Към майките на момченца!

  • 2 087
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 241
Мисля, че не трябва да се прилага насилие, поне до 2 - 3 годишна възраст.
Откакто малкия се е родил само леко издърпвам кожичката, за да измия чурата. Все още има малко залепено, но се надявам, че през следващите месеци ще се оправи от само себе си.

# 31
  • Мнения: 1 176
 С големия си син имах куп проблеми,защото всички ме натискаха да забелвам.Е,сгреших много,само си измъчих детето.След безброй опити,рев,скимтене,парене,зачервявяне и т.н. някъде около 2 годишната му възраст,кожичката се отлепи напълно.Но като порасна и вече го беше срам аз да го къпя,явно детето е позанемарило хигиената си,въпреки моите наставления как точно да почиства и в резултат се наложи да стигнем до хирургическа намеса.Даже и не искам да си спомням,толкова неприятно беше всичко.Затова сега с второто си дете съм решила нищо да не пипам.Дано отново не сгреша.

# 32
  • София
  • Мнения: 44 128
има страхотна тема за фимозата в здравния (даже е в 2 части), там пишат и специалисти по въпроса, има и статия в сайта на бг-мамма, мисля, че ако прочетеш внимателно тези неща, ще успееш да решиш по-лесно.


Лично аз до 9-10 м възръст не съм го пипала, после само при миене го дръпвах за да изплакна без да дърпам, без да опъвам все още сме почти доникъде със забелването, но не ме притеснява това. Съвсем нормално е да се забели чак към 2-3, че и 5 години, а при някои момчета това става дори чк в пубертета, ако няма възпаления, инфекции и не пречи на уринирането, няма нищо тревожно, за мен това със забелването си е касапска процедура, водеща доста по-често до осложнения след това.
А и не случайно когато това се наложи в др-те страни се прави от специалист - забележете - под пълна упойка!!!

# 33
  • Мнения: 4 161
Аз съм ЗА. То не че педиатърката ме питаше и при двете деца... Просто след 3-тия месец им отвори по-дълбоко и след 1 ден всичко беше наред.
Аз накарах мъжа ми да ми покаже какво се прави и винаги когато ги къпем правя тази процедура.
Баткото вече сам си я отваря и мие. Мисля, че е по-добре да се отваря по малко още след 1-2 месец, за да не се получи травма в по-късна възраст.

# 34
  • София
  • Мнения: 6 011
Не знам правилно ли е или не,при нас се съмняваха,че е възможно от там да идва инфекция и педито му я забели.Оказа се,че инфекцията не е от там,плака жестоко 24 часа и сега няма никакъв проблем вече.

Общи условия

Активация на акаунт