, че това би могло да е причина за възпален яйчник. Но общото ми състояние и моментите, в които си натискам коремаповече ми говорят за проблем с червата.
Не знам дали има смисъл да искам съвет тук, тъй като е написано много, но ми стана интересно дали някой е забелязал това като симптом - при легнало и седнало състояние болката да се увеличава.

Надявам се скоро да се открие проблема и да мога да бъда полезна на всеки, който има същите оплаквания и още не е открил източника на болката.

П.С. В овулация съм, но никога преди не съм имала болки около менструацията, нито по време. Също така тази нощ реших да пия нош-шпа, което обикновено ми помага при по-силни болки, но този път нямаше никакъв ефект.

# 176
  • София
  • Мнения: 1 423
Ние на колко лекари сме изходили за времето докато ни боли,ама файда няма. Ако нямаш конкретна и силна причина да се режеш не давай да те режат, защото всяка операция после може да доведе до повече гадости (казва ти го човек с две операции).
Болка като нашата не се влияе от но шпа, аз тонове изпих, за да го разбера. Виж гинекологът какво ще ти каже, може от там да е нещо.
При мен и гастрото и гинеколога накрая заявиха, че е срастване най-вероятно и ако искам или да ме срежат да го махнат или да си го търпя.

# 177
  • Мнения: 1 788
И аз тук, със същите проблеми. При мен има и повишена телесна температура, плюс увеличени левкоцити.
Ходих на изследвания, хирург, гинеколог.
Нищо конкретно не казват. Хирурзите напират за лапароскопия, защото мислят, че е апендицит.
Гинеколозите казват сраствания на яйчниците, в следствие предишна моя операция.
Скоро имам записан час при лекар диагностик, да видим там какво ще ми кажат.
Четох за андексита - получавал се от бактериална инфекция и хламидии.
На мен не са ми правени изследвания за хламидии, все още.
Искам да ви попитам - при вас имало ли е повишени левкоцити и телесна температура?!

# 178
  • София
  • Мнения: 1 423
Когато започна моят ад с болката имах температура няколко дни, но я овладяха бързо с антибиотик,а и тя беше 37,5 за няколко дни. Принципно водещата ми диагноза е аднексит , но колко антибиотици изпих и какво ли не правих, ефект временен. Хламидия нямам, но явно и без нея може да има проблеми.

# 179
  • Мнения: 5
При мен кръвната картина не показа възпаление. Доктора ми каза, че изследванията ми са на здрав човек. Още ми предстои АГ и гастроентеролог и изследване на урина.
Почвам да се съмнявам да не е нещо с бъбреците. Май това ще се окаже.

# 180
  • Мнения: 69
И мен ме боли десен яйчник,но болката е като лЕгна или седна,като вървя няма болка.Доста странно,нали.
Ходих на частно при 1на лекарка,каза че е киста и ще мине с цикъла,обаче не минава.
Имам час в "Токуда" да видим там какво ще направят.

# 181
  • Мнения: 0
Здравейте, аз също имам болка долу вдясно, но тя е по време на секс. Имам чувство за силно разтягане от дясната страна. Много е неприятно. АГ лекар ми каза, че имам апендикс, сраснал с десния яйчник и трябва да се оперирам. Все отлагам този момент, защото ме е страх. Някой да има опит с такъв проблем?

# 182
  • Мнения: 4
здравейте и от мен по проблема   3 дни след като ми свърши цикала получих болки на моменти като спазми много силни и леко кървене доста се уплаших и отидох на гинеколог откри киста изписа ми болкооспокояващи.минаха 10 дни и болката не минаваше аз отново отидох при доктора с болки  кистата я нямало вече но не намирал причина за болката.пуснаха нови изследвания а и тест за вероятна извън маточна бременност.прибрах се а на другия ден температуря 39градуса от там пак по доктори първо на хирург да не е апандесит след изследванията се оказа че не е после при уролог да не са бъбреци междодругото изследванията показаха възпаление но не знаеха от каде е.почнах лечение с антибиотици 5 дни един но тои не помогна после 3 дни друг венозно .следващите 10 дни нямах никакви болки до вчера и мъките започнаха на ново.
днес пак ме прегледа друг гинеколог и откри срастване на тръбата на яйчника и възпаление сега пия по 5 хапчета сутрин и вечер . надявам се болките да спрът а и с приятеля ми искаме дете но за сега изчакваме да се оправя.от бившия ми съпруг имам 1 дъщеря ,а
и тои от предишния си брак има 1 момче но искаме и наше .                         
             ЖЕНИ ходете редовно на прегледи     

# 183
  • Мнения: 30
здравейте.ако можете да ме посъветвате мн бих се зарадвала.от около две седмици запо4наха болки ниско в дясно, oтна4ало единични после след около една седмица многократни леко присвиващи болки и аз бях решила в на4алото, 4е е от овулацията,макар 4е запо4наха ден два преди да ми се позитивира теста за овулация(ходих на лекар и ми казаха 4е овулацията е от ляво, нали опитваме за бебе Smile, но те продължават и до момента, като се прехвърлиха и в ляво. В същото време започна от една седмица едно леко течение, което на цвят от бяло(двукратно) стана жълтеникаво(еднократно). нямам парене или сърбеж. какво да правя?   при натиск има лееееееееееееека болка почти незабележима.a да и да не забравя- от 3 дни вдигам температура до 37.4, но пък сутрин ми е нормална.в понеделник си пуснах левк-8.04 и суе-15, а после като си ги пуснах отново в четвъртък - левк-8.49 и суе-40 и мн се уплаших- все пак нормата за суе е 12 Cry А от днес сутринта имам и едно постояно придърпване в дясно,което наникъде не ходи(засега де Confused)
ПП ходих втори път на лекар и тя реши, 4е не е възпаление, но това беше преди да се появи и това жълтеникаво течение и тази температура Sad

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 09:32 от fenka

# 184
  • Мнения: 730
Отивай на хирург! Преди 20 дни ме оперираха от апедицит, спукан и то! Болката ми започна от стомаха, премести се надолу и ме болеше все на различни места. Апендицитът трудно се диагностицира понякога. 10 пъти ме пращаха на гинеколог и накрая- спешна операция. Не се плаши, просто вземи мерки! Успех  bouquet

Последна редакция: пт, 09 юли 2010, 10:30 от Dayli

# 185
  • София
  • Мнения: 1 423
Фенка, пак на лекар! Може и апендисит да е, може и гинекологични възпаление, високото СУЕ и температурата си говорят за сериозно възпаление.

# 186
  • Мнения: 30
говорих с личния лекар и тя вика да започна антибиотик( мисли си че е възпаление на ячйниците), а пък за апендисит дори не е ставало на дума Thinking  май пак ще се позатичам , че то маи аз сама по добре се справям.  33uu отивам пак ще видим какво ще излезе. така или иначе не чувствам да съм бременна, 4е да се пазя от нещо. благодаря ви момичета

# 187
  • Мнения: 261
Fenka, отивай при хирург, придърпването е много показателно за апендисит, макар и не в остра форма. И при мен започна по същия начин, личната и гинекологът не установиха нищо, кръвните изследвания си бяха в норма, хирургът се съмняваше за хроничен апендицит точно заради придърпването. Оплакванията ми продължиха повече от месец и накрая хирургът реши да ми махне апендикса и едновременно да види дали има нещо друго притеснително. Оказа се доста възпален апендикс, сраснат с околните тъкани.
Не искам да те плаша, но отивай навреме Simple Smile

# 188
  • Мнения: 1 152
Здравейте!
Моя проблем пък е, че по време на овулация имам болки (остри) от лявата страна, при яйчника. Казаха, че било заради овулацията, когато се пука фоликула, но според мен ако е така - яйчниците би трябвало да се редуват, нали? При мен всеки път е от дясно  Sad. Не знам какво да направя, обиколих 4 специалиста заради този проблем - отговора е еднакъв - "овулация, нищо ти няма".

# 189
  • София
  • Мнения: 1 423
Твърде вероятно е да овулираш само от единия яйчник,нищо че са ти два:}От години овулира само десния ми. Ако болктата ти е само в дните на овулацията, след това проследявала ли си какво става с фоликула дали се пука или пораства на киста?

# 190
  • Мнения: 1 152
Да, единия път отидох вечерта на преглед по спешност, защото болката продължи повече от обикновено и се притесних; видяха ме на видозон и ми обясниха, че точно ми се е спукал фоликула и от течността са болките...
Странно ми беше, че всеки път е левия яйчник, това означава ли, че с дения нещо не е наред?  Embarassed

# 191
  • София
  • Мнения: 1 423
Не, няма нищо притеснително нали са си там и двата, той когато реши ще си заработи. Например напълно доказано е, че овулирах само от един яйчник две години всеки месец, но последните няколко месеца това се оправи и сега действат и двата по въпроса.
Болката явно е много силна щом чак до спешното си стигнала. Все пак е идея да посетиш някой наистина добър гинеколог и да му кажеш за болката си, да види там да няма някое възпаление или друго нещо. всъщност тази болка от кога ти се е повила, свързваш ли я с нещо?

# 192
  • Мнения: 1 152
Ясно Simple Smile
Ами не, не я свързвам. Две години и нещо взимах Ясмин, към края на приема започнаха болките. Сега вече не го пия - същите болки. Странното е, че понякога са при уриниране, едва успявам да се изп... от болка.
Ходила съм при много добри специалисти, препоръчани, прехвалени и скъповзимащи. Все ми обясняват с овулацията. Най-странното беше, че болките започнаха още докато взимах хапчетата - а тогава уж не съм имала овулация  newsm78.
Имам операция за киста на яйчника, с лапароскопия, отваряни са ми и двата.

# 193
  • София
  • Мнения: 1 423
Интересна работа, но явно не е от овулацията само, защото когато си пила Ясмин не си имала, както сама казваш. Тогава просто да предположим, че може нещо бърканиците по яйчниците ти да се получава така. Бих процедирала по следния начин, бих поискала да пия за няколко месеца пак противозатчъни, за да разбера кога ме боли яйчника. така като пиеш хапчета няма да могат да говорят за овулацията ти. Така излекувах едно възпалиение като взех да пия хапчета и явно беше, че болката не е от ову-то и трябва да се търси друга причина. Също така може да помислиш за смяна на начина на хранене, понякога това също е свързано.
И не на последно място ти сигурна ли си, че въобще те болят яйчниците.
Кога те оперираха и каква беше кистата,която махната?

# 194
  • Мнения: 1 152
Преди година и 4 месеца беше операцията, не мога да се сетя точно каква беше кистата, мисля че не беше с осложнения.
Ами, нали пиех хапчета като бях на единия преглед - лекаря пързо обвини овулацията, после разбра че съм на противозачатъчни и заключи "ами не знам тогава, за мен няма гинекологично обяснение" ...  ooooh! - ей така съм се хванала за главата от "специалисти". Затова реших и да пиша тук.
Хапчета не искам да пия никога повече, много неприятни странични ефекти се появиха, явно с натрупване на хормоните.
Имам гастрит, мисля си да не би да е свързано с това.

# 195
  • София
  • Мнения: 38 476
Айде и аз тука.
Болката ми е долу вдясно. Появява се около един-два пъти годишно, но боли страшно.
Като съм изправена или напълно легнала се облекчава малко.
Като седна се засилва.
Единия път ходих в Пирогов, правиха ми рентген, чудиха се при кой да ме изпратят, накрая ме пратиха при един смотан гинеколог, който ми изписа смотан антибиотик, който даже не пих.
Сигурна съм, че не е яйчник!
Правили са ми УЗД на корем - всичко с яйчниците е точно.
Пък и навремето съм имала възпаление на левия и знам как боли - не е така.

Лошото е, че сега покрай бремеността пак взе да се обажда тази болка.

# 196
  • Мнения: 6
И аз да се оплача. От три дни тъпа, болка ниско долу в дясно. Преди 4 години точно на десен яйчник ми правиха операция на киста. Снощи отивам по спешност казват ми нищо ти няма не е апендисит, в урината няма нищо, прибирай се вкъщи и се наблюдавай 3-4 дни ако има промяна при личния лекар. Болката не спира, на моменти се засилва, на моменти отшумява. Нямам температура, гадене, нищо, никакви други симптоми освен 3 дневната болка, която чак слиза по бедрото. Реших да пия обезболяващи - няма ефект. Най - лошото е, че имам съмнения, че съм бременна, но тъй като ову. беше на 07.08 за тест все още не може да става въпрос, а не смея да пия нещо друго. Обиколила съм толкова много лекари и съм се нагледала на простотията им. Досега със самолечение винаги съм имала по добър ефест само дето тази болка ми е доста непонятна, а и много време продължава. Съвети????

# 197
  • София
  • Мнения: 38 476
Всъщност моята болка е вляво. И определено е от дебелото черво. Сега покрай бремеността е ужас - само да не отида сутрин до тоалетна и някъде следобед получавам адски болки.
Чак един път се излъгах, че са контракции и ходих до гинеколожката.
А не смея да взимам слабителни...
Само набивам но-шпа и чакам да ми мине.

# 198
  • София
  • Мнения: 309
Айде и аз тук с болка вдясно,която е вече от няколко месеца.Само ме препращат от лекар на лекар и не се знае какво ми е ooooh!.Ходих и на гинеколког,и на хирург,и на гастроентеролог,и на уролог даже!Болката се засилва,а единственото предположение е за пясък в бъбреците,което не беше потвърдено на ехограф,но все пак ми назначиха лечение,защото резултатите от урината са,че има наличие на песъчинки.Ето-пия и бусколизин,и но-шпа-никакъв,ама никакъв ефект!
Гастроентероложката ми даде направление за едно ужасно изследване на червата и май ща-не ща ще отида,защото ми писна да ме боли!Утре ще отида да се запиша,пък ще ви кажа как е минало..

# 199
  • София
  • Мнения: 1 423
Пробвай с някаква белтъчна диета,ако са червата да се успокоят. Понякога това ми помага, но като цяло болката в дясно почти постоянно си е факт при мен, на какви ли лекари не ходих, вече повече от година боли. Уж яйчника, уж червата, всякакви хапчета изпих резултата е относителен.

# 200
  • София
  • Мнения: 309
Какво имаш предвид белтъчена диета?Колко време трябва да я правя?Много ме озадачи с това,че и при теб не минава Confused.

Още ме боли-направих си гадното изследване на червата и отидох пак на гастроентеролог да разчете резултата-каза,че имам раздразнени черва и хроничен апендисит,но най-вероятно не от там е болката!Ще се гръмна вече!Каза,че понякога проблема съвсем не се дължи на нещо в коремната област,а на нещо съвсем различно.Посъветва ме да си направя рентген на...тазобедрената става!Та утре и това ще правя,че ми омръзна да ме боли вече!

# 201
  • София
  • Мнения: 38 476
И аз ще трябва да ходя на доктор.
Направо ми се реве от тия болки.
Обаче сега с тая бременност какво ли може да се види - май нищо.

# 202
  • София
  • Мнения: 1 423
didito, ако смята че е апен дисит, защо не се подложиш да ти го махнат с лапароскопска операция, ще се възстановиш бързо и ще знаеш, че нямаш поне това, и ще ти огледат там мястото. Мен продължава да ме боли повече от година и вече незнам какво да правя-правя диети, гледана съм хиляди пъти от гинеколог, лекувана съм с антибиотици за възпалени яйчници и пак боли, стяга опъва и болката върви някак към бедрото.

# 203
  • Мнения: 3 416
И аз тука. Вече от не знам колко време тая болка ниско в дясно,уж не е яйчник,не е апендисит/поне не възпален/,леко ме пробожда,друг път едва се изправям от болка,но болка си има,даже в слабините малко по-горе имам твърдички лимфни възли/надявам се да са от това възпаление,не от друго Praynig/. И аз като повечето от вас съм минала през гинеколог,гастро...и не знаят от какво е.Може би било и дебело черво,допускам го като вариант понеже имам упорит запек. На моменти освен,че ме боли,усещането е и като за възпаление/както,когато е възпален яйчник/.

# 204
  • Мнения: 13
didito, ако смята че е апен дисит, защо не се подложиш да ти го махнат с лапароскопска операция, ще се възстановиш бързо и ще знаеш, че нямаш поне това, и ще ти огледат там мястото. Мен продължава да ме боли повече от година и вече незнам какво да правя-правя диети, гледана съм хиляди пъти от гинеколог, лекувана съм с антибиотици за възпалени яйчници и пак боли, стяга опъва и болката върви някак към бедрото.
Шмати, има ли някакво развитие при теб?
Аз имам същия проблем,срязваща не силна болка в дясно с болки и в крака и в кръста пак вдясно.
Понякога ме боли само крака без слабините.Все си мисля,че това ще е някое нервче newsm78
Доколкото знам апандисит боли доста,а аз нямам точно локализирана болка в корема,а просто придърпване вдясно.

# 205
  • София
  • Мнения: 309
Оф,при мен пак се усилиха болките,не знам какво да правя вече.Чакам да ми мине неразположението и отивам на гинеколог.Странно е,но се надявам да ми открият нещо,каквото и да е,само да знам защо ме боли толкова!

# 206
  • Мнения: 484
МОМИЧЕТА  привет и отмен...бях допреди 2 г. в др. тема ,но сега  и тук да се запиша....имам тая болка вече 7 месеца,която  е почти постоянна и  вече сьм била на вс. вьзможни  доктрои,невролог,нефролог,уролог,гастроентеролог,хирург,пих антиб. колкото искаш....но не минава...сега последногенеколога ми изписа послед. антибиотик,защотоимах ешерихия коли вьв влагалището....и аз кактоповечето от вас не знамкакво и кьм кого да се обьрна ......... newsm78

# 207
  • Мнения: 0
Аз имам такава болка по време на секс. Получи се след второто раждане. Никои доктор не може да ми даде смислено решние. Казват, че е срастване между яйчника и апендикса и трябва да се направи операция, която, обаче, може да задълбочи срастването.....

# 208
  • Мнения: 824
И аз имам болка долу в дясно ,но почти не я усещам,усещам когато сядам или натисна мястото и когато ходя до тоалетна.Нямам апандисит,махнаха го мин.година.Днес ще ходя на гинеколог и ще пиша какво е казал.Утре съм и на хомеопат,та да видим как ще ми се повлияе болката

# 209
  • Мнения: 0
Zdraveite, predi 1 sedmica mi otriha kista na desniq qi4nik, golqma 4 sm .... Zapo4nax da piq Qsmina, za da vidim dali 6te namalee. Predi imax boli ot vreme na vreme, no sled pregleda bolkite zapo4naha vseki den. V momenta osven tqh imam i leki bolki v bedroto, i hodeneto e zatrudneno. Ni6to ne pomaga za bolkite Sad

# 210
  • Мнения: 119
Айде и аз тук Sad Ам имам болки в ляво над яйчника.Болката е някаква присвиваща, понякога по-силна, понякога по-слаба. Имах киста в левия яйчник, махнаха я, но болките са си там.Сега имам повишени бактеро-пилори.Ама надали е от там.

# 211
  • София
  • Мнения: 309
След шест дни скъп антибиотик,два деседневни курса физиотерапия и един куп лекарства...болката още е налице Tired.

# 212
  • Мнения: 0
Здравейте! Аз съм на 17-години и от 2 дни  ми се проявява болка не съвсем ниско в корема,но представа нямам дали може да е апендикс,защото незнам как боли и къде точно,затова мисълта ми ме навежда че може би болката е именно от десния ми яйчник.Не усещам болка,когато стоя на едно място или лежа,а само при натиск и при уриниране лека болка отново. Имам напоследък доста усилено бяло течение,което е безспирно нон-стоп и именно за това си мисля,че е от яйчника. Утре ще отида за направление за гинеколог,но съм доста изплашена!! Sad(

# 213
  • Мнения: 46
Здравейте момичета Simple Smile Не успях да прочета всичко написано от вас, но видях, че някои от вас имат сходен, да не казвам същият проблем на моя Simple Smile Да споделя ии аз с вас: Имам болка в дясно, не бих го нарекла болка по скоро нещо като тежест или дискомфорт, явява се само когато се сетя за нея или съм легнала, или седнала, когато вървя не я усещам! Не ме болии просто ме дразни от доста време! Искам да ви попитам какво ще ме посъветвате и ако някоя от вас е имала подобен проблем да сподели какво са и казали докторите Simple Smile Благодаряя вии предварителноо Hug Hug Hug Hug

# 214
  • Мнения: 3 263
Мен една година ме боля така отдясно, беше остра силничка болка.  Болеше ме постоянно и не вечер в леглото не знаех каква поза да заема. Все си мислех, че е гинекологичен проблем, проверявах се и за апендисит. Накрая един гинеколог се сети да ми каже, че имам лек колит. Получи ми се, след като се наложи да пия антибиотик продължително време. Оправих се с курс пробиотици и оттогава не съм имала оплаквания. Когато изписват антибиотици, лекарите не предлагат успоредно да се пият пробиотици, но това определено спасява от някои от страничните ефекти.

# 215
  • Мнения: 46
Моето не е нито остра нито силничка болкаа, просто нещо като дискомфорт или тежест никаква болкаа, но и аз вечер преди да заспя си търся удобна поза в която дискомфорта най-малко се усеща Sad Надявам се да не е нещо сериознооо, вече ще се побъркамм Hug Hug Hug

# 216
  • Мнения: 3 263
Не е нужно да е остра болка, за да е като моя проблем, който се оправи много бързо и лесно и не беше нищо страшно  Peace И аз си мислех какво ли не тогава.

# 217
  • Мнения: 0
Здравейте, и мен ме боли долу в дясно, сгъвката на крака и имам и схващания на бедрото, но при мен има и болка в дясната страна на слабините (срам, не срам - боли ме клитора в дясно и е леко като втвърден) . Ходих на гинеколог, каза ми, че съм се "порязала при бръснене" но там, където ме боли, трудно бих се порязала. Изписа ми спрей за ранички (макар, че външно няма нищо) и Гентамицин маз. Отделно правих кръвни изследвания и са си 6. Това беше преди 2 седмици, според гинеколога трябваше да мине за 7 дни. В момента съм и настинала, мисля да изчакам преди да ида пак на лекар, сега имам и други проблеми. Имам и хроничен колит. Предполагам, че е от него - всичко ясно, но не разбирам защо би ме боляло точно там? (да не споменавам пак къде).

# 218
  • Мнения: 0
И аз да кажа за моята болка, може да помогна на някого. Болеше ме около месец и нещо, но на сама глава прецених, че не е нищо сериозно. Пиех си противозачатъчните и кротувах. На следващия месец обаче болките почнаха да стават по силни и дори на моменти не ме оставяха намира да си върша работата и тогава си казах, че е време да отида на доктор. Гинеколога като ме видя каза, че такова нещо не се среща често. Обясни ми че на мен тези противозачатъчни не ми действали както трябва, а аз ги пия от 2 години. Левият ми яйчник бил хиперактивен и работата на хапчетата е да "приспят" яйчника, а моя точно обратното произвежда МНОГО яйцеклетки. Каза, че това се получава когато нарочно стимулират яйчниците при майки, които се опитват да забременеят ин-витро. А точно преди да започна да пия противозачатъчни направих аборт по собствено желание във 4 г.с.  newsm78 НО общо взето ми каза да не пия засега противозачатъчни, да мине един цикъл и да отида на преглед пак. И от деня в който се прибрах в къщи нямаше грам болка. След един месец му се обадих и му казах, че всичко е наред налага ли се да ходя, той каза "не".  Доктора ме пита дали правя редовно секс, а точно в този период, не бяхме го правили с прятеля ми 3 месеца, защото беше извън града. Като се върна всичко си тръгна по-старому.

Та, какво беше това какво стана неразбрах, но важното е че сега всичко е наред. Simple Smile

# 219
  • Мнения: 0
аиде и аз да се оплача, гледам че темата е поотшумяла, но все пак. и аз съм с такова оплакване като повечето тук-тъпа болка ниско долу в дясно. разликата при мен е че болката започва след като ми свърши цикъла. започва нещо като слуз да се отделя за около седмица и изчезва след това. и болката я няма също. още забелязвам че корема ми ще се пръстне такова подуване.но докато мине тая седмица е някакъв кошмар. ходила съм на хиляди лекари, и на видеозон. няма ми нищо и това е, кръвните ми перфектни също. мислех че е гинекологично - все ми викат нищо ти няма. един се беше усъмнил в бъбреци, та ми влиза с микроскоп в бъбреците и там нищо няма. просто не знам към какъв лекар да се обърна за помощ. питах личната да не би да е срастване някакво( аз със секцио съм раждала) нищо ми нямало. вече като го чуя това не знам какво ми става. а аз не мога да седна от болка, дори като стъпвам точно там като че ли ми се набива петата, а дефакто е към яйчника. отвратително. не мога да се понасям и доста ме изнервя това ми състояние. отделно мъжо вече сигурно му писна от мойте болежки-2 седмици преди цикъл ми е противно, една седмица след цикъл дважди по-противно. е то не остана. аз съм само на 35. егати ужаса. живея в Щатите и все ги имах за специалисти тук а то и те толкова.

# 220
  • София
  • Мнения: 1 423
Седмица след цикъла да нямаш ранан овулация и да ти е гадно,докато спукаш фоликула?

# 221
  • Мнения: 0
ами как да разбера и какви мерки да взема. всеки вика нищо ти няма. как може да се изследва това нещо и да се предотврати?

# 222
  • София
  • Мнения: 1 423
Ако искаш да отхвърлиш дали е гинекологично е добре да те видят на ехограф и след това да ти изпишат противозатъчни за няколко месеца. Ако болката изчезне значи е овулацията. Ако продължи лекарите трябва да търсят причината. Една година се мъкнах с болки ниско в дясно, компилация от възпаление на яйчника и колит. Изпих толкова антибиотици,ходих на физиотерапия, правих диета за колита. Изведнъж спря както се е появило.

# 223
  • Мнения: 29
И аз съм с такава болка в дясно -повече от година.Гинеколози-смених 3-ма,хирург...Не знам какво да правя и какви са тези лекари,които не разбират откъде идват болките.Ще се радвам,ако някой сподели от какво се е оправил.Как може да се разбере дали е хроничен апандисит.Хирурга ми вика-за гинеколог си,а той пък всичко ти е наред.Направо съм психясала.

# 224
  • Мнения: 17
здравейте , изчетох почти цялата тема защото имам същият проблем от  2г.Обиколила съм всякакви специалисти и всеки  намира някакъв дребен проблем в неговата си област. Хирурга ме прати  на изследване с каша за червата  каза лек гастрит и от там на гастро. Той каза метеоризъм на червата и от там идва болката в дясно ниско към яйчника и апендикса. От там на гениколог - е там няма проблем, онзи ден на невролог- оказа се недоразвит 5 прешлен и от там  изтръпване на крака и евентоално болка  но все пак да отида и на нефролог понеже имам камък и песъчинки.... И вече мога да се побъркам а болка си има . Само установих че при натиск  имам задържани газове  точно в дясно и след ходене по голяма нужда  отминаване на болката за кратко  Незнам какво да ви кажа просто  специалисти нямаме  или  аз не съм попаднала

# 225
  • Мнения: 46
Здравейте момичета Simple Smile Туко-що се връщам от генеколог -  гледа ме на видеозон и ехограф! Каза че яйчниците ми са добре, общо взето всичко ми е ок. Обаче ми откри доста обилно бяло течение, от доста време е,  каза.  Назначи ми изследване на Хламидия и след това ще ми назначи лечение! Hug Hug Hug Hug

# 226
  • Мнения: 0
Здравейте,
изненадана съм колко масоввв е този проблем. Да разкажа и аз:

Преди може би 2 години и половина започна болка ниско долу вдясно, не мога да определя супер точно мястото (в смисъл, че е само в една конкретна точка). Още тогава предполагах, че не а апендисит, защото не беше много силна болка, а и нямах други симптоми като гадене, темература и т.н. Въпреки това отидох при личния лекар, пуснахме кръв за апендисит и всичко се оказа ок. Оттам реши да ме прати на коремна ехография (доста подробна беше) и отново не видяха никакви проблеми. Тогава и ехографа и личния лекар ми казаха, че става дума за колит, бяха напълно убедени, обясниха ми, че при колит червата се допират примерно с яйчник, апендикс и т.н. и от това е болката. Впоследствие и аз приех тази версия, защото има и други симптоми като запек, подут корем и т.н. Доста време това нещо не се беше обаждало- допреди няколко дни, когато пак започна. Имам съмнения, че наистина е от колит, защото имам и запек и някак си дясната част по корема ми е по-твърда на допир. Започвам обаче да мисля и дали няма гинекологичен проблем, а мотивите ми затова са, че в момента цикълът ми закъснява с близо 4 дни, имах такъв случай миналата година лятото, когато ми закъсня с почти 3 седмици (аз даже тогава мислех, че съм бременна, правих тест и т.н.), което е странно да се случи според мен за около половин година, защото по принцип при мен е доста точен цикъла. Искам да попитам изглеждат ли ви тези неща като болки вследствие на колит или имам основателно съмнения да посетя гинеколога (ах, как мразя само!!!!) при болките в комбинация със закъснението на цикъла.

Само да кажа, че става дума за по-скоро тъпа и немного силна болка, на моменти засилва, на моменти отслабва, както и изчезва (мисля, че по-скоро се появява и усилва вечер). Също така ми се струва, че като вървя или съм легнала е по-слаба, отколкото когато съм седнала или съм легнала с присвити крака. 

# 227
  • Мнения: 2
Здравейте!
Моите проблеми с корема започнаха в средата на декември със силна болка ниско вляво, която преминаваше към бедрото за около 1 час. Пих Спазмалгон и отмина. В следващите дни усещах дискомфорт в корема и отидох на коремен ехограф. Всички органи бяха ОК с изключение на левия яйчник киста, а на десния - много малко кистички + срастване с матката. Изписаха ми Цифран, защото ми казаха, че болката може да бъде и от възпаление. Доста ми се гадеше от този антибиотик. След цикъла отново на ехограф да се види дали все още има кисти. Този път нямаше нищо, дори срастване, но все още си усещах дискомфорт. Междувременно по случаиност се ударих в корема отдясно близо до пъпа. И около 10 дни си ме болеше после мина. След още 10 дни мисля, че се простудих. Започна доста неприятна пареща болка, направо изгаряща отдясно малко под пъпа и се напипваше нещо доста подуто. Помислих си,че пак е от удара, но не минаваше. Правих кръвна картина, притесних се че е апендицит, но КК си беше ОК. Появи ми се и течение - жълтеникаво и този път реших да се самолекувам, че ми е писнало от лекари. Пих антибиотик и вагинални таблетки и течението спря, а болката вече беше по-слаба. Но температура си имах-- до 37.5 и много газове в корема и това подуване отдясно. След една седмица пак започна течението и отидох на гинеколог. Гледа  ме на ехограф, гледа и кравната картина и каза, че няма възпаление, не е и апендицит. Подутото било дебелото черво. Отидох на гастроентеролог- много добър и обяснителен човек. Каза, че е чревен дисбаланс от антибиотиците и най-вероятно имам гъбична инфекция на червата и ми изписа пробиотик, противогъбично и диета. Пия ги вече няколко дни и нямам никакви газове и къркорене още от втория ден. Но там долу в дясно продължава да ме наболява, при натиск надълбоко също и си имам температура вече цял месец.
Мисля, че болката все пак идва от десния яйчник и ако възпалението не е особено голямо няма как да се установи в КК. Вече 2 месеца си ходя с тази болка и мисля да сменя гинеколога. Дано някои все пак да разбере от какво е това.

# 228
  • Мнения: 49
Здравейте, от две седмици имам проблем. Наболява ме ниско в корема, и тъй като е от двете страни, смятам, че са яйчници. Особено като ходя да пишкам, болката е доста по-силна. Отделно цикъла ми закъснява. Странното е, и че гърдите също ме болят. Ако бях сексуално активна, щях да помисля, че съм бременна, обаче не е това. Попринцип имам тируидит на хашимото, при който се получават кисти на яйчниците, но преди няколко месеца бях на генеколог и ми казаха, че кисти не се виждат. Някой може ли да сподели дали му се е случвало нещо подобно? Тези болки в корема и гърдите може ли да са заради закъснението на цикъла или на лице може да има някакъв проблем. И личната лекарка и генеколожката ми, са в отпуска, няма как да ги попитам, а вече малко почвам да се стряскам.  Embarassed

# 229
  • Мнения: 0
на Кронки жена му, ехографи са ми правени безброй пъти (включително почти всички изследвания за безплодие и наблюдение на проблемни бременности, а след ражанията- търсене на причината за кървенето извън цикъла, за което съм писала по други теми). И до сега нямам идея от какво е причинена тази болка. В момента я няма. Не ме притеснява особено, защото не е силна и се появява сравнително рядко (но пък ми е странно).

# 230
  • Мнения: 0
i az imam bolki ot izvestno vreme ponqkoga dolu nisko kam q4nika v dqsno i po gore kam kokala pred kokala v koremnata oblast .trqbva6e da mi doide predi 3-4 dni  pravih si test i ni6to ,ama o6te ne sam hodila na lekar za6toto me e stah kakvo 6te mi kaje.ako imate nqkakvi prepolojeniq pi6ete

# 231
  • Мнения: 13
здравеите някои да се оправил???

# 232
  • Мнения: 3
Здравейте момичета ! От вчера имам отново болки ниско в дясно. Та накратко , на 22 преди коледа ми дойде и веднага след като ми свърши на 26 изпитах адски болки в десния яйчник. На 27 отидох на гинеколог прегледа ме и на екограф и каза че имам възпаление на десния яйчник и че всичко друго е ок . Така и така бях там си направих цитонамазка която също беше наред. Изписа ми антибиотик, флажил и но щпа но болките продължиха до 1,2 януари. Притесних се понеже никога не ме е боляло повече от един ден и звъннах на докторката. Каза че при възпаление е нормално и ще ми мине. На другия ден бях решила да посетя друг гинеколог но още вечерта болката отмина и естествено не отидох. И така до вчера. Преди два дена  цикълът ми свърши и от вчера отново болки в десния яйчник. Някой има ли предположения от какво може да бъде понеже този път не съм излизала ,a вкъщи е 25,6 градуса няма каде да настина а и едва ли е съвпадение че болките пак се появявът след цикъл.

Последна редакция: пн, 21 яну 2013, 13:55 от Jana_Dark

# 233
  • София
  • Мнения: 1 423
Възпалението на яйчниците и гнусна и упорита работа, и така протича с заихваща и усилваща се болка след цикъл. Иди пак на гинеколог,ако трябва пий още антибиотик и направи физиотерапия.

# 234
  • Варна
  • Мнения: 249
Здравейте на всички от мен, ще ви напиша за решението на моя проблем, подобен с още 20 жени по темата, болки в дясно, при първи гинеколог всичко е наред, при лекар и ехограф на бъбреци и всички коремни органи всичко е ок, кръв и урина ок, а болка има, дори при полов акт, което не е било досега. И отидох пак на гинеколог, но друг, обясних всичко и след подробен преглед (което включва и опипване вън вътре, видеозон със сонда и пак със сондата напред назад докато стигне болезненото място, всичко това 40 минути, и плюс микроскоп забравих да добавя) и установи, че е съединителната тъкан на матката, която е обща с тази на яйчника, че дори и с началото на дебелото черво. Видя и малко завишено количество бактерии, матката в комбинация със занижен имунитет и бактерии дава болка, не само в матката но и яйчника. И така, след седмица ходене по лекарите, просто попаднах на добър, честно до сега толкова подробен преглед не съм имала. Питах го и за нещата които повечето жени споделят във форума, и той каза че причините за болки само в единия яйчник са усукване, което намаля притока на кръв, кисти, възпаление и нфекция. Мисля, особено жените които от години се оплакват, трябва да намерят добър лекар. Убедена съм, че 90 % от лекарите претупват прегледите за да изкарат повече парички разбира се, ако прегледа 10 жени вместо 20 на ден ще получи двойно по-малко, което пък от своя страна ме навежда на мисълта,че да се ходи при известни лекари (каквато беше гинеколог 1, който не откри какво ми е) не е най-доброто винаги, но всеки си прави изводи сам за себе си, аз просто споделям

# 235
  • Мнения: 217
 WinkЗдравейте и от мен. Снощи към 1ч. се събудих от остра болка ниско вдясно на корема, която беше нетърпима и доста продължителна. Не можах да си намеря място от болка. Изпих 1бр. Аулин и болката започна да отшумява като рпемина към средата на корема ниско долу. До сега не ми се беше случвало. А иначе не ми е идвало от 03.02.13г. - дали е свързано с това или че по принцип си имам кисти? Моля за помощ.

# 236
  • София
  • Мнения: 1 423
Звучи като киста, която се е спукала. Щом ти отшумява и намалява болката до няколко дни ще изчезне съвсем.

# 237
  • София
  • Мнения: 38 476
Здравейте на всички от мен, ще ви напиша за решението на моя проблем, подобен с още 20 жени по темата, болки в дясно, при първи гинеколог всичко е наред, при лекар и ехограф на бъбреци и всички коремни органи всичко е ок, кръв и урина ок, а болка има, дори при полов акт, което не е било досега. И отидох пак на гинеколог, но друг, обясних всичко и след подробен преглед (което включва и опипване вън вътре, видеозон със сонда и пак със сондата напред назад докато стигне болезненото място, всичко това 40 минути, и плюс микроскоп забравих да добавя) и установи, че е съединителната тъкан на матката, която е обща с тази на яйчника, че дори и с началото на дебелото черво. Видя и малко завишено количество бактерии, матката в комбинация със занижен имунитет и бактерии дава болка, не само в матката но и яйчника. И така, след седмица ходене по лекарите, просто попаднах на добър, честно до сега толкова подробен преглед не съм имала. Питах го и за нещата които повечето жени споделят във форума, и той каза че причините за болки само в единия яйчник са усукване, което намаля притока на кръв, кисти, възпаление и нфекция. Мисля, особено жените които от години се оплакват, трябва да намерят добър лекар. Убедена съм, че 90 % от лекарите претупват прегледите за да изкарат повече парички разбира се, ако прегледа 10 жени вместо 20 на ден ще получи двойно по-малко, което пък от своя страна ме навежда на мисълта,че да се ходи при известни лекари (каквато беше гинеколог 1, който не откри какво ми е) не е най-доброто винаги, но всеки си прави изводи сам за себе си, аз просто споделям

И аз мисля, че имам някакво срастване или усукване, което лекарите не могат да видят.
При мен пак се почнаха болките.
Седна - и ме заболява, стана, опъна се - и отминава.

# 238
  • Мнения: 217
Звучи като киста, която се е спукала. Щом ти отшумява и намалява болката до няколко дни ще изчезне съвсем.

Благодаря ти! А какво се прави в такъв случай - трябва ли да ида но лекар?

# 239
  • София
  • Мнения: 1 423
ако не намалява болката и не спира да боли, иди на лекар.

# 240
  • Мнения: 24
Здравейте! Имам нужда от мнение! Всичко започна с това, че цикълът ми закъсня и имах болки ниско долу в дясно ( от време на време). Гинекологът ми каза, че е от яйчника, нямам киста. Предписа ми дуфастон 10 дни и каза,че ще ми дойде цикъла. Да ама на другия ден леко прокървих, не ми е дошъл цикълът по-скоро при пишкане имам съсиреци.Обадих се по телефона на доки и каза да продължавам да го пия дуфастона. Доста съм притеснена бледа,отпаднала,а и болката си я имам, даже по-често. Не знам да чакам ли да минат 10 дни, или да ходя при други лекари?

# 241
  • Бургас
  • Мнения: 260
Здравей не съм имала проблем като твоя досега и дано нямам в бъдеще , но ако смяташ , 4е си по зле от преди да отидеш на прегледа най -добре още утре потърси друг лекар ,  да 4уеш второ мнение и да си по спокойна (аз бих направила така ). Не 4акай да не стане така да се влошат нещата и успех с ле4ението.

# 242
  • Мнения: 177
Здравейте на всички бг мами   bouquet
И аз самата се очудвам колко много сме с такъв проблем....... и аз да не се оцепвам от колектива искам да споделя, че съм с хорномален дисбаланс и миналия месец ми закъсня със седмица, но за сметка на това, когато ми дойде няма да описвам колко тежко ми беше, сега този месец дойде нормално, но от няколко седмици имам болки в яйчниците и най-вече ниско вдясно...... успокоявах се първия път, че е от овулацията и ме болят..... след това се успокоявах с факта, че съм в предменструален синдром, а след като мина и той се успокойх с факта, че съм в цикъл и за това болят.......... но сега, когато вече не съм, нямам оправдание и ще си призная, че имам проблем......... и като гледах и четях всичките коментари наистина ли няма някой, който е намерил лек по въпроса  newsm78

# 243
  • Мнения: 46
Здравейте,от два месеца ме боли кръста,изтръпват ми краката и всичко започна след цикъл.Преди няколко дни ходих на гинеколог и ми откри възпален яйчник-ляв и в момента пия лекарства,болката в кръста изчезна ,но краката си чувствам студени и изтръпнали.Мислите ли че това е от яйчника или имам два проблема?

# 244
  • Мнения: 177
Да, от това е, но може и да имаш друг проблем.... недай си Боже.....
Аз посетих д-р на 1 април със същите оплаквания за болки в яйчниците повече в дясния, и изтръпване...... след изследванията реши, че са възпалени яйчници и ми предписа антибиотик, като ми каза да прекратя сексуалните си взаймоотношения до следващия цикъл........ и поради разбъркани хормони си имам и втора диагнлоза - хормонален дисбаланс, който някак го и усетих във по-изявените предменструални синдроми последните месеци......... за което ми предписа Ясмин, но аз се дърпам от противозачатъчни  #Crazy

# 245
  • Мнения: 5
Здравейте!Някоя от Вас оправили се и как ?Много искам някой да ми отговори!При мен ситуацията е  -болка ,която започна преди 3 години.Силна болка ,ниско долу в дясно ,в корема и към кръста,която обаче последните месеци се разпространи и в ляво .Пареща,силна болка , която на моменти не ми давада се обърна.Обиколихме абсолютно всички видове доктори , къде ли не-никой не можа да ми помогне.Лекувахме се с антибиотици,с пробиотици,с противовъзпалителни и какво ли още не.Изпих сигурно един тон лекарства без ефект.Почти никаква причина не можа да се открие, освен дискова херния на л5,с1.Направо умирам от болки всеки ден , писна ми да ходя по лекари , но в същото време ме е страх , защото е някакъв кошмар.Имам две коремни операции-махнаха ми апандесита ,имах перитонит и след това ми слагаха платно ,защото направих голяма коремна херния.На всичкото отгоре на мястото където беше хернията , пак започна да се подува , явно пак е изпаднала, даже и с платно , но не искам да се оперирам.Хернията е високо, в областта на стомаха и не е причина за болките.Докторите не са  отхвърлили и срастванията като възможна причина , но според мен е защото нямат какво друго да кажат.МОЛЯ ВИ,ПОМОГНЕТЕ МИ-със съвет, с идея ,с каквото и да е!!!

# 246
  • София
  • Мнения: 565
Aз пак се включвам в темата да споделя. Сигурно на повечето ще ви се стори смешно, защото аз от години имам проблем с болки ниско долу вдясно и не съм открила от какво се получават, освен че ми казват, че вероятно имам колит (не е невъзможно, често съм имала запек). Та понеже не откривам никакъв проблем чрез лекари, се доверих на теорията за колита и започнах да тествам различни храни и т.н., за да видя кое как ми влияе. При промяната на много много храни не спираше да ме боли и установих, че всъщност единственото нещо, което повтарям всеки ден е да пия нескафе 3в1. Реших да го спра пробно - е, хора, чудо е ,ви казвам, болката просто си спря. Сигурно ще ми се изсмеете, но се заклевам, че повече от месец не ми се е появявала тази болка след като спрях да пия кафето, а преди това ме болеше всеки ден. Това го давам като пример, не казвам, че това кафе е отровно. Мисълта ми беше друга- за всички, които имат поставени диагнози колит или имат съмнения за такъв поради запек или други причини, просто пробвайте сами за себе си да смените за известно време обичайни храни или напитки. Не съм лекар, може и да е чисто съвпадение, но е напълно възможно е нещо, което консумирате да го раздразва този колит или и аз не знам. Но ви казвам, че при мен има видима промяна и дано да продължи

# 247
  • Мнения: 25
Бременна съм в 25 г.с , преди месец бях в болница заради подобна болка със съмнения за апендисит , но изследванията ми са в горната граница без да я преминават . Искам да поясня ,че от години имам болка ниско долу вдясно, минах през всички лекари - уж хроничен апендесит.Сега след като забременях болката не е вече долу , а 5-6 см встрани от пъпа , постоянна при натиск иначе не я усещам като се движа просто боли като натисна в определена точка.Ходила съм много пъти на хирург, гинеколог и т.н - нищо само общи приказки.Искам да попитам дали може да е някакво срастване и има ли и други с моите оплаквания.

# 248
  • София
  • Мнения: 38 476
При бременност матката притиска всичко, така че всичко може да те боли.
Мене много ме болеше моя проблем по време на бременността.
И като родих - спря.
Обаче сега, от един-два дни, нещо пак се обажда.
Май трябва да мина и на гинеколог.

Нескафе 3 в1 е такава химия, че добре, че си го спряла.
Колит и запек е напълно възможно.
Пий нещо натурално за изчистване на червата.

# 249
  • Мнения: 0
Moje li da mi kajete ot kakvo moje da e tova bolki nisko v qi4nicite no i v krysta a i imam te4enie ne e bqlo a edno po kato leko kafqvo bolakta ne e netyrpima no nqmam temperatura no poslednite dni ve4e use6tam bolakta da trygva ne samo nisko no  i leko na gore po korema .. ako nqkoi moje da me posyveyva i uspokoi 6te sym mu blagodarna Simple Smile

# 250
  • София
  • Мнения: 565
Мимозка, много трудно е така да се определи. Течението обаче сочи за някакъв гинекологичен проблем, знам че в някои случаи цикълът започва така, което обяснява и болката, но ти преди цикъл ли си или не? Мисля че е време да отидеш на гинеколог

# 251
  • Варна
  • Мнения: 249
Здравейте, и аз ще дам малко пояснения с моя проблем ниско долу в дясно, който вече имам от близо 2 години, след всякакви лечения, много лекари гинеколози и гастроентеролози, ехографии и колоноскопия съмнения за болест на Крон понеже любимото място било долу в дясно, и понякога се обаждало по-горе в ляво(което при мен го нямаше),  ми казаха че понеже физиологично нищо ми няма имам синдром на дразнимо дебело черво, т.е. всичко е на психична основа.....до днес си имам ту силни ту слаби болки в дясно, облекчава ме "иберогаст" - много хубави билкови капки, не водят до пристрастяване (понеже пих много от тях, без ефект), но аз не вярвам особенно в тази диагноза, и вероятно ще посетя тази година друг гастро, който да не е от най-прочутите, понеже при тях всичко е на конвейр, не те помнят, всеки път преразказваш какво сте правели и може да позабравиш нещо....и не се получава май с тях, според мен трябва лекарят да има по-лично отношение към пациент, когато се касае за по-особен случай. Ще пробвам да спра кафето, както посъветва deny, макар че веднъж пробвах, заради друг здравословен проблем и ме болеше глава зверски всеки ден, ще намеря някакъв заместител на кофеина. Ако вземе и при мен да се получи ще споделя, но засега няма оправия тази гадна болка.

# 252
  • Sofia
  • Мнения: 233
И аз се включвам. Преди 6 месеца си сложих спирала и от тогава започнаха болките. На третия месец имах уголемен десен яйчник. Пих хормил и се оправи. Вече ходих при двама гинеколози и дваната казват, че всичко ми е наред. Махнах спиралата с надеждата, че ще се оправя, но не, болките си останаха. Явно ще трябва и гастроентеролог да посетя.

# 253
  • Мнения: 4 593
Здравейте, и аз ще дам малко пояснения с моя проблем ниско долу в дясно, който вече имам от близо 2 години, след всякакви лечения, много лекари гинеколози и гастроентеролози, ехографии и колоноскопия съмнения за болест на Крон понеже любимото място било долу в дясно, и понякога се обаждало по-горе в ляво(което при мен го нямаше),  ми казаха че понеже физиологично нищо ми няма имам синдром на дразнимо дебело черво, т.е. всичко е на психична основа.....до днес си имам ту силни ту слаби болки в дясно, облекчава ме "иберогаст" - много хубави билкови капки, не водят до пристрастяване (понеже пих много от тях, без ефект), но аз не вярвам особенно в тази диагноза, и вероятно ще посетя тази година друг гастро, който да не е от най-прочутите, понеже при тях всичко е на конвейр, не те помнят, всеки път преразказваш какво сте правели и може да позабравиш нещо....и не се получава май с тях, според мен трябва лекарят да има по-лично отношение към пациент, когато се касае за по-особен случай. Ще пробвам да спра кафето, както посъветва deny, макар че веднъж пробвах, заради друг здравословен проблем и ме болеше глава зверски всеки ден, ще намеря някакъв заместител на кофеина. Ако вземе и при мен да се получи ще споделя, но засега няма оправия тази гадна болка.

Искам да кажа на всички с такива болки ниско и вдясно или ляво да посетят и невролог, защото има тазов мускул при който ако има проблем, боли много, точно като яйчник или апандисит. Аз бях с такава болка 2г, първо казаха че е апнадисит и искаха да ме режат, но не се съгласих. После ходих и 2-3 пъти на гинеколог, оказа се че не и от яйчници, и така си търпях. Една приятелка ми каза да отида на невролог да не би да е нерв или мускул, отидох и точно това се оказа, лекува се много бързо.

# 254
  • Варна
  • Мнения: 249
Благодаря тигърче за съвета. Ще посетя такъв специалист. С какво се лекува твоя нерв?

# 255
  • Мнения: 4 593
Благодаря тигърче за съвета. Ще посетя такъв специалист. С какво се лекува твоя нерв?

На мен миналата седмица ми го откриха, но бях влизала в тази тема и затова  влезнах да напиша.
При мен май е проблем с мускул, който започва отзад някъде встрани от опашката, и отива отпред ниско към слабините, затова и там се усеща болката. Лечението е с наместване, легнах на една кушетка и ме понатисна с усукване, нещо изпука на 2-3места, сега ще се мажа с крем, има и таблетки за пиене, но много дразнят стомаха и аз няма да ги взимам.
Сега ме боли само като съм седнала на компютъра, преди и в изправено и в легнало положение ме болеше, но аз пак ще ходя след десетина дена да видим как ще е.

# 256
  • Мнения: 4 593
Благодаря тигърче за съвета. Ще посетя такъв специалист. С какво се лекува твоя нерв?

На мен миналата седмица ми го откриха, но бях влизала в тази тема и затова  влезнах да напиша.
При мен май е проблем с мускул, който започва отзад някъде встрани от опашката, и отива отпред ниско към слабините, затова и там се усеща болката. Лечението е с наместване, легнах на една кушетка и ме понатисна с усукване, нещо изпука на 2-3места, сега ще се мажа с крем, има и таблетки за пиене, но много дразнят стомаха и аз няма да ги взимам.
Сега ме боли само като съм седнала на компютъра, преди и в изправено и в легнало положение ме болеше, но аз пак ще ходя след десетина дена да видим как ще е.

Невроложката ме предупреди когато съм в седнало положение никога да не извивам гърба напред, а изправен и назад.

# 257
  • Варна
  • Мнения: 249
Дано не се обажда повече Simple Smile Аз ще пробвам и аз невролог.

# 258
  • Мнения: 6
Здравейте Simple Smile имам болки ниско в ляво. Когато се свия, движа или кашлям болката се усилва. Когато вървя се усеща, а когато стоя не. Преди време съм имала киста (на десния яйчник). На какво може да се дължи тази болка? Настинала съм, може и това да има общо. Днес също имах средно физ. натов., най вече качване и слизане на стълби. Не съм ходила на гениколог понеже е събота.

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Да ви питам, болката постоянна ли е при вас или е само при определено положение на тялото или при дадено движение?

# 260
  • Мнения: 6
Не е постоянна, ходих по рано до магазина и вече като се пребирах постепенно стана много силна. Когато лежа не ме боли. Ако легна по корем също усещам напрежение и много лека болка. При натиск също се усещаше в момента не. Като свия крака към корема също.

# 261
  • Мнения: 6
Когато ходих до тоалетна
 се усили много. И когато съм седнала се усеща лека болка.

# 262
  • Мнения: 4 208
Здравейте и от мен!
Четох темата до средата...
Аз имам същата болка, в дясно, между апандисита и яйчника. От 2 год вече ме мъчи няколко дни преди цикъл. Като лежа по гръб и реша да се обърна на ляво, направо ми се "изсипва".
Личната ми пусна кръв и урина - всичко ОК.
Гинеколога - пълно изследване вкл. вагинален ехограф, цитонамазка - всичко ОК.
Специалист образна диагностика (ехография на коремни органи) - всичко ОК.
Гастро-ентеролог - отново ехография на коремни органи и палпация - всичко ОК.
Заключението - срастване след 2 бр. секцио. Поради лекото надуване на корема преди цикъл се преразтяга това срастване.
Личната ми предложи да ме прати на рентген на гръбначен стълб и дясна тазобедрена става, поради възможност за някакво изкривяване, което да прищипва нерв (имам сколиоза от ученическите години). Отказах, вече ми писна да обикалям по доктори.
Мисля само за някаква физиотерапия, но май трябва да се замисля сериозно да сваля 2-3- 5 кг и то конкретно от анатомичната област.

# 263
  • Мнения: 3 459
Въпросът ми не е много по темата (за което се извинявам), но все пак ще се радвам ако ми отговорите тъй като в момента съм като в небрано лозе и не знам как точно да постъпя  Rolling Eyes

Гинеколожката ми препоръча да отида на физиотерапия заради удебелена тръба на яйчника, каза че най-верояно съйм прекарала някакво възпаление което е дало отражение и физиотерапията би могла да ми помогне.

Само че аз останах с впечатлението че става въпрос за нагрявки с някакъв вид лампа или нещо от сорта ! НО отивам онзи ден на преглед и останах впеценена просто !
Назначиха ми 20 процедури за 7 дни общо, като отделно ми поискаха да купя и 15 ампули лидокаин, та мен съвсем вече ме втресе ! Тия тоци и щуротиии дето ми ги обясниха ми прозвучаха като светата инквизиция просто !

Не съм ходила и нямам представа какво представлява това и съм в голяма чуденка да отида ли въобще  Rolling Eyes
Дали биха ми навредили по някакъв начин ?
Сега ми приключи цикъла и мислим отново да започваме с опитите, само че според физиотерапевтката трудничко щяло да стане ако не се излекувам  Rolling Eyes

А аз не останах с впечатлението да ми има нещо кой знае какво сериозно ... или поне ако беше такова лекарката щеше да ми каже със сигурност !

Ще съм ви много благодарна за отговор !   bouquet

# 264
  • Мнения: 4 208
Аз изкарах три курса физиотерапия след първото секцио - тоци, магнити и разни други неща. Нито е болезнено, нито е неприятно. Лидокаина нямам представа за какво е. Аз съм купувала разни гелове, с които електродите правят по-добър контакт с кожата и мазила за белега.
Физиотерапия не отказвам, даже се чудя как да изкрънкам от личната лекарка направление.

# 265
  • Мнения: 962
За болките в корема искам да ви попитам като ходите на гастроентеролог той какво ви съветва ?
Питам защото мен ме посъветваха да направя( за свое успокоение ) тест М2-ПК Има многоооооо малко инфо за този тест .Някой знае ли повече ?
Имам наболявания долу ниско в ляво  Confused не постоянно но се обаждат и ...дърпат
Моля някои ако знае нещо за този тест да пише или ако някои има познат гастро да пита и сподели

# 266
# 267
  • Мнения: 962

Да да,да аз тази информация съм я изчела от нета , мисълта ми бе ако някои познава или е лекар от темата да си каже думата .
Метода е нов и много от гастроентеролозите в малко поликлинички даже не знаят за него .
дават го до 91 % достоверност ( някаде прочетох ) но дали е така ?

# 268
  • Мнения: 4 208
Не знам  гастроентеролозите по поликлиниките дали са запознати, но в лабораториите със сигурност са. Особено тези, които работят туморни маркери, защото това изследване по самата си същност търси туморен маркер.
Неинвазивно е, просто носиш фекална проба.
Не разбирам кое е притеснителното в случая  newsm78...

# 269
  • Мнения: 962
Не знам  гастроентеролозите по поликлиниките дали са запознати, но в лабораториите със сигурност са. Особено тези, които работят туморни маркери, защото това изследване по самата си същност търси туморен маркер.
Неинвазивно е, просто носиш фекална проба.
Не разбирам кое е притеснителното в случая  newsm78...

Притеснително ли ?
На този етап нищо не е притеснително , само исках да зная до колко е достоверно изследването М2-ПК ,ако някои е  запознат повече от инфото  което се предлага в нета .
Все пак в темата се предполага че пишат хора с гастро проблеми .
!!! Зная че 100 процента достоверност няма , но все пак е НОВ метод изследване и инфото е че дава по голям процент на достоверност от другите методи на неинвазивни изследвания .
deliq Благодаря ,че се включи

# 270
  • Мнения: 795
Здравейте, втора вечер мах болки долу ниско вдясно над тазобездрената става. Първата вечер замалко и мина, снощи започна и днес продължава, не е остра болка, а притъпена. Влязох да прочета и за апендесит, не как да различа дали е женски проблем с яйчниците нещо или апендесит? Прегледах темата, видах, че често това се идентифицира като аднексит.
А възможно ли е от овулация, макар, че мие 10-и ден и мисля, че е рано, пък и досега не ме е боляло така?
Ако не отшуми, при кой специалист мога да отида първо и има ли нещо, което мога да направя сама преди да прибегна до лекари?

# 271
  • Мнения: 4 208
Здравейте, втора вечер мах болки долу ниско вдясно над тазобездрената става. Първата вечер замалко и мина, снощи започна и днес продължава, не е остра болка, а притъпена. Влязох да прочета и за апендесит, не как да различа дали е женски проблем с яйчниците нещо или апендесит? Прегледах темата, видах, че често това се идентифицира като аднексит.
А възможно ли е от овулация, макар, че мие 10-и ден и мисля, че е рано, пък и досега не ме е боляло така?
Ако не отшуми, при кой специалист мога да отида първо и има ли нещо, което мога да направя сама преди да прибегна до лекари?
Имала съм сходен проблем на два пъти.
И двата пъти обиколих - гинеколог, гастро-ентеролог, ехограф и хирург. Пусках изследвания. Причина не се намери.
Накрая ЛЛ имаше две предположения - или проблеми с тазобедрената става, или разтягане от сраствания след секциото. Да, ама първия път, когато го имах това оплакване бях около 20 год. без секцио и твърде рано за проблеми със ставите. Болеше ме така с месеци, като изобщо не можех да лежа/спя обърната на ляво - все едно ми се изсипваше корема. След като и двата пъти не се намери причината се успокоявах и след известно време болката отшумяваше. За себе си съм си я обяснила с разтягането, което се получава след напълняване. И двата пъти бях качила рязко някое и друго килце - около 5 кг. примерно.

# 272
  • Мнения: 414
Има ли развитие при вас момичета? С тази болка в дясно?И аз съм с такава...и най-много ме е страх да не е апендикс....но все си мисля , че трябва да боли повече 🙄 , може и да не е така не знам...При мен усещането е все едно имам нещо там.Мога да го определя всякаш имам някакъв балон , който ми подпира/мърда.Странното е, че го усещам при движение/вървене, все едно нещо се тресе, мърда вътре...ниско долу в дясно го чувствам или малко по нагоре до кокала отпред на нивото на паласките- не знам как се нарича .Някоя имала ли ги е тези усещания при вървене/сядане/ставане?

# 273
  • Мнения: 795
Здравейте, аз да дам обратна връзка малко късно. Ходих тогава на гинеколог  оказа се, че е късна овулация и на това се е дължало. Мина след 4-5 дни.

# 274
  • Мнения: 414
Здравейте, аз да дам обратна връзка малко късно. Ходих тогава на гинеколог  оказа се, че е късна овулация и на това се е дължало. Мина след 4-5 дни.
А имате ли спомен тогава дали ви болеше при движение? Стъпване и тн?И усещане като тежест, освен болката? След това имали ли сте пак подобни оплаквания и как установиха, че е било от овулация 🤔
Благодаря 🤗

# 275
  • Мнения: 414
Момичета? Някоя да разбра от какво и е тази болка в дясно?
Аз все си мисля да не е апендисит...

# 276
  • Мнения: 5 531
Ами, аз още не съм.
Всичко ми е наред според лекарите, още си имам болките на моменти.
Според хирург са в следствие на сраствания.

# 277
  • Мнения: 414
Ами, аз още не съм.
Всичко ми е наред според лекарите, още си имам болките на моменти.
Според хирург са в следствие на сраствания.
Виждам че твоите болки са си доста отдавна...
Често ли ги имаш иначе?И къде са по точно , само ниско в дясно ли?При мен са понякога само ниско в дясно но често продължават и нагоре към хълбока но отпред.Нещо като лека болка, бодеж , опъване...

# 278
  • Мнения: 5 531
При мен болката също се движи. По някога са ниско долу в дясно, понякога се комбинира с болка към кръста в дясно.
Ходих на гинеколог, уролог, хирург... въртя се в кръг. Единия ме праща при другия.

# 279
  • Мнения: 414
При мен болката също се движи. По някога са ниско долу в дясно, понякога се комбинира с болка към кръста в дясно.
Ходих на гинеколог, уролог, хирург... въртя се в кръг. Единия ме праща при другия.
А вие как е чувстватв болката?
И как разбраха че е сраствания?
Аз имам едно секцио от преди 10 години, но болката в доста далеч от него...

# 280
  • Мнения: 4 208
Аз писах и по-напред някъде.
Напълнях и казаха, че е от срастванията след две секцио. ЛЛ каза, че може да е от тазобедрената става и единствено това не съм преглеждала.

# 281
  • Мнения: 38
Здравейте, момичета! Да пиша и аз в тази тема, само чета от известно време всякакви теми свързани с тези наши болежки.. От около 5г вече имам много болезнен мц и ови, от около 4месеца започна едно подуване в десния яйчник, което не изчезва, но за сметка на това по време на неразположение и от 2те (мц и ови) става видимо по-голямо, ходих на гинеколог, гастроентереолог, хирург и инфекционист. Гледана съм на ехограф, правени са ми всички изследвания, включително и КТ на малък таз и корем и всичко е перфектно. Но болките са толкова силни че около 2 седмици в месеца съм пълна развалина. Нямам раждания,но имам спонтанен аборт преди около година, а Апандецита ми е махнат още като дете  Някой някакви идеи, какво може да е това 🥴

Общи условия

Активация на акаунт