Болничен с продължение.

  • 536
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
От месец обикалям по доктори ортопеди за болки в ръката и рамото. Имам болничен 10 дни от личната и 30 дни от лкк(платено тъй като нямах направленое) . Днес си взех направление отново отидох за преглед  при  ортопеда да му кажа, че все още ме боли и не мога да ходя на работа, работата ми е на норма и трябва голямо натоварване. Той ми взе направлението и ми даде направление за физиотерапия и ми каза, че за тази диагноза не може да ми удължи болничния.. Въпроса ми е какво да правя сега при кой доктор да отида за да ми удължи болничния  не мога да се върна на работа с тези болки.. Отпуска нямам тъй като съм на няколко месеца...

# 1
  • Мнения: 32 114
Не знам как може да стане.
Някой друг ако знае.
Но обмисли да смениш работата и професията.

# 2
  • Мнения: 5 853
Здравейте,
От месец обикалям по доктори ортопеди за болки в ръката и рамото. Имам болничен 10 дни от личната и 30 дни от лкк(платено тъй като нямах направленое) . Днес си взех направление отново отидох за преглед  при  ортопеда да му кажа, че все още ме боли и не мога да ходя на работа, работата ми е на норма и трябва голямо натоварване. Той ми взе направлението и ми даде направление за физиотерапия и ми каза, че за тази диагноза не може да ми удължи болничния.. Въпроса ми е какво да правя сега при кой доктор да отида за да ми удължи болничния  не мога да се върна на работа с тези болки.. Отпуска нямам тъй като съм на няколко месеца...
На пуснете и се лекувайте. Здравето е важно. Както и потребността на работодателя от работещ персонал.

# 3
  • Мнения: 13 596
Направи си физиотерапията, ще е добре за теб, както и да си намериш нова работа.

# 4
  • Мнения: 32 114
Потърси и да правиш упражнения вкъщи.

# 5
  • Мнения: 12 864
Защо не питаш личния лекар какво да направиш в този случай?
Изглежда, сякаш ортопедът смята, че тази конкретна работа може да се изпълнява в това състояние, в което си. Може би личния лекар да предложи вариант. Или да говориш с работодателя да те преместят на по-лека работа?

# 6
  • Мнения: 7 424
Потърси си друга работа. Ако си в пробен период едва ли ще ти го продължат.

Общи условия

Активация на акаунт