Пак убито дете!!!

  • 2 072
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 547
Marie-Antoinette, за мен беше истинско удоволствие да прочета мнението ти, браво!  newsm10

# 31
  • Linz
  • Мнения: 11 619
 Cry Cry Cry Cry Cry
Горкото, какво ли е преживяло? Що за изрод може да изнасили и убие дете?!?!?

# 32
  • Мнения: 207
По турско време не сме имали държава. Лично родителите, роднините и съседите са носели отговорност за това да не ти отвлекат турците детето, да не го вземат за еничар, да не го изнасилят...Сега е много лесно. Има държава и тя всичко трябва да прави.

Много ми е мъчно да разбера за тази ужасна трагедия, но не може така-"държавата е виновна".

По моему за едно дете се грижат и отговорност носят:

1. майката и бащата
2. пълнолетни братя и сестри, баби, дядовци, лели, стринки
3. съседи, приятели, общество
4. специализирани държавни органи

И четирите групи трябва да са коректив и контрол една на друга. Ако майката е безотговорна, първо бащата трябва да започне да вдига скандали и да наложи нов ред и дисциплина в семейството. Ако и майката, и бащата са безотговорни, бабите, дядовците и т.н. трябва да предложат помощ, да мърморят, да размахват пръст. Ако и бабите са същата стока, то съседите трябва да направят забележка, да се възмутят. И в крайна сметка да сигнализират съответните органи! Те органите не могат да дебнат по сукаците за нередности!

За да не става един човек престъпник отговорността е на:

1. майката и бащата
2. пълнолетните братя и сестри, баби, дядовци, лели, стринки
3. съседи, приятели, общество
4. специализираните държавни органи

Нередностите първа трябва да ги забележи майката, да си наблЮдава детето, да го възпитава на ценности и морал. Семейството идва второ за подкрепа, за разбиране, за помощ в отглеждането и правилното възпитание на един човек, за развива.....




напълно съм съгласна с теб,но в днешно време всичко около нас се руши ,руши се и семейството,броя на стабилните семейства все по-вече намалява

# 33
  • Мнения: 4 555
Много неприятна история  Cry

Но не съм съгласна с крайно осъдителните мнения, по адрес на родителите.
Все пак става дума за къща и там да излезеш на двора не е като да излезеш от блока навън в 21 часа.

И аз не обичам безкрайните обвинения към държавата като към някоя абстрактна личност, която трябва да носи отговорност за всичко, но в случая мисля, че прекалено много луди се разхождат на свобода. Не че другите държави го нямат този проблем и само нашата държава е виновна, но поне да се правеше нещо в тази насока.
Защото предпазването на детето си е до голяма степен въпрос на късмет. Педофилите не се разхождат само нощем. Да не пускаме детето да излиза от вкъщи или да му сложим джипиес система с паник бутон за да го следим?

Общи условия

Активация на акаунт