Хранене на новородено?

  • 363
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Здравейте мами, имам бебе на 19 дни, изцяло на АМ. Хапва на 3 часа. Вечер яде към 23:00-23:30 и после към 3:30. Преди седмица бяхме на педиатър и тогава ядеше около 60мл., като дори трудно го изяждаше, защото все заспиваше. Педиатърката каза, че трябва да я свикна да яде 90мл. В момента вече си хапва по 90мл на всяко ядене, пресушава бутилката до дъно, че и даже мляска след това, сякаш за още. Това добро количество ли е, много ли е, малко ли е, кога трябва да увелича и с колко. Навсякъде чета различно. На места казват много е, на други малко. Добре ли е като режим на 3 часа с толкова милилитри? Иначе на килограми си наддава. Изписаха ни на 01.05. беше 3190гр. на 10.05 беше 3460гр., днес вкъщи я теглих, но с дрехи и памперс беше 3900 ако показва правилно кантара.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 895
В идеалния случай трябва да остава малко мляко на дъното на бутилката – тогава знаеш, че му стига, така че увеличи с още 30 мл.

# 2
  • Мнения: 47
Аз винаги съм спазвала указанията описани на опаковката на АМ. Може би след първия месец вече започнах да усещам кога не стига на бебето и съм увеличавала количеството, но указанията на опаковката се оказаха сравнително точни с нуждите на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт