Мъж, жена или мечка?

  • 2 376
  • 78
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 853
Абуто, всички ти разбрахме дебелия намек, че жената ще загине, ако попадне сама сред природата и ако не срещне някой мъж да я спаси.
Дали на практика е точно така обаче? Особено като се имат предвид днешните нежни мъжлета... Кой кого ще спасява?
Не знам, не знам...

# 16
  • Мнения: 2 293
Дали всички са рабрали не знам. Може би само накои, ако гледам коментрите.
Аз как ще отговоря. Бих предпочел да срещна мъж.
Проблема ще дойде, ако се появи и жена.

# 17
  • Мнения: 20 285
Аз мога и сама да се спася.
Но с мъж е доста по-приятно спасяването.
Иначе, 2 жени и мечка ще стане буквално страшно.

# 18
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 692
Проблема ще дойде, ако се появи и жена.
Особено ако е твоята.

# 19
  • Мнения: 3 707
Че сценарият е невъзможен ми е ясно.
Това, което се правите, че не виждате е - ако сте сама (или сам), и върпроса е "на оцеляване" - какво ще предпочетете - да има до вас мъж, жена или да се борите сами с природата (мечката).
В предната тема въпроса беше - "Жена в гората... мъж или мечка". Но едно е да си на разходка в гората, друго е да си се загубил в гората. Затова пуснах темата, за да е ситуацията "загубен, накъде далеч от цивилизацията".
Не може да се иска отговор на невъзможна ситуация. Третия път се постарайте повече.

# 20
  • Мнения: 6 957
Не си ,много добър по география,ако е остров надали ще има мечки !Лъвове ,може би !
Всъщност мечки има по островите в северните ширини. Имаше едно шоу от сорта на Survivor, но не като оригиналния интригантски, а за истинско оцеляване. Казваше се Alone и беше снимано на остров Ванкувър. Там беше бъкано от мечки. Горе зад Полярния кръг със сигурност има пък бели мечки по островите. Виж за лъвове на остров не се сещам, освен ако не става дума за планински лъвове - пуми, които пак се срещат на остров Ванкувър.

# 21
  • Мнения: 32 364
Мъж. Хубав, силен, надарен. Да може да лови всякакъв дивеч. И да е рибар .
Мъж.Да не ми е скучно. И отвреме навреме да има кой да дразня.
Щото не се знае кога ще ме спасят.

# 22
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 692
Всъщност ако на острова е студено то по-добре мечка за кожухче.
Не може да се иска отговор на невъзможна ситуация.
Еееее, автор на фантастика отрече цялата фантастична литература. Ами ако мъжът се превръща в мечка? 😁

# 23
  • Мнения: 3 707
Всъщност ако на острова е студено то по-добре мечка за кожухче.
Не може да се иска отговор на невъзможна ситуация.
Еееее, автор на фантастика отрече цялата фантастична литература. Ами ако мъжът се превръща в мечка? 😁
Е, точно заради това. Най-убедителната фантастика или фентъзи е тази, която е на границата с реалността и читателят лесно може да се постави с ситуацията на героите. Но.... презокеански лайнер, празен хладилник, необитаем остров, но с мечка /защо една?/. кхЪ.
В случая, въпросът на втората тема може да се зададе много по-прозаично: "Решавате да започнете консултации с психоаналитик. Мъж или жена ще изберете?"

# 24
# 25
# 26
  • Мнения: 2 293
Такова животни нЕма...
Има и жени шопи.

# 27
  • Мнения: 6 957
А какво символизира празният хладилник от условието?
Аз не търся скрит смисъл. Просто нещо дето е действало като сал. Сигурно на един хладилник ако му е затворена вратата би имал прилични плавателни свойства.

# 28
  • Мнения: 3 707
А какво символизира празният хладилник от условието?
Аз не търся скрит смисъл. Просто нещо дето е действало като сал. Сигурно на един хладилник ако му е затворена вратата би имал прилични плавателни свойства.
Да, ама автора на темата твърди:
Цитат
Това, което се правите, че не виждате е - ако сте сама (или сам), и върпроса е "на оцеляване" - какво ще предпочетете - да има до вас мъж, жена или да се борите сами с природата (мечката).
В предната тема въпроса беше - "Жена в гората... мъж или мечка". Но едно е да си на разходка в гората, друго е да си се загубил в гората. Затова пуснах темата, за да е ситуацията "загубен, накъде далеч от цивилизацията".
Използва символични ситуации, за да получи отговор. Значи всяка избрана дума има и контекстно тълкуване.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 666
А може би е сложил хладилника просто за по-интересно. Може даже да го намира за забавно по някакъв начин.
Иначе моята класация е жена-мъж-мечка. Честно казано и аз инстинктивно очаквам от мъжа да е по-ефективен спасител от жената, но има немалка вероятност да е просто муньо, а още по-малка - да се възполва от ситуацията по некавалерски. Така че като видна страхливка избирам жената, пък и кой е казал, че сме толкова слаботелесни и прости! И без мъж ще си сглобим сал, и без мъж ще се удавим, айде бе. Мечката, освен ако не е коала, е последна, нищо лично. Сигурно е по-свястна от повечето мъже и жени, които познавам, и все пак ще помина по-добре без нея.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт