За мамите с две бебчета

  • 1 847
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
има нещо такова Laughing
но то си е и до дете, така че................времето ще покаже!
Въпроса е да имате търпение - кралско по възможност Praynig

# 16
  • Мнения: 8 769
Аз ще ти отговоря след някой и друг месяц....Разликата им ще е 2 години и два месеца...Засега "каката" е много щастлива от факта "бебе в корема на мама", целува го , милва го, говори му....Когато се случим около малки бебете й обяснявам,че скоро и ние ще имаме такова едно малко бебе...Реакцията й за сега е радост...Ще видим по-нататък. Като цяло ми прави впечатление, че харесва бебета и винаги ходи да ги пипа, да ги гледа...

# 17
  • Мнения: 81
Цитат на: Туфи
Аз ще ти отговоря след някой и друг месяц....Разликата им ще е 2 години и два месеца...Засега "каката" е много щастлива от факта "бебе в корема на мама", целува го , милва го, говори му....Когато се случим около малки бебете й обяснявам,че скоро и ние ще имаме такова едно малко бебе...Реакцията й за сега е радост...Ще видим по-нататък. Като цяло ми прави впечатление, че харесва бебета и винаги ходи да ги пипа, да ги гледа...

То и при нас каката иначе обича много бебетата дори като и говорех за бебчо докато беше още вкорема на мама мислеше че и говоря за едно комшииско бебе Wink

# 18
знаеш ли кое е най-хубавото на чуждите бебета - че те си отиват! People Angel  А с оставащото братче или сестриче трябва винаги да се съобразяват за всичко #Onfire

# 19
  • Мнения: 81
Цитат на: desiyaneva
знаеш ли кое е най-хубавото на чуждите бебета - че те си отиват! People Angel  А с оставащото братче или сестриче трябва винаги да се съобразяват за всичко #Onfire

Даа и Иринка така си мисли  явно Crossing Arms

# 20
не се тревожи
действай според ситуацията  #Splat

# 21
  • Мнения: 7 821
Цитат на: lines
Така като чета отговорите си мисля ми че то справиме ли се с каката да очаквам малкият да стане терористче относно кака Wink


Даа, така се получава  Sad . Нали помниш периода на едногодишния терорист - не-та, иска всичко не може почти нищо, качва се навсякъде, но не може сам да слезе  Grinning  и др., а какаааа (или батко при мен) може всичко, стига до по-високи рафтове, отваря си сама вратите  Wink  има повече права, ляга си по-късно и т.н. ...... То и малък да си не е лесно  Wink .
Хубавото е, че започват да се заиграват и тайно се надявам тази тенденция да се затвърждава с бързи темпове, че иначе  #Silly  Grinning  .
Но поне весело живеем  Grinning .

ПС. lines, моите са родени Вики - 12.10.2001 и Дани на 09.12.2003  Wink  по зодии са еднакви  Grinning .

# 22
  • Мнения: 81
При нас е още рано за игри но и аз имам таини надежди в тази насока и то още от сега Mr. Green

# 23
  • Мнения: 8 769
Цитат на: lines
При нас е още рано за игри но и аз имам таини надежди в тази насока и то още от сега Mr. Green

Ха хаааа, тези надежди и ние ги таим, но майка ми много бързо ги стопи, като ни предупреди,че преди това ще има"Мамооооо, пък той/тя ми взе/счупи...и тн. еди кое си!..." и прочие Wink

# 24
и въпреки всички тези $трудности$, това си остава един от най-хубавите периоди. Представете си какви по-големи проблеми ни очакват като тръгнат на у-ще, после по гаджета....... Laughing

# 25
  • usa
  • Мнения: 2 113
моите две по-големи деца са с точно две години разлика. когато забременях обяснявах на голямата, че ще имаме бебе, че в корема на мама има бебе, идваше с мен на прегледи и т.н., но се съмнявам, че е разбирала за какво точно става дума. когато се роди сестра и, на прибиране от болницата в къщи заедно с бебето донесох и подарък от негово име. включихме я доколкото може в грижите за бебето - да ми донесе памперс, дрешка, да му държи шишенцето с вода, да му дрънка с дрънкалка когато плаче. излизах само с голямата на разходка, когато съм с двете се стараех да и отделям повече време на нея след като сестра и заспи. не знам дали всичко това е помогнало, нямаше никаква ревност в началото. при нас ревността се появи по-късно - когато малката стана на 6-7-8 месеца, започна да будува повече, да настоява за повече внимание и да става по-трудно(и нежелателно...) претенциите и да бъдат пренебрегвани. изпадала съм в отчаяние когато голямата хваща сестра си за врата и ме гледа предизвикателно  Cry ... но когато малката се поочовечи и започнаха да се заиграват - на около година и половина, нещата се подредиха от само себе си и сега - едната на 7, другата на 9, са много близки и най-добри приятелки една на друга. въпреки това продължавам да забелязвам изблици на ревност - когато гушна едната, другата веднага се нарежда на опашка и други такива, явно е неизбежно.
от брат си, който е 7 години по-малък от едната и 5 от другата, не съм забелязвала да изпитват ревност, напротив, обожават го и често ми правят забележки ако сметнат, че с нещо го ощетявам.  още не съм си изградила мнение защо е така... дано един ден не станат проклети зълви  Wink

# 26
Ти си истинска героиня! Направо незнам как успяваш да се опрадяш с три деца ooooh!
Аз с двамата бръмвам от време на време, не искам да си мисля ако имах още някое #Silly

# 27
  • София
  • Мнения: 438
Цитат на: lines
Вьпроса ми е кьм мамите с две дечица.Интересно ми е да разбера как е при вас.Разликата на моите бебишони е три години и кака Иринка постоянно ревнува от бебчо.Пьрво ми беше трудно да и обясня че ще имаме бебче  а сега когато то е вече факт неще да дели обичта на мама и тате с него  #2gunfire Например щом го гушна веднага пита  Мамо а мене обичаш ли ме?Днес дори ми заяви че бебето било лошо и нахално защото го гушкаме.И колкото да и обяснявам че обичаме и нея и Боби че и двамата са ни дечица пак си ревнува  Mr. Green Знам че   още свиква с мисьлта че има братче пьк и тя е още мьниче но ми е чудно докога ще го дебне като котка мишле Confused:  Twisted Evil
То стана доста обьркано но идеята ми беше да споделите ваши случки и впечетления с появата на новите бебчовци Wink

И аз съм на същия хал-Крис направо полудява, когато бебчо се разплаче и започва да вика "Акано бебе. Тити, иска да върнем бебе Мишо в болницата", а малко след това започва да го целува и гушка Crazy Чудя се дали ще свкне с него или... А бебо още сега сякаш усеща, че "баткото" е като него и се смее с глас само като му чуе гласчето. Simple Smile

# 28
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Аз ще ви разкажа някои случки. Като бях бременна с малката (изкарах бременността си в болнични), шефа ми ме покани на малка почерпка за рождения му ден. Отидох със сина си - той не ходеше на ясла и нямаше на кого да го оставя. Колежките ми му намериха занимание - да рисува. По едно време когато сме започнали явно да да говорим на по-висок глас, той извика: -Ей, по-тихо, ще ми събудите моето бебе, дето е на мама в корема.
Та още от рано той знаеше,че това е неговото бебе. Не че не ревнува понякога, но е поносимо и минимално в сравнение с други случаи. Налага ми се да ги нося и двамата едновременно понякога. Иначе много се обичат- носовете им постоянно са залепени един за друг. Имах и друго затруднение - баткото тръгна на градина 2 месеца след като се роди малката и се страхувах да не се почувства изоставен.  Макар че не обича да ходи на градина, не свързва ходенето си там с бебето. Даже сега като се постопли, държи да ходя да го вземам заедно с нея.

Общи условия

Активация на акаунт