Изгаряне на дете 2г от гореща вода

  • 1 123
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Здравейте,

Дъщеря ми се изгори, крак и ръка с гореща вода.Да знам най-лошата тъпа майка съм, не успях да я предпазя.Има огромни мехури, лекар посъветва дефлавол и дермазил, мажа я 2пъти на ден.Ужасно ме е страх да не би да останат белези, момиченце е, ще си счупя тъпата кратуна ако това се случи.Моля, ако някой е чувал или знае за последствията, много моля споделете.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 783
С горещ чай съм се изгаряла като дете, много малка съм била, не помня. Имам белег точно на деколтето, но не е твърде забележим. Никога не ме е смущавал, даже навремето майка ми ме беше питала дали искам да търсим пластичен хирург да го махне, но аз отказах. Дори си го харесвам.

Не се обвинявайте толкова, случват се такива неща. Моята майка нито е лоша, нито тъпа, както се наричате вие, но се е случило. Мажете както са ви казали и не бъдете толкова черногледа. Децата бързо се възстановяват, организмът е млад и здрав, белезите с времето търпят изменения, а и сега медицината е много напреднала. Горе главата.

# 2
  • Мнения: 411
Когато съм била около 3 годишна съм паднала върху печката и съм имала отбелязани реотани на бузата.Аз имам много бегъл спомен от преживяното,мазали са ме с някакъв крем и няма и помен от белези.

# 3
  • Мнения: 807
Здравейте,

Моето (3г) си залепи ръката на кврамичен котлон (преди 4 м е случката)  и също се обраьува голям мехур. Третирах го с дермазил , който дезинфекцира и изкарва на повърхността гнойта (за това сутрин може би ще виждате жълта коричка). След няколко дни, след като раната се поуспокои, започнах с дефламол, за да се възстанови кожата. Белег не остана, горещо се надявам и при Вас да мине бързо и благополучно!

# 4
  • Мнения: 41 661
Първо, виж в епикризата от коя степен са изгарянията. Това, че има мехури, съвсем не означава, че ще има трайни белези.
https://www.ranite.bg/%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B … 0%BE%D0%B7%D0%B8/

И второ, при малките деца регенерацията е много по-силна отколкото при възрастните и изгаряне, което ще остави белег на възрастен няма да остави такъв на дете.

Кат цяло предполагам, че от обливане с вода изгарянето не е чак толкова сериозно. Но все пак виж какво пише в лекарските бумаги.

# 5
  • Мнения: 470
Като малка паднах по стълбите със стъклено шише, което ми нарани слепоочието. Белегът беше явен в по- младите ми години. Сега вече е едва доловим. Беше на лицето и когато бях дете си казвах, че ще го прикривам с грима си. Оказа се, че мразя грим и никога не съм го криела. Приех си го и толкоз. Не се притеснявайте, човек си мисли едно, а то излиза друго. При вас дано не останат следи

# 6
  • Мнения: 10 746
Моя приятелка сериозно опарена като малка от гореща вода, въпреки че са ѝ присадили дори кожа, все още си има сериозни белези (вече е на 20) по ръка и крак. Баба ѝ носела казан с гореща вода, когато тя се затичала към нея да я прегърне и водата се разляла... Много белолика е, може би по-чувствителна е бялата кожа...

# 7
  • Мнения: 102
С горещ чай съм се изгаряла като дете, много малка съм била, не помня. Имам белег точно на деколтето, но не е твърде забележим. Никога не ме е смущавал, даже навремето майка ми ме беше питала дали искам да търсим пластичен хирург да го махне, но аз отказах. Дори си го харесвам.

Не се обвинявайте толкова, случват се такива неща. Моята майка нито е лоша, нито тъпа, както се наричате вие, но се е случило. Мажете както са ви казали и не бъдете толкова черногледа. Децата бързо се възстановяват, организмът е млад и здрав, белезите с времето търпят изменения, а и сега медицината е много напреднала. Горе главата.
Благодаря за подкрепата, но целият и крак е залят чак до коляното и цялата ръка до китката.Точно така с чай от чаша, който не съобразих да вдигна на високо, а станах да си взема чая от секцията, на 1м разстояние и тя веднага сякаш нарочно грабна чашата, но от топлината се опари и я обърна цялата върху себе си.Страх ме е много, ужасно съжалявам, чак ми се иска да отида и аз да се полет също за да си получа заслуженото за простотията, която навреди на невинно същество.Ако остане белег,по целият крак и ръка, няма да си го простя докато съм жива!

# 8
  • Мнения: 41 661
Между другото в случаи на такова изгаряне много помага ако в рамките на секунди изгореното се полее с ледена вода (възможно най-студената от чешмата). Ако се направи при по-леки изгаряния всичко минава все едно не е било. Ако се случи да се опаря докато готвя винаги го правя.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 783
И като се самобичуваш помагаш ли й? Айде стига драми. Станалото станало. Гледай да ограничиш последствията.

# 10
  • Мнения: 46 591
Не разбрах раната обработена ли е от лекар или сте получили съвети само по телефон?

# 11
  • Мнения: 102
Здравейте,

Моето (3г) си залепи ръката на кврамичен котлон (преди 4 м е случката)  и също се обраьува голям мехур. Третирах го с дермазил , който дезинфекцира и изкарва на повърхността гнойта (за това сутрин може би ще виждате жълта коричка). След няколко дни, след като раната се поуспокои, започнах с дефламол, за да се възстанови кожата. Белег не остана, горещо се надявам и при Вас да мине бързо и благополучно!
Благодаря за отговора.До колко дни спадна мехура, и до колко време се възстанови кожата въобще да не личи?Моля споделите ако знаете времетраене.

# 12
  • Мнения: 12 494
Като малка моя братовчедка се беше изгорила доста лошо. Освен предписаното от лекар, имам спомен, че я мазаха с преварена свинска мас със смрадлика, за да не остане белег и действително не остана.

# 13
  • Мнения: 46 591
Не отговорихте дали детето е прегледано и обработена раната от лекар. Ако не е, още утре идете. Белезите са най-малкият проблем.
Свекърва ми преди няколко години се изгори и само мажеше мястото с Дефламол. След няколко дни вдигна температура, оказа се, че е развила инфекция и се налага изрязване на тъкан.
Задължително при такова изгаряне, каквото описвате, трябва да се почисти от специалист и да следвате назначеното лечеие, за да избегнете проблеми.

# 14
  • Мнения: 19
Спокойно, лекар прегледа ли детето? Щом сте вкъщи всичко е наред. Моят син на 1.5г  получи химическо изгаряне 3та степен. Сега няма и помен от белег. Чувството за вина ми е познато, но не го мисли по този начин

Общи условия

Активация на акаунт