Умеем ли да помолим за прошка? А да прощаваме?

  • 3 404
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 069
За съжаление всички грешим понякога, затова е много важно да умеем да искаме прошка и да даваме прошка!
 Старая се да уча и децата си на това. Случва ми се да сгреша и спрямо тях, тогава им искам прошка. Не е срамно да сгрешиш, срамно е да се стараеш да прикриеш грешката си и да не я признаваш. Но не чакам да дойде определена дата, за да искам прошка от този, когото съм наранила.
 Прощаването също никак не е лесно, но много голям товар пада, когато успееш да простиш от сърце!

# 16
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз лично - ДА!
Никога не съм била злопаметна и когато със виновна, бих се извинила....
А да прощавам - Винаги и без да ми искат прошка, отчитам това даже като грешчица........

# 17
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Трудно ми е да я дам,но пък после много лесно забравям.
Радвам се,4е до сега не ми се е налаго наистина да искам аз,може би няма да ми бъде лесно,но се надявам и да не разбера.

# 18
  • Мнения: X
Кога съм сгрешила - искам прошка и се извинявам веднага, просто защото ме гризе съвестта, че съм наранила някого и не съм била права. На Сирници също поисках прошка от близките си и някои приятели, защото макар да знам че не съм сгрешила, може някоя моя постъпка да ги е наранила, без аз да го осъзнавам. И да-прощавам, опитвам се да се поставя в положението на човека който е сгрешил и да разбера какво го е  подтикнало към една или друга постъпка и поведение - ако успея - прощавам. До сега успявам, дано винаги е така.

# 19
И аз така- не си сама. Няма да искам прошка за нещо, за което нямам вина и не мога да простя без да съм получила извинение. Този ден за прошка е много измислена история. Ако смятам за нужно ще поискам прошка и без такъв ден.


Напълно споделям мнението ти.
Не бих могла да простя на човек просто,защото това е денят в годината,в който се иска прошка, без той да е осъзнал,че е сгрешил и да се е извинил.
Нито пък да се насиля да искам прошка от човек,който страшно ме е наранявал или обиждал и да се прави ,че всичко е наред.

Общи условия

Активация на акаунт