Бих бил любопитен да чуя мнения...

  • 3 933
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Съжалявам, но обърках темата. Embarassed

# 76
  • Мнения: 119
За първи път цикълът ми дойде преди месец - Алекс правеше 8 месеца.беше неспокоен, но предвид никненето на първия ни зъб , не съм обърнала внимание.Сега имам признаци за повторение,никне ни 4 зъб, а сина ми е в добро настроение и си продължаваме с кърменето.
Съветите на д-р Слънчева - извинете, но в период на никнене на зъби да успокояваш бебето с каши за спокоен сън ми изглежда смехотворно.

# 77
  • Мнения: 1 691
Не мога да дам мнение, защото въпросното събитие не ме е "ощастливило" още. Имам една книжка от български педиатър (издадена 2007), в която изрично е казано, че менструацията и бременността в никакъв случай не са причина за спиране на кърменето.
[/quote]
Birdie имам въпрос, даже тема бях пуснала, но не намерих отговор.
Имаш ли представа защо Бг педиатрите като цяло са против кърменето, особено след 6-ия месец, да не говорим след година
Просто не мога да го проумея, да не би да са ги учили така едно време и какво обяснение са им давали?
Фразата след 1година в кърмата няма нищо полезно е всеизвестна  Confused
[/quote]
Наистина е малко ОФФ, ама и аз да си кажа мнението.
Според мен цялата тая работа с отбиването е много свързана и с това майката да се върне възможно най-рано на работа. И вероятно в учебната програма на педиатрите това е било заложено.
Жива дехуманизация си е - за децата си има ясли, после детска градина и системата си ги поема от малки. Вместо кърмене - детска кухня и възможно най-рано обща храна.  И режим - защото в яслите е невъзможно без режим.
И тая работа с тричасовия режим също намирисва малко на системно отбиване. От самото начало няма нощно хранене, а ако по някаква причина има, се премахва за седмици. После отпада онова в 0:00. После кърменията се заместват едно по едно и по схема на 10 месеца остава вечерното кърмене. Което пък според педиатрите вече спокойно може да бъде заместено и с кисело мляко.

# 78
  • Мнения: 8 585
Киселото мляко е храната, която забавя стомашното изпразване най-много от всички възможни детски храни.
Това причинява рефлукси, повръщания и ред други хранителни проблеми!
Затова и обикновено кисело мляко не се дава никъде под 12 мес. възраст.

# 79
  • Мнения: 4 161
Сметаната, която се използва в детките пюрета също ли трябва да се избягва до годинка?
Винаги съмс е чудила за това. Има пюрета за 6 месечни деца на Hipp със сметана.

# 80
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Сметана...към 11 месец (навършен), но по-хубаво след това... Това - от моята българска педиатърка, която все пак за някои неща си беше съвсем в час. Жалко, че не за всичко, но какво да се прави.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 686
Цикълът ми дойде, когато бебо беше на 6 месеца. Не сме имали никакви проблеми, нито е отказвал, нито се е мръщил, нито съм забелязала намаляване на кърмата.

Пиша не по повод това, а защото исках да споделя, какво огромно впечатление ми направи нашата педиатърка. Наложи ми се да спра да кърмя и когато й казах, тя ме изгледа едно такова изпитателно и ми препоръча да продължа да кърмя, защото дори само сутрин и вечер, кърменето е най-доброто за моето бебе. Когато й обясних защо ми се налага, вече се съгласи и ми даде наставления как да отбия. Колкото и да съм доволна от нея, нагласата ми е, че почти всички педиатри в България не подкрепят кърменето и бях наистина очарована да видя точно противоположното.

# 82
  • Мнения: 8 585
Сметаната, която се използва в детките пюрета също ли трябва да се избягва до годинка?
Винаги съмс е чудила за това. Има пюрета за 6 месечни деца на Hipp със сметана.
Не знам какво разбират под "сметана" в детските пюрета... какъв е състава и.
Тук няма нито едно пюре с "пуйка", "сметана", и други такива екзотични неща...
Мислите че има пуйка вътре? месото и е три пъти по-скъпо от обикновеното. А пюрето не е... как става това??

# 83
  • Варна
  • Мнения: 567
Най-накрая да се включа и аз. Дойде ми цикъла наскоро, малко преди Боряна да стане на 8 месеца. Абсолютно никаква промяна нямаше от нейна страна.
Изключително кърмена до 6 месеца и хемоглобинът й беше 128!
А относно педиатрите, аз използвах закованата тема за "Педиатри, подкрепящи изключителното кърмене и късното захранване"!
И съм много много доволна от педиатърката.

# 84
  • Мнения: 3 092
Тъй като чета тук за сметаната искам да попитам  какво е мнението ви за йогурта .Днес видях пюре на гербер с йогурт за деца над 7 месеца.
За цикъла - за мое щастие още нямам  и не мога да се включа с адекватен коментар  Rolling Eyes

# 85
  • София
  • Мнения: 44 133
ами йогрта си е като киселелото мляко...

# 86
  • Мнения: 819
И аз се включвам!!!Не мисля,че има подобно нещо,особено да се смята за причина за каквито и да е било промени да го наречем...

# 87
  • София
  • Мнения: 2 686
Birdie, може ли да коментираш това, че според Швейцарската педиатрична организация йогурти, предназначени за бебета могат да се дават след 7-мия месец: http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/51/

Аз лично йогурт за бебета (в купешко плодово пюре) дадох преди няколко седмици, т.е. след 9 навършени месеца. Давала съм няколко пъти и купешко бебешко пюре със сметана.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 097
Кърмих Калина до 8 месец, а цикълът ми се възстанови след раждането на 6 месец и в този промеждутък не съм забелязала промяна в желанието й да суче. Тя се отби, но по съвсем други причини - наложи са да мине на лечебна хумана заради диария и то продължително време, след което повече не пожела да суче... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт