Пропуски по химия и физика

  • 540
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Сега завърших 12. клас, минаха и матурите. Смятам да кандидатствам в ТУ София. С математиката съм добре, имам 5,80 на кандидатстудентския изпит, държах и ДЗИ по математика профил, на което очаквам към 5,50. Притеснява ме обаче това, че съм зле по  химия и физика. Принципно можех да съм добър и по двата предмета, но не учих. Още в седми клас изпуснах основите и после не можех да схвана следващия материал. И вчера се замислих какъв инженер ще ставам, като не съм учил по физика и химия. Май по-добре да се ориентирам към нещо друго. Какво бихте ме посъветвали? Първоначално исках да уча икономика, защото ми е интересно и ми харесва, но се отказах, понеже е пълно с икономисти, както е с адвокатите, и сега вече не знам какво да правя. Вчера се сетих и за математика в СУ.

# 1
  • Мнения: 1 310
Мен, ако питаш, си следвай желанията. Ако те приемат в желаната специалност в ТУ, значи си си заслужил.
Не може ли с малко частни уроци преди това да наваскаш някои пропуски? После вече ще си учиш каквито дисциплини е необходимо и тогава, ако имаш нужда от още помощ, ще му мислиш. Може пак някакви допълнителни занимания да потърсиш. Ще се консултираш с преподавателите, ще търсиш съвет и помощ от тях и така...

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 11:05 от Мила Атова

# 2
  • Мнения: 41 938
На повечето инженери физиката им трябва в някаква степен, но съвсем не цялата. Химията пък още по-малко трябва. Та според мен можеш да се справиш, а ако нещо пропуснато ти трябва ще си го прочетеш в нета. А то в ТУ се учат химия и физика и общо взето пак същото, с повече математика евентуално.

# 3
  • Мнения: 594
Щом си добре с математиката, не мисля, че ще имаш проблеми с физиката. Физиката по мое време беше много трудна за хора с пропуски по математика и по-специално Анализ 1(интеграли). Интегралите пък по принцип са проблем с тези, които имат пропуски с производните в гимназията. Химията не беше голям проблем. Ако прегледаш материала за изравняване на валентности, мисля няма да имаш проблем.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 136
Здравей!
        Моят син също като теб е много добър по математика - учи в МГ, но за съжаление в 11 и 12 клас не избра профил физика. Сега също като теб иска да учи автомобилно инженерство и като прегледа програмата разбра, че без физика няма да се справи. Той обаче сега завършва 11 кл. Следващата седмица започва уроци по физика с материала още от 9 клас и до където му стигнат силите.
        Пожелавам ти успех

# 5
  • София
  • Мнения: 1 578
Няма да имаш проблем с химията и физиката в ТУ. Ако си следиш през семестъра материала и си го изясняваш, пък съвсем.
Като цяло, не е добре предварително да се притесняваш. Ще има и други предизвикателства, предметите са разнообразни, преподавателите са различни. Не се знае кое ще е лесно, кое ще те затрудни.

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 11:16 от bazel

# 6
  • София
  • Мнения: 8 316
Преди много години Химията в ТУ бе приятна/лесна.
Физиките (2 бр.) бяха сериозни, но не е нещо непостижимо.

# 7
  • Мнения: 8 691
В ТУ София има Факултет по плиложна математика и информатика, в специалностите се набляга основно математика и информатика, няма физика, химия и електротехника, но излизаш бакалавър, а не инженер. Има интересни специалности (информатика и софтуерни науки, анализ на данни и т.н.), може да ги разгледаш.

Общи условия

Активация на акаунт