За проходилките???

  • 1 316
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 227
На 6-7 месеца я сложих на проходилка,за мен тя е доста удобна.

# 31
  • Мнения: 432
Не съм ползвала,аз съм против.Пък проходихме на 1 год.

# 32
  • София
  • Мнения: 1 230
Gvenda извини ме, но ще ползвам темата ти. А може ли проходилката да не се използва като такава ва началото, защото Ани все още няма намерение да прохожда, а да я използвам за занимавка? Напр. да я вдигна на последното ниво за да не й опират крачетата в пода и да си играе с джаджите отпред?

# 33
  • София
  • Мнения: 1 424
ние сме още малки за проходилка, но гледах по тв едно предаване, в което една педиатърка отричаше напълно проходилките - детето се измързеливяло, не било добре за краката му и т.н.
но докторите си сменят постоянно теориите за всичко, така че ако не се прекалява ( както е и с всичко друго ), не виждам проблем.

# 34
  • Мнения: 3 500

Това означава, че ти имаш огромно желание детето ти да се изправя, да ходи и т.н., което не значи че то е готово. По-добре е да пълзи и като стигне до някоя преграда да се опитва само да се изправя и т.н., защото така постепенно ще укрепне цялата му мускулатура. За мен това е най-полезния начин за бебето. Проходилките и всички други "патерици" са преди всичко за улеснение на родителя. Когато стане готово за ходене, то само ще го направи, без твоя помощ. Не виждам смисъл да бързаш. Има много случаи на бебета пострадали от използването на проходилка, но не се сещам за такива пострадали от липсата на такава  Peace
  smile3501 Много добре казано. Подкрепям напълно. Аз съм против използването им. Дъщеря ми почти е проходила, не съм използвала подобни приспособления - пълзи, изправя се сама и доста смело се пуска и върви. Не съм я насърчавала за нищо, никога не съм я вдигала или държала.Справя се абсолютно самостоятелно. Децата и без да ги учим как се ходи ще проходят.

Общи условия

Активация на акаунт