ЗА БЕБЕТАТА И ШАПКИТЕ

  • 8 731
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Margarita


За фонтанелата - нормално е да се затоври м/у 4 и 18 месеца. При всяко бебе е различно. Е, добре е да не е много рано все пак. Не виждам връзка обаче с фонтанелата и загубата на топлина. По-скоро бързата загуба на топлина е заради голямата площ на главата.  Thinking  В топло време топлина не се губи обаче Wink.

Не става дума само zа zагубата на топлина а и основно zа zаЩита на моzъка на бебето.
Бебетата имат 2 фонтанели едната е отzад на тила и другата е отгоре. Таzи малката на тила се zатваря до 4 месец, а таzи отгоре е доста голяма и не се zатваря бърzо, zатов дадох срок 18 месеца.
Писах че съм слагала Шапки в къЩи само при положение че темперетурата в спалнята е под 16°, иначе не.
Заради тънката кожа и липсата на мастна тъкан се слагат Шапките zаЩото това си оставаа единствената zаЩита на  моzъка. За това става дума не zа друго.
Аz не съм искала някого да насилвам да слага Шапки а просто да споделя zаЩо се налага и zаЩо аz го правя
Не ме раzбирайте погреШно
А zа навън е съЩо добре даже и в Жегите ЗаЩото така пак се предпаzва моzъка от претопляне а това че се спарва кожата е от лоШата тъкан на Шапката. Само съвет иzполzвайте от тънко памучно трико и zа предпочитане жарсе или кетен

# 31
  • Мнения: 6 315
За фонтанелите не ми се спори и обяснява. Изчетох сума литература по въпроса, защото на бебето ми фонтанелата му се затвори по-рано и бях притеснена.

Не съм искала да се заяждам - просто споделям мнението си. Аз не слагам шапка на бебето през лятото в количката и не мисля да го правя. Никога не съм му слагала шапка вкъщи и няма да го правя. В студ - да. Трябва да се слага шапка. Самата аз нося. И когато главата на детето е на пряка слънчева светлина - също.

# 32
  • Germany
  • Мнения: 224
Аз пък си мислех че тук са много против шапките. В някои краища на Германия по снимки съм виждала че още в родилното им слагали. На нас обаче не ни се е случвало. не са ми и препоръчвали, нито обръщали внимание. Маика ми ме беше заредила с шапли, но аз не съм слагала в къщи (никога не е било под 19 градуса-зимно бебе бяхме). На вън да. Лятото също когато е силно слънцето. беше му текнало едното ушенце на 20 дни и акушерката ми каза за мое успокоение ако искам да слагам шапка след къпане, но иначе няма нужда и до към 4-ия месец така правех.
А иначе бях чела нещо за тези шапки, че не било хубаво да се слагат заради налягането в ушите което се променяло  или нещо такова беше, не помня вече.

# 33
  • Мнения: 844
Цитат на: kalina
беше му текнало едното ушенце на 20 дни и акушерката ми каза за мое успокоение ако искам да слагам шапка след къпане, но иначе няма нужда и до към 4-ия месец така правех.

И аз се чудя дали да не взема една две шапки за след баня на бебето. Защото вкъщи сега покрай големите студове температурите падат много, до 15-16 градуса нощем и не зная дали ще можем да смогнем да затопляме до 20 градуса. Та шапчица май ще ни е нужна, мисля, макар че на каката шапка вкъщи никога не съм слагала, но тя бе пролетно - лятно бебе и не се налагаше, но сега....

# 34
  • Габрово
  • Мнения: 402
Цитат на: debelanata
Цитат на: 3te...ki
Това за шапките и е така и не точно... Първо новородените не трябва изобщо да ги вижда слънцето, защото не могат да регулират температурата си (все още ) та и със и без шапка все тая!
quote]
Какво zначи това пък сега - да не ги иzвеждаме на раzходка ли.
Ми то нали zатова кличките са с гюрук и имат даже и си чадъри
Айде моля ти се не трябвало да виждат слънце - и друго как Ще си получат естествения Вит Д или да ги тъпче непрекъснато с химия, така ли?


Значи точно това което съм написала Wink

Да съм писала да не се извеждат? Не съм! Просто трябва да не ги пече пряко слънцето, защото все още не могат да си регулират температурата! И пак казвам това важи за новородените!!!!!

# 35
  • Мнения: 1 771
Това  за шапките не го знаех, но съм си взела няколко за както за в къщи така и за навън.И имах намерения да ги слагам на бебето. Но сега ще имама разбиране и мотивация за това защо да ги слагам на бейби.Благодаря за което на "debelanata".

Общи условия

Активация на акаунт