Въпроси за ламинат

  • 9 033
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 641
Благодаря ви за включването Simple Smile а има ли проблем да започнат да правят баните и коридора преди да е поизъхнала замазката?

# 16
  • Мнения: 2 237
Нашият ламинат го сложихме при влажност на помещенията 60 %.Не сме правили разливаща замазка,тъй като нямахме време.За да го предпазим от влагата сложихме двойна подложка (вместо обичайните 2 мм ,сложихме 5) а за допълнителна защита го залепихме (тоест залепихме ламелите една за друга,макар че са с клик система) Така няма възможност влагата да проникне между фугите.Също така не го наредихме до края на стените а оставихме малко разстояние от където евентуалната влага да излиза на повърхността.От тогава мина един месец и проблеми нямаме,ламината не се наду.Лично аз смятам че няма проблем да си сложите настилката  Peace  Но наистина потърсете мнението и на фирмата която ще ви го продаде.
В момента в новата си работа се занимавам точно с подовите настилки от корк,ламинат и паркет и всеки един въпрос по темата ми е интересен.

# 17
  • Мнения: 647
nivear в никакъе случай не бързайте с полагането на паркета (доколкото разбирам става въпрос за  естествен, а и ламинат да е срока е много кратък и риска е голям). Никакъв проблем не е правенето на банята или поставянето на гранитогрес , теракот или плочки в апартамента. По принцип паркета се прави последен , след всички мокри процеси.Дори и стените е желателно да си боядисате предварително.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 042
Нека ви попитам нещо за ламината. Утре ще идват да ни го поставят. Ново строителство е , но е затворен-с дограми и изолации поне от 1 година. Няма парно обаче. Та като дойдоха от фирмата да мерят влажност казаха,че няма проблеми-не е много влажно,може да се слага. Помещението ,обаче,било много дълго- около 7м. е и искат да ми сложат лайсна между хола и бокса. Аз отказах,защото умишлено не сложих теракот в бокса-искам да ми е едно цяло и да няма прекъсване в настилката. Съгласиха се ,но казаха,че може да се раздуе и да се надигне,после се оправяло като се пристяга. Някой имал ли е подобни проблеми? Защото 7м. не са чак толкова много според мен, виждала съм и по-големи помещения без разни преходни лайсни.

# 19
  • Мнения: 8 999
aunt Ogg  , прави са от фирмата - не е добре да се поставя ламинат на помещение, което е по-дълго от 7 м. /а и около 7 м също не е добре - измятат се ламелите/. Другият вариант, който мога да ти предложа е, ако на другата страна е по-малко от 7 м. да го редиш така - по дължина на по-късата страна /нищо, че всички са категорични, че трябва да се реди срещу прозореца - у нас го направихме точно наопаки, заради 7те метра, трябва да ти кажа, че нареден напречно на линията на прозорците, стои много по-красиво! Монтажниците се дърпаха, не се правело така, но аз настоях и изобщо не съжалявам.
 

# 20
  • София
  • Мнения: 4 042
Ей,благодаря ти,съвсем навреме ми го казваш. Значи дължината на дъските да са успоредни на късата страна ли?Ще накарам мъжо да говори с монтажниците.

# 21
  • Мнения: 2 641
А защо принципа на редене на ламината е по посока на светлината? Или май обратно беше? А ако искаме да е диагонално?

# 22
  • Мнения: 165
Посоката на редене спрямо светлината не е от значение за качествено монтиране. Идеята е стаята да изглежда по-просторна, това е само препоръка,а не условие.

По диагонал-незнам дали изобщо е възможно, защото ламинирания паркет не се лепи за пода и ще е доста трудно да се направи, едва ли някой ще се навие. Поне майсторите, с които разполага моята фирма не биха го направили Wink

Общи условия

Активация на акаунт