"Мъж за през седмицата"?!

  • 3 125
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 906
Имам следния проблем: живея с приятеля си от доста време, но още не съм го запознала с родителите си. Аз и родителите ми живеем в различни градове. През седмицата непрекъснато сме заедно с приятеля ми (освен докато сме на работа). Много го обичам и много държа на него. В петък обикновено си ходя при семейството. Като тръгна той нищо не ми казва, но си личи, че му е неприятно  Sad. В началото само правеше намеци, но на няколко пъти си ми го каза в очите, че се чувства като "мъж за през седмицата". Ако не си отида родителите ми ще са ми безкрайно обидени. Ако отида при тях приятеля ми се сърди.  Cry Много държа и на родителите си, и на приятеля ми. Просто мисля, че е рано да ги запознавам. Те са малко по-консервативни.
Някой въобще бил ли е в подобна абсурдна ситуация?
Какво да направя?

# 1
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Аз съм омъжена и в почивните дни  ходя при родителите ми без да питам кои как го приема , ако искат да идват смен, а той иска ли да доиде с теб  и щом нещата са сериозни.Не позволявай да те отдалечи от родителите  ти , незная ти как го тълкуваш но аз бих го изтълкувала по този начин. Закарай го с теб .

# 2
  • Мнения: 644
ЗАПОЗНАЙ ГИ    Naughty  нормално е що сте отдавна с това момче 
Аз преди да се омъжа може да се каже,че бях като теб по отношение на представянето на приятели те ми   Rolling Eyes  и нашите бяха по различни,но след известно време се свиква,няма къде да ходят,ако искат дъщеря им да е щастлива   Hug

# 3
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Моите родители също бяха много консервативни, но се свиква - с постоянство и разговори. И между другото колкото по-бързоо ги запознаеш, токова по-добре. С отлагането нещата само се задълбочават. И той е прав да се сърди. Стискам палци - родителите ти ще те разберат!

# 4
  • Мнения: 3 537
Запознай ги . Rolling EyesНяма друг начин.Прав е човекът да се сърди.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
води го съб-нед. при родителите ти.

# 6
  • Мнения: 2 197
Запознай ги . Rolling EyesНяма друг начин.Прав е човекът да се сърди.
Абсолютно подкрепям. Би трябвало вече да свикнат, че си достатъчно голяма.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Моят мъж така не ме запознаваше с родителите си в началото(т.е. те ме познаваха, но не бях представена като приятелка и да отида заедно с него при тях).
  Ами ... сърдех се и напълно разбирам приятелят ти.
 Обаче като го попитах веднъж дали го е срам от мен и ме представи веднага Grinning

# 8
Аз пък години се сърдех,че всяка събота и неделя свекъра и свекървата привикваха мъжа ми при тях.Моя баща е надалече и мъжът ми не е имал тоя проблем.И от другата страна мога да кажа-Не е приятно и да питам- Ами като се ожените,пак ли така ще търчиш всеки уикенд при мама и тате и ще си зарязваш семейството?
Е,все пак има значение на колко си години - на 20-да ходиш,ама след 25-30 и да нямаш гадже,пак не мисля,че толкова често трябва да ходиш,и то до друг град.

# 9
  • Мнения: 1 425
Съгласен съм с повечето писали дотук. Хващаш си го гаджето и го водиш поне да се запознае с вашите. Строги нестроги - не си на 15 години, че чак толкова да се притесняваш. Ако много се нервиш може да го поканиш няколко пъти за 1 ден без преспиване да свикнат с него, а после може да пробваш да остане с преспиване. И поговори с мъжа си спокойно, че вашите не са свикнали да си каниш мъже, така че и той да помага да ги приучите.  Grinning А родителите ти ще свикнат - рано или късно всички деца порастват и това трябва да го приеме човек. А и всички хора обичат внуци.  Laughing

# 10
  • Мнения: 945
Ами много грешно постъпваш според мен.

Дори и сега да zапоzнаеш родителите си с него, zнай че в него се е нартупала ревност към тях и ще ги въzприема като конкуренция. Другия ти проблем е, че си "мамино момиче". Нещо като мамино синче, дето не смее да се опълчи пред мама и тате, сакън, че ще се раzстроят. Ами такъв е животът, децата порастват, каzват довиждане на родителите си и се грижат zа своето си семейство. Никой не ходи цял живот събота и неделя при мама и тате.

# 11
  • Мнения: 2 556
Не знам на колко сте години? Много детска история. Приятелят ти какво точно се жалва, че самотува уикендите, или че не го водиш при вашите  newsm78

А това да искаш всеки уикенд да си с родители ми е напълно непознато усещане  Confused

# 12
  • Мнения: 127
Колко консервативни са родителите ти?Изобщо да не се доближава мъж да тебе ли?
Много смешно ми стана от заглавието на темата--щом не те е попитал дали имаш друг за през почивните дни Laughing
Я да вземеш да го заведеш на ракия у вашите--а той всъщност водил ли те е у тях?

# 13
  • Мнения: 46 511
Съвет не мога да ти дам, искам само да ти кажа, че минах през същото и не намерих изход  Embarassed добре, че мъжът ми се съобрази с мен  Confused
2 години живяхме така, с тази разлика, че не се прибирах всяка седмица.
Тогава бях на 19 години и не намерих сили да им кажа, че съм се запознала с един младеж и от първия ден сме заживели заедно  Embarassed вече минаха 10 години, женени сме отдавна, имаме дете, но още не съм си признала  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 5 317
запознай ги.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 25 241
И аз мисля, че е крайно време да ги запознаеш! Как ще е рано, та ти живееш с него! И то от доста време по собствените ти думи! Чакаш да ги запознаеш на сватбата ли? Wink

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
На колко години си, че всяка седмица се прибираш при вашите Shocked Аз това не съм го правила дори в първи курс Thinking
Мога да ти дам само един съвет - порасни Grinning Другите решения ще дойдат от само себе си.

# 17
  • Мнения: 798
На колко години си, че всяка седмица се прибираш при вашите Shocked Аз това не съм го правила дори в първи курс Thinking
Мога да ти дам само един съвет - порасни Grinning Другите решения ще дойдат от само себе си.
Мдааа. и аз не го намирам за нормално, в крайна сметка като живееш с някой 5 дена в седмицата, това си е семейство. Не може да зарязваш човека , с който живееш, за 2 дена всяка седмица и той да го понася безропотно. И аз бих се сърдила. Даже е много мил бих казала. С нашите живеем на една улица и не им ходя на гости всяка седмица, камо ли за 2 дена. ....Но ти си знаеш, това е мое лично мнение...

# 18
  • Мнения: 1 564
Запознай ги . Rolling EyesНяма друг начин.Прав е човекът да се сърди.
Напълно съм съгласна.Ти ако беше на неговото място как би се чувствала? newsm78

# 19
  • Мнения: 1 446
Запознай ги . Rolling EyesНяма друг начин.Прав е човекът да се сърди.
Peace

# 20
  • Мнения: 1 906
Благодаря на всички за мненията, съветите и подкрепата  Hug  Hug  Hug  Hug   Hug

Да прави сте, че трябва да ги запозная!

-а той всъщност водил ли те е у тях?
Няколко пъти ме е водил при родителите си.


Чакаш да ги запознаеш на сватбата ли? Wink
Същия въпрос ми зададе и сестра ми  Simple Smile


  Обаче като го попитах веднъж дали го е срам от мен и ме представи веднага Grinning
И мен ме е питал срамувам ли се от него та не искам да го покажа  Sad

# 21
  • София, център
  • Мнения: 3 455
А ти защо се колебаеш да запознаеш приятеля си с родителите си?

# 22
  • Мнения: 1 364
Запознай ги . Rolling EyesНяма друг начин.Прав е човекът да се сърди.

# 23
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Запозна ли ги ве4е?

# 24
  • Мнения: 4 555
Мога да ти дам само един съвет - порасни Grinning Другите решения ще дойдат от само себе си.
Точно  Peace

За мен не е нормално на 24 години всяка седмица да се прибираш при вашите. Да не говорим пък за причинтата -щели да се сърдят  ooooh! Не мога да си представя как ще работя или ще ходя на лекции цяла седмица и като дойде уикенда няма да идем с половинката на планина или на кино или на разходка или на гости на приятели или просто да се поизлежаваме вкъщи, а ще се вдигна при мама и тати и ще го зарежа да си седи самичък тук  Tired
Много детинско ми изглежда. Даже направо бебешко.

# 25
  • Мнения: 577
Запознай ги . Rolling EyesНяма друг начин.Прав е човекът да се сърди.
Абсолютно подкрепям. Би трябвало вече да свикнат, че си достатъчно голяма.
Peace

# 26
  • Мнения: 4 380
Всяка събота и неделя да си ходиш при родителите си? На колко години си и какво значи тази силна зависимост от мамината поличка?

# 27
  • Мнения: 1 906
Ами много грешно постъпваш според мен.
 Другия ти проблем е, че си "мамино момиче". Нещо като мамино синче, дето не смее да се опълчи пред мама и тате, сакън, че ще се раzстроят.
bowuu Крайно време беше някой да ми го каже в очите!

# 28
  • Мнения: 1 906
А ти защо се колебаеш да запознаеш приятеля си с родителите си?
Все ми се струва, че няма да го харесат. Единствената причина е, че е бил женен. За мен е без значение, но те ... Това няма да го приемат  Cry.

# 29
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Е какво пък ако не го харесат? Това е твоят избор, ти ще живееш с него. Ако толкова те интересува тяхното мнение- отсега го зарязвай и търси някой по-надежден.

# 30
  • Мнения: 4 555
Ами много грешно постъпваш според мен.
 Другия ти проблем е, че си "мамино момиче". Нещо като мамино синче, дето не смее да се опълчи пред мама и тате, сакън, че ще се раzстроят.
bowuu Крайно време беше някой да ми го каже в очите!
Разбирам иронията ти, но вместо да се засягаш, осъзнай истината в тези думи.
Доста от потребителките тук на 24 са били със собствено семейство и 1-2 деца.
Не е честно приятелят ти да обира негативите за това, че ти нямаш смелост да покажеш на родителите си, че вече си възрастен човек. Ако чакаш те да те осъзнаят, че си пораснала, това няма да стане. И на 80 да станеш, за тях ще си малко момиченце.
Животът си е твой, но замисли се, до кога смяташ да си малка? Как ще гледаш деца един ден? Ще искаш ли разрешение от майка си за всяко решение, което ти се наложи да вземеш?

# 31
  • Мнения: 1 425
...
Все ми се струва, че няма да го харесат. Единствената причина е, че е бил женен. За мен е без значение, но те ... Това няма да го приемат  Cry.
Не е задължително мъжа да си разправя цялата биография на първа среща. Това може да го "спести" отначало, ако мислиш че родителите ти ще са силно против. Да го опознаят като човек, ако е свестен - после и да им каже че е бил женен - пак ще го приемат.

# 32
  • Мнения: 4 380
Не е задължително да ги запознава след като не е сметнала още за нужно. Всеки сам знае най-добре за себе си колко далеч са стигнали нещата, колко сериозна им е връзката. Но едно е сигурно- на тази възраст ежеседмични посещения- това е прекалено! Confused

# 33
  • Мнения: 133
амииии, не ги запознавай... изчакай примерно още 5-10г. те тогава ще го приемат с отворени обятия, като станеш на 40, който и да им заведеш все ще го одобрят - сакън момиченцето им да не остане тогава стара мома.  що за глупости са това?! абе да ви имах проблемите... Sick

# 34
  • Мнения: 2 556
Хайде сега, и да запознаваш родители с всяко гадже не си е работа. Аз навремето направих грешката да представя едно гадже на нашите и те взеха, че решиха, че вече съм женена. Оттогава твърдо реших, че ще ги запознавам вече наистина само когато реша да се женя. А не да правят  дисекция на всяко момче, с което излизам, това е голяма досада.

С мъжа ми сме ходили 5 години и нашите не бяха го виждали. Не защото съм имала каквито и да е притеснения във връзка с него, а защото аз не желаех повече никакви запознанства. При мен не е било особен проблем и мъжа ми не се е натискал да се запознава с нашите. Но пък и аз никога не съм била през уикендите с тях де  Mr. Green Запознахме се с родителите си, когато решихме да се женим и ги пратихме да се опознават на една среща помежду си, на която не присъствахме. Всичко премина доста весело и проблем в това не съм видяла.

# 35
  • Мнения: 25
А ти защо се колебаеш да запознаеш приятеля си с родителите си?
Все ми се струва, че няма да го харесат. Единствената причина е, че е бил женен. За мен е без значение, но те ... Това няма да го приемат  Cry.

Ne se pritesniavay za tova, moya priatel sushto e bil jenen, ima i dete. No ako se durji dobre s teb, ako te vidiat,che si shastliva s nego, niama ot kakvo da se pritesniavash! Samo budi chestna s tiah - tova posle moje da ti e koz! Uspeh!

# 36
  • Мнения: 4 916
Запознай ги . Rolling EyesНяма друг начин.Прав е човекът да се сърди.
Peace

присъединявам се и аз

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Просто помисли това ли е мъжът с когото искаш да прекараш живота си.Ако е така е време да ги запознаеш.От друга страна едва ли родителите ти искат да прекараш живота си в самота.

# 38
  • Мнения: 2 978
Запознай ги. Нищо лошо няма в това.

Прав е да се сърди и да му минават всякакви мисли през главата. Ами ако той не искаше да те води при техните, а ти го беше запознала с вашите? Погледни от неговата страна.

И много важно като е бил женен. Хора сме и грешим. Това, че майка ти и татко са те родили, че имат деца, прави ли ги безгрешни? Laughing Laughing (майтап)

Пък и в крайна сметка ти ще живееш с него..не те Peace

Успех  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 2 381
Запознай го с родителите си, но преди това може да си ходиш при тях през уикенд, а не всеки уикенд. Според мен не е нормално на 24 г. (някой беше написал, че си на толкова) да си ходиш всяка седмица при тях и ако не го направиш те да се сърдят или нещо подобно. Ти си достатъчно голяма, за да живееш сама или с приятеля си. Извоювай свободата си пред родителите си. Ако не го направиш сега, цял живот ще се съобразяваш с тях и ще поставяш ЛИЧНИЯ си живот на 2-ро място. Имам една приятелка, която не си извоюва свободата от нейните родители, вече е на 32 г. и те в някои отношения още я мислят за дете, няма си и приятел. Не е нужно да се караш с тях или нещо подобно, а да говориш с тях и да им внушиш, че ВЕЧЕ СИ ГОЛЯМО МОМИЧЕ!

# 40
  • Мнения: 2 891
И аз съм на мнение, че трябва да ги запознаеш. Може да си паснат и да ги навестявате като двойка всяка седмица заедно Wink

# 41
  • Мнения: 343
Бонбонче явно си взима решенията сама и се справя много добре без родителска опека, но държи на семейството си и в това няма нищо лошо, напротив. Привързаността към родителите не е равнозначна на несамостоятелност и инфантилност. На някои хора им е достатъчно да виждат мама и татко веднъж годишно /че и това им е много/, други имат нужда от по-чести контакти. Това е строго индивидуално и универсално правило от рода на “На 24 не е нормално да виждаш родителите си всяка седмица” звучи направо смешно.
Естествено, не трябва да се пренебрегва  приятелят. Най-добрият вариант според мен е да се съчетават мероприятията, когато това е възможно. А запознаването на консервативни родители с гаджето си е сериозно изпитание.  Sick Ама няма как да се избегне. А колкото повече се отлага, толкова повече се изнервя човек, така че... Смело ги запознавай Grinning

# 42
  • Мнения: 1 418
Е това не го разбирам.
Живееш с него,а казваш,че родителите ти са консервативни.
Рано или късно ще разберат.
И какво като е бил женен?
Да не е прокажен?
И аз съм разведена,но родителите на сегашният ми мъж не ме гледат като извънземна.
Дали си бил женен,или си имал приятел(ка) незнам си колко години-не е ли все едно?
Уф,направо откачам от такива отживелици.

# 43
  • Мнения: 7 474
Запознай ги, дали сега или по-късно все тая. А това , че е бил женен можеш да им го спестиш като за начало Thinking, ако чак толкова те притеснява, макар че не виждам нищо лошо в това.

# 44
  • Мнения: 953
ако питаш мен - запознай ги.не си права да го държиш настрана.прав е да се сърди.още повече че почивните дни вместо да правите нещо заедно вие сте разделени.колкото и консервативни да са твоите родители - ще преживеят факта че дъщеря им живее с мъж.то рано или късно ще се случи,така че не е нужно да има обидени. в твоите ръце е щастието ти и на приятеля ти.и спокойствието ви най-вече.
отивате двамата,запознавате ги ,казвате им че живеете заедно и си тръгваш.т.е. даваш им време да преосмислят и да свикнат с идеята.след две седмици отивате пак и така ще е всичко наред.
успех.

Общи условия

Активация на акаунт