Ясла кога?

  • 2 835
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 237
Моята Калина тръгва от първи март,малко преди да навърши две (7 март) Надявам се ,че ще се справи и ще свикне.Просто у дома вече взе да и става тясно,а аз трябва да се върна на работа.Като че ли точна възраст няма,всеки сам преценява.

# 31
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Голямата на 1г4м,малката на 1г 5м. Peace

# 32
  • София
  • Мнения: 1 352
Дъщеря ми не е посещавала такова заведение.
За съжаление Митко се наложи да тръгне. Беше 2г. и 5м.
Лелите не бяха очаровани от възрастта му - бил голям вече. Трудно щял да се адаптира.
Е, адаптира се детето.
Но ако имах възможност да си го гледам аз, вероятно нямаше да го пусна.

# 33
  • Мнения: 2 616
Проблемите с местата в яслите същите ли са като с градините-не достигат?

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
На година и 10 дни тръгна на ясла, но още не можеше да ходи самичка.

# 35
  • Мнения: 24 467
Опитахме с големия ми син на 2 г. и 5 месеца и не се получи, а за малкия изобщо няма да пробвам. Темата подробно е разработена в http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=158698.0

# 36
  • Мнения: 175
Моят син тръгна на ясла та 1 и 8 месеца,и мисля че улучихме подходящия момент.Детето беше напълно осъзнато можеше да си казва за гърне, за храна ,умееше да се заиграва с децт. е. вече разбираше от тези неща.Много съм доволна от яслата и не мисля че детето ми е лишено от родителско внимание,взимам го в 16 часа и имаме време да поиграем заедно на вън.Там се научи да се храни сам,да се обслужва на гърнето сам,да се съблича сам и да си подрежда дрехите по ред който ни изуми с татито,като прибавим и всички песни ,игри,стихчета и рисунки,а сега за осмомартенското тържество трябва да учим ново стихче вкъщи.
 Аз май много се разписах,но това е защото чувствам задоволство от това което се случва с детето ми,накрая само ще добавя че когато и да го пуснеш на ясла ,детенцето ще свикне много по бързо от теб с новата обстановка.УСПЕХ!

# 37
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На 1г8м.

# 38
  • Мнения: 605
И двете ни дъщери и племеника тръгнаха на 1 г. 4 м.

# 39
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дъщеря ми тръгна на ясла на 1год и 9 месеца.Не сме имали никакви проблеми.Синът ми скоро ще стане на 2 год и изобщо не го усещам да е готов за ясла,пуснала съм си и неплатената отпуска заради това.Не искам да се травмира.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 457
Смятам да изчакам да навърши поне 2 години, за да я пусна на ясла. Даже и тогава не ми се иска, но май няма да имам избор  Rolling Eyes

# 41
  • София
  • Мнения: 3 688
Светльо тръгна на ясла на 1,8години,незнам рано ли беше или не,Сега вече си е свикнал и му харесва

# 42
  • Мнения: 2 388
аз мисля да го пусна от сега - 15 месеца, ама имам друга дилема. Групата на децата там е само на 2-3 годинки. Дали няма да е малко не на място с по-големите. Учителката казва, че няма проблем, ама аз още малко не съм убедена. Вие как мислите

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
аз мисля да го пусна от сега - 15 месеца, ама имам друга дилема. Групата на децата там е само на 2-3 годинки. Дали няма да е малко не на място с по-големите. Учителката казва, че няма проблем, ама аз още малко не съм убедена. Вие как мислите
Сами тръгна на 1 год. и 2 месеца, и той беше най-малкия сред 2-3 годишни. Вначалото беше малко изолиран , защото госпожите го пазеха от другите- да не го бутнат, да го ударят ит.н., но като поукрепна той сам се включи в игрите. Аз лично съм много доволна от това , че го пуснах рано на яслата, адаптацията беше по бърза. Едва сега започна да протестира сутрин с/у яслата, допреди две седмици не успявах да го сваря да го преоблеча и бързаше да влезе.

# 44
  • София
  • Мнения: 797
 На 2г. и 6мес.

Общи условия

Активация на акаунт