Мухъл в банята

  • 12 519
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 51
недейте да корите майсторите. Не у тях е вината. Просто след известно време, като се мият тези ръбчета силиконът се подкожушва, под него минава влага и естествено мухлясва. Трябва да се подменя периодично слоя силикон. За да не дразни може да се монтира отгоре специална лайсна /също се закрепя със силикон/ за вана - става и за около мивка - така поне мухълът не личи /под нея със сигурност има, ама като не се вижда е по-добре/. Винаги се старайте да подсушавате - между мивката и ваната и плочките непрестанно се задържа вода. За фуги Саво или който и да е друг препарат с белина/хлор е идеален, но за под силикона не върши работа.

# 16
  • Мнения: 22
Не бях чувала досега за такива лайсни. Ще потърся.

# 17
  • Мнения: 51
Лайсни за вана - в почти всеки магазин на санитарен фаянс - питайте и ще ви ги покажат. Със стандартна дължина са, но можеш да си отрежеш после точно, колкото ти трябва. А от мухъла няма отърване - яко проветряване, подсушаване, чистене и търкане и пак се въди проклетия. Има един адски гаден български препарат, с остра, задушлива миризма на белина - помага при бели фуги /внимавайте, ако фугите са цветни - губят си цвета/.

# 18
  И аз имам проблеми с тоя мухъл в банята.Вярно е , че от препаратите изчезва, тавана побелява и така 1-2 пъти.Но после латекса започва да се лющи и пожълтява- страшна картинка.А мухъла пак и пак се появява, няма спасение.Но това както и да е, обаче има и друг проблем.Там където се е стекъл препарат по фаянсовите плочки остават следи.Чистих с препарат за фаянс, с грапава гъба, с четка...е, неще и неще да се махне.Все едно е някакъв варовик, така отлаган с години, но не е грапаво на пипане всъщност.Направо си скубя косите вече, а банята е едва на 2 години.Става ли така и при вас???

# 19
  • Мнения: 22
A знаете ли как се отстранява засъхнал фугин. Нашият майстор като е фугирал е забравил да избърши отстрани на едно място и сега стои като изцапано и няма махане.

Общи условия

Активация на акаунт