СТИГМАТА

  • 2 416
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 786
Вярвам че тези хора (най-често фанатично вярващи) съзнателно или не си причиняват тези рани. Тези случаи се появяват винаги в държави където религията е много силна, защо няма нито един случай на стигматик в България?

# 16
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Реза какво значи "дзън дзън дзън"? Rolling Eyes

Сори:)
С две думи, ако трябва да съм сериозна - не вярвам.

# 17
  • Мнения: 1 629
Вярвам във възможностите на човешкия мозък. Вярвам, че изобщо не използваме капацитета му. Вярвам в силата на самовнушението. В науката и в бъдещото и развитие. В стигмата - не.

# 18
  • Мнения: 3 569
Не вярвам.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Вярвам, че крушката си има опашка.
Не ми е ясно значението на явлението и не ме бърка особено.
То и аз кървя всеки месец кажи-речи, но поне знам защо.

# 20
# 21
  • Мнения: 3 576
Не, не вярвам!
Или си ги причиняват сами подсъзнателно, или съвсем съзнателно.

Подкрепям мнението по-горе, че човек на кръст няма да се задържи ако е ковнат в дланите....

# 22
  • Мнения: 14 490
Вярвам че тези хора (най-често фанатично вярващи) съзнателно или не си причиняват тези рани. Тези случаи се появяват винаги в държави където религията е много силна, защо няма нито един случай на стигматик в България?

ми сама си отговаряш.
мен много ме потрисат тези неща.


Подкрепям мнението по-горе, че човек на кръст няма да се задържи ако е ковнат в дланите....

големи специалисти сте  Mr. Green всеки ден ковете хора по кръстове

# 23
  • Мнения: 1 942
Подкрепям мнението по-горе, че човек на кръст няма да се задържи ако е ковнат в дланите....

Що бе? То разпъването не е било специално и само за Христос. Бил си е обичаен и често практикуван начин за наказание. Предполагам, че имаш предвид, че под тежеста на тялото дланите ще се разкъсат ... възможно е да са били привързвани с въжета освен заковаването.

# 24
  • Мнения: 2 926
Вярвам, че има стигматици!

# 25
  • Мнения: 4 965
Подкрепям мнението по-горе, че човек на кръст няма да се задържи ако е ковнат в дланите....

Що бе? То разпъването не е било специално и само за Христос. Бил си е обичаен и често практикуван начин за наказание. Предполагам, че имаш предвид, че под тежеста на тялото дланите ще се разкъсат ... възможно е да са били привързвани с въжета освен заковаването.

Всъщност, според някои историци - не ръцете са били връзвани, а под краката (също заковани) е имало допълнителна подпора, на която прикованият е стъпвал и е намалял тежестта, но пък агонията му е била доста по-продължителна.

# 26
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Ще повярвам тогава,когато го видя с очите си.Иначе не отричам,че има фанатици и хора с болни мозъци,които са в състояние сами да си причинят страданията,които ще ги доближат до Исус.Мое мнение.

# 27
  • Мнения: 46
 Самите учени не ги отричат - просто не могат да обеснят явлението.  newsm78 нали така пише и в статията.
Аз вярвам, колкото и стряскаща да е  стигмата.

# 28
  • Мнения: 14 490
Иначе не отричам,че има фанатици и хора с болни мозъци,които са в състояние сами да си причинят страданията,които ще ги доближат до Исус.Мое мнение.

както казват американците ''whatever works for ya'' или иначе казано на различните хора различни работи им помагат, различни неща им действат.
възможно е на дълбоко подсъзнателно ниво действително да се приближават до мъките на Спасителя и тялото им веднага да тговаря с физическите белези. говоря за това ниво делта /което пише в статията на Карчева, за жената която говорела с Христос/

много мъдър подпис by the way

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Може би,Уриел.Не знам.Четох една книга за силата на положителното мислене.Четох я в тежък за мен и семейството ми период.Имаше наистина странни истории на хора,повярвали в това и излекували се.Опитах се да го направя и аз,но не успях.Вероятно причината е в мен.Та и тези хора така.Абе не знам,това е сложна материя и непозната за мен.Може би е неуместно  да я разисквам,но ми стана интересно и се включих.

Много хора твърдят,че са преживели срещи с извънземни.Дори подкрепят твърденията си със снимков материал.Учените и това не могат да обяснят.Мдааа,странни неща се случват понякога,не отричам.

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 15:26 от Reza

Общи условия

Активация на акаунт