Гледахте ли Лека нощ деца току що!!!

  • 5 155
  • 118
  •   1
Отговори
# 60
  • В страната на бурите
  • Мнения: 960
Мисля че това с Лека нощ деца си е една хубава инициатива, защото на мен ми омръзна от тийнейджъри, които пият бира по улиците, хвърлят бутилки, цигари, хартии и какво ли още не и слагат кутиики от кисело мялко в пощите  Naughty.
Знаете, че възпитанието е в първите седем години - ток и парно също е добре да се пестят, не става въпрос за мизерия - в семействата, които не могат да си позволят високи сметки и без Лека нощ деца се изключва парното и се пести тока.

Все пак тези ресурси след 50 години ще са именно за децата ни! Добре е да ги ценят Peace

# 61
  • Мнения: 9 903
спането с пуловер може да означава и друго - че навън е истинска зима, а не това ужасно време с раззеленили се по никое време храсти.

# 62
  • Мнения: 2 792
спането с пуловер може да означава и друго - че навън е истинска зима, а не това ужасно време с раззеленили се по никое време храсти.


 И мен това време ме притеснява ужасно много, въобще не мога да се зарадвам на топлите дни, от вътре ми е едно чоглаво, въобще не е нормално времето  Confused

# 63
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

а колко от вас имат газови уредби на колите си- газта изграря напълно и не се отделят вредни емисии, съвсем екологично е
или пък не готвят на ток- знае се, че газта е по-икономична , но аз например никога няма да си сложа газова печка вкъщи


Ние имаме газова уредба на колата и готвя на газ ...... освен това не ползвам препарати за чинии и прахове за пране ..... но съм се заринала със всякакви ароматни сапуни ....... за всичко  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 293
хм. И на мен ми е чоглаво зарад това време. Ок, супер за разходки през уикенда, ама ненормална е таз работа.

А кажете ми - с каква съвест да раждам, а?
Че след 50 години.. моите внуци може да се къпят веднъж седмично. Щото са на режим.

Много бих се разпалила по темата, ама нема сми.

Карам колело от март-април до края на октомври. Grinning

# 65
  • Мнения: 4 555
Май има крещяща нужда от такива филмчета не само за децата, но и за родителите им!
Точно  Peace

# 66
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А кажете ми - с каква съвест да раждам, а?

Ако човек погледне наистина глобално на нещата, неизменно си задава този въпрос.
И отговорът е прост "не раждай"...но инстинкта, Панчо..инстинкта надделява:)

# 67
  • Мнения: 2 700
Не съм гледала филмчето (а и отговорите не съм чела), но лично аз нямам нищо против такава пропаганда. Въобще не става дума за приучаване към мизерия, а към икономия и рационално използване на ресурсите. Дъщеря ми беше в ДГ, когато им бяха докарали някакъв образователен театър и им бяха обяснявали кръговрата на водата и как водата трябва да се пести. И до ден днешен й държи такава влага, че когато си мие зъбите спира чешмата, докато си ги изтрка добре и ме дебне мен дали я спирам или я оставям да тече (аз по навик я оставям да тече Embarassed). Така че аз лично подкрепям Peace

# 68
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ние имаме газова уредба на колата и готвя на газ ...... освен това не ползвам препарати за чинии и прахове за пране ..... но съм се заринала със всякакви ароматни сапуни ....... за всичко  Mr. Green
Добре, разкриий тайната. Как миеш и переш?

# 69
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Ние имаме газова уредба на колата и готвя на газ ...... освен това не ползвам препарати за чинии и прахове за пране ..... но съм се заринала със всякакви ароматни сапуни ....... за всичко  Mr. Green
Добре, разкриий тайната. Как миеш и переш?

Сапуни ползвам ... с тях си мия чинииите,( обикновени ползвам) .......пера дрехите, ароматизирам гардеробите .... вече има перилни препарати без фосфати ... такъв е течния Фрош ..... но мен си ме радват сапуните..... направо съм маниак на темата ....... днес пера със зелена ябълка, утре лавандула, после ванилия ....... единствено кенефа два пъти в месеца мия с белина за тоалетни..... с този препарат ме снабдява загрижената ми майка..... още не съм намерила по- щадящ препарат ......

# 70
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не обърнах особено внимание на филмчето въпреки че го бях пуснала заради малкия. Струва ми се обаче че филмчето не е достатъчно за да научи децата да опазват околната среда. Нужно е и възпитание в къщи. Ако аз си хвърлям дъвката или фаса на улицата как едно филмче ще научи детето ми че то не трябва да прави така. Още повече ако то ми каже впечатлено от филмчето да не хвърлям а аз му се сопна и продължа. Може би трябва вместо да се възмущаваме и ние да седнем да гледаме филмчето и довечера аз определено така ще направя. По принцип съм много за икономиите не защото нямам възможност да си платя ток или вода или парно а защото не ми се струва редно да изляза и парното да работи или пък да светят всички лампи и телевизора да работи без нужда. Също съм и за чистотата по улиците и ще съм много щастлива ако бъдещото поколение се научи да не си хвърля фасовете на улицата и да си събира изпражненията на кучетата за да не се налага майките да ги събират от ръцете на децата.

# 71
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Сапуни ползвам ... с тях си мия чинииите,( обикновени ползвам) .......пера дрехите, ароматизирам гардеробите .... вече има перилни препарати без фосфати ... такъв е течния Фрош ..... но мен си ме радват сапуните..... направо съм маниак на темата ....... днес пера със зелена ябълка, утре лавандула, после ванилия ....... единствено кенефа два пъти в месеца мия с белина за тоалетни..... с този препарат ме снабдява загрижената ми майка..... още не съм намерила по- щадящ препарат ......
Бъди добра душа - опиши подробно технологията в отделна тема в Дом и семейство. С по-малко многоточия, а с повече подробности Simple Smile
Заинтригува ме.

Не обърнах особено внимание на филмчето въпреки че го бях пуснала заради малкия. Струва ми се обаче че филмчето не е достатъчно за да научи децата да опазват околната среда. Нужно е и възпитание в къщи.
Права си Simple Smile Но двете комбинирано, да се надяваме, ще възпитат едно по-съзнателно поколение.

# 72
  • Мнения: 2 891
Попадам на темата със закъснение и не мога да не изкоментирам факта, че някои хора смятат показването на подобни филмчета по ТВ за нелепо. Мисля, че това е проява на пълен ЕГОИЗЪМ!!!

# 73
  • Мнения: 4 202
Преди няколко дни попаднах и аз на епизод от това филмче и бях приятно изненадана, не виждам нищо безумно в него.

# 74
  • София
  • Мнения: 383
Май има крещяща нужда от такива филмчета не само за децата, но и за родителите им!
Абсолютно съм съгласна. Това е въпрос на съвест, а не на мизерия.

Общи условия

Активация на акаунт