за изследванията към НЗОК

  • 1 589
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 195
Биохимичният скрининг не се поема от ЗК. Прави се между 15 и 19 г.с. и цената му е 23 лв. - на 14-тия етаж на Майчин дом е лабораторията по молекулярна патология, чийто шеф е доц. Кременски. Телефонът е: 9172 473 (ДНК анализ)

zozo, на този телефон, който си дала трябва ли да си запиша час предварително или мога да отида направо?

# 31
  • София
  • Мнения: 5 719
Може да отидеш направо без час става! Simple Smile Аз проверих... но при мен нещата са по друг начин и ще си ми вземат кръв в Шейново и от там ще я изпратят май в МД.И разбира се ще ми струва двойно но това е др тема Wink

# 32
  • Мнения: 195
dimianki, мерси за информацията  Simple Smile

То и аз като теб имам час за БХС  в Шейново (на 01.03), но след като в МД излиза наполовина най-вероятно ще го отменя и ще отида там да ми го направят.
А някой знае ли дали в тези 23 лв. влиза и цената на снимката от ултразвука или си я плащаш отделно? И може ли примерно да ми я направят в поликлиниката, където ходя на ЖК?

# 33
  • Мнения: 204
zozo, на този телефон, който си дала трябва ли да си запиша час предварително или мога да отида направо?

Можеш да отидеш направо. Взимат кръв от 8 или 9 сутринта до 14 часа. Резултатите стават готови след 3-4 работни дни.

Лека бременност и всичко ще е ОК Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 5 719
На мен лекаря ми каза,че изследванията ще ми бъдат готови след 15 дни Shocked не знам защо толкова дълго.А за видеозона едва ли влиза в цената /23 лв,/ той се прави отделно!

# 35
  • Мнения: 204
dimianki, мерси за информацията  Simple Smile

То и аз като теб имам час за БХС  в Шейново (на 01.03), но след като в МД излиза наполовина най-вероятно ще го отменя и ще отида там да ми го направят.
А някой знае ли дали в тези 23 лв. влиза и цената на снимката от ултразвука или си я плащаш отделно? И може ли примерно да ми я направят в поликлиниката, където ходя на ЖК?

В тези пари не се включва цената на ултразвука. Може да го направят в поликлиниката, но трябва да е от същия ден, в който ще ти взимат кръв за БХС или в най-лошия случай от предишния ден следобяд.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 719
dimianki, мерси за информацията  Simple Smile

То и аз като теб имам час за БХС  в Шейново (на 01.03), но след като в МД излиза наполовина най-вероятно ще го отменя и ще отида там да ми го направят.
А някой знае ли дали в тези 23 лв. влиза и цената на снимката от ултразвука или си я плащаш отделно? И може ли примерно да ми я направят в поликлиниката, където ходя на ЖК?
Аз сега се прибрах от Шейново,взеха ми кръв  и ме гледаха на видеозон! Скрининга там е 30 лв. видеозона 20 лв. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 766
За БХС -то трябва да минете преглед при генеколога си същия ден когато ти взимат кръв. Дават ви лист, на който са записани размери на бебчето - точно коя седмица е, диаметър на главичката, дължина на крачето и др.
Вземат ви кръв от вената на 14 етаж в Майчин дом. След това плащате на касата 25 лв на Майчин дом /правих изследването миналата седмица в четвъртък/. Резултатите стават готови за 3-4 дни и си ги получавате сррещу фактурата за платената манипулация. 

Общи условия

Активация на акаунт