Вредно ли е косата да се мие всеки ден?

  • 13 723
  • 92
  •   1
Отговори
# 30
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Мия косата си през ден,дори не съм се замисляла дали е полезно или вредно,не мога да понасям мръсна коса и ако се наложи дори,ще я мия всеки ден!

# 31
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Не съм го пробвала, но щом е бебешки шампоан, zначи омекотява. Не обичам косата ми да  е мека и перушинеста, и да се сплеска още на същия ден.

Точно така действа "Джонсън" Wink.

Аз също съм на мнение, че косата не трябва да се мие всеки ден. Питала съм фризьори и са ми казвали, че щом се омазнява толкова бързо (1 ден) значи шампоана не е подходящ.

# 32
  • Мнения: 1 069
 Старая се да разреждам, колкото се може повече миенията, за сега съм на два пъти седмично. Много е важен шампоана. Аз, май, все още не съм намерила моя!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 163
А пробвали ли сте бебешкия шампоан на "Джонсън"? Нали го рекламират, че става и за майките  newsm78? Щерката се къпе с него, а аз не съм се сетила да го пробвам.

Доколкото аз знам , не трябва да се ползва бебешки шампоан, защото  съставките му са за бебшка кожа и е много нежен, т.е. не измива добре. Докато на нас ни трябва по интензивен шампоан, който да е съобразен с типа коса. И отделянето на себум (който омазнява косата ) при възрастен човек е повече в сравнение с бебетата Peace

# 34
  • Мнения: 1 069
А пробвали ли сте бебешкия шампоан на "Джонсън"? Нали го рекламират, че става и за майките  newsm78? Щерката се къпе с него, а аз не съм се сетила да го пробвам.

Доколкото аз знам , не трябва да се ползва бебешки шампоан, защото  съставките му са за бебшка кожа и е много нежен, т.е. не измива добре. Докато на нас ни трябва по интензивен шампоан, който да е съобразен с типа коса. И отделянето на себум (който омазнява косата ) при възрастен човек е повече в сравнение с бебетата Peace
Пробвала съм бебешки- стария вариянт на Event. Много добре действаше на децата, но не и на мен!

# 35
  • Мнения: 27 524
Не, ако се ползват подходящите за това шампоани  Peace

Съгласна с Мед Гърл за бебешките, не стават  Peace

# 36
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Аз я мия през ден.
Как миете 1 път в седмицата? Като се къпя без да мия косата, тя пак се намокря/изпотява по сексапилната найлонова "каска", която си слагам, и пак на нищо не прилича.
Бях чела някъде, че е хубаво да се ползва "сух шампоан", ако примерно ходите на професионално издухване и искате да си запазите ефекта за по-дълго.

# 37
  • Мнения: 2 407
Знам,че е вредно,изсушава се.

# 38
  • Мнения: 2 159
моята лично много се изсушава ако я мия често

# 39
  • София
  • Мнения: 2 840
....Имам приятелка,която я мие веднъж на 2 седмици и има най-невероятната коса Peace

Е, може да има невероятна коса, ама има и невероятни приятели, които могат да изтърпят компанията й... #Crazy

Ох, извинявай, шегичка беше, ама не се сдържах Peace Hug

# 40
  • София
  • Мнения: 2 840
Това е косъм, бе хора, а скалпът си е кожа - епителни клетки, лющят се, обновяват се, има нужда да диша тая кожа.

Какво говорите - веднъж на 2 седмици???!!!
А през лятото - пот, полепва мръсотия, абе, не е за  приказка.
Това да не е кожено палто, че да му е вредно прането?!
Остарели схващания за рядко миене на косата са направо смешни.Ползвайте качествени продукти за измиване и подхранване и се радвайте на чиста коса и скалп.

# 41
Аз сащто мия косата си през ден-два,но на 2рия не я понасям в корените много барзо се омазнява Confusedа когато косата ми е дори и леко омазнена,колкото и да са сам тялом чистоплатна се чувствам мрасна цялата Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 5 539
ЗА какво да я мия на 2 дни, след като не се мърси. Ето сега са минали 4 дни от последното миене, а се чувствам все едно съм я мила тази сутрин. Общо взето съм случила на коса: гъста, немазна, ако не се боядисвах, нямаше и да са сухи краищата.
Ако се налага, мога и 7-8 дни да не я мия, и пак изглежда добре.
Не мисля, че е полезно честото миене.

# 43
  • Мнения: 91
всъщност зависи.. често миене е по-безвредно от мръсна коса, която причинява косопад, пърхут и пр.,..
аз спортувам често- по 5 пъти седмично, и е невъзможно да не я мия всеки ден  Simple Smile
не разбрах: честото миене омазнява или изсушава косата?  newsm78
друго- не си лягайте с мокра коса, защото косъмът се накъсва..

Последна редакция: ср, 21 фев 2007, 01:32 от Avala

# 44
  • Мнения: 1 280
И моята е тънка,4е и рядка,наследствено е...работата ми е такава,4е се налага да я мия поне на 2 ия ден...оставя ли я не измита се слепват косъмчетата и изглежда мазна и съвсем немощна.Аз я мия 1 път с щампоан,на другият път само маската за коса слагам,която е готова и си има вътре и някакви измиващи вещества.. Да ви кажа,тук вси4ки от жените си мият косите всеки ден,и се пръскат с разли4ни продукти,и маски слагат,и се сушат всеки ден..ами как пък една от тях не е оплишевяла? Даже много се 4удех в началото, с това ежедневно сушене..обаче така го правят.. аз мисля,че е отживелица това да се мие косата на много време веднъж..колкото и да ти изглежда ,че е чиста-не е чиста..може да не е мазна,но не е чиста..помислете само..ежедневното нормално потене,транспорта, ами ако и спортувате? А готвенето?Цигареният дим,или на излизане от някое кафе...???

Общи условия

Активация на акаунт