Усещане за пълнота (подобно на усещане за тампон) във влагалището при 30-а г.с

  • 458
  • 3
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1
Здравейте момичета и бъдещи мамчета . Тази сутрин станах с усещане за една такава пълнота във влагалището до такава степен, че изглеждаше моето бебче едва ли не щеше да изпадне. Цяла сутрин лежа уплашена . Вчера
 всичко си беше наред и нямаше такова усещане, но не и днес . Все едно съм си пъхнала и забравила тампон със супер абсорбация и изпитвам една такава пълнота във вагината Sad((

Бебето ми е почти ниско долу вече , тоест още малко и ще се настани в таза . По-ранното узряване на плацентата и тенденцията за скъсяване на шийката на матката ме плашат малко, сега съм във 30-а  г.с (((

Бях на ехограф на 28-ми. Всичко си беше наред . Цервикса (вагинален) ми е 32 мм (това бе на 28 седмица)

Възможно ли е шийката на матката да се скъси толкова бързо? Мисля да отида на ултразвук ?

Усещането е напълно безболезнено но е много неприятно, просто искам да го натисна едва ли не (извинете за израза) имам чувството , че бебето е на път да изпълзи навън и едва ли не ме е страх да кихна ((((

Страхувам се да не се роди преди термина ми , който е на 03.08.2024 (((

# 1
  • София
  • Мнения: 38 912
Ами първо, бръкни и виж какво е. После - на лекар, ако има при кого.

# 2
  • Мнения: 290
Аз имах такива усещания и също много се притеснявах, но се оказаха напълно безобидни. Също като теб си лежах в тези дни уплашена и минаваше. За свое успокоение, обаче и щом си имаш притеснения с узряване на плацента и тн, по-добре го обсъди с АГ.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 3 265
По принцип такова е усещането за пролапс на тазовото дъно, но обикновено се усеща след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт