Какво мислите за цените на жилищата в България?

  • 3 951
  • 72
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 462
Мои познати си купиха къща наскоро (преди около година ) в Италия при това в курортно градче в планината , събуваш се и влизаш с градинка с много добро разположение .Много интересен проект който незная как се нарича , но с две думи дадоха пари като за един а пък взеха два апартамента .И в детайли погледнато с страхотно качество , вида и качеството на вложените материали с много хубава дървена дограма ( няма да уточнявам е италианците са ненадминати по обработката на дървото ) имат традиции в тази сфера.С дървени жалузи и многооо други наглед дребни неща които обаче са важни.Високи тавани, просторни и удобни стаи  разделени така че да е безшумно ....Просто много красиво и много качествено.Там няма да видиш ново жилище с изпоцапани прозорци и врати с мазилка, боя и др. строителни материали , че българите сме палачори е всеизвестно и това личи от където и да погледнеш..За 10 год. гаранция  в Италия на имотите също забравих да допълня.
А за България , относно кредите за жилища сега ги дават и много хора си купуват , но нека да видим след година две колко от тях няма да са им ги взели банките обратно.Щото да вземеш кредит не е толкова трудно, трудното идва като трябва да се връща този кредит....

# 31
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Мои познати си купиха къща наскоро (преди около година ) в Италия при това в курортно градче в планината , събуваш се и влизаш с градинка с много добро разположение .Много интересен проект който незная как се нарича , но с две думи дадоха пари като за един а пък взеха два апартамента .И в детайли погледнато с страхотно качество , вида и качеството на вложените материали с много хубава дървена дограма ( няма да уточнявам е италианците са ненадминати по обработката на дървото ) имат традиции в тази сфера.С дървени жалузи и многооо други наглед дребни неща които обаче са важни.Високи тавани, просторни и удобни стаи  разделени така че да е безшумно ....Просто много красиво и много качествено.Там няма да видиш ново жилище с изпоцапани прозорци и врати с мазилка, боя и др. строителни материали , че българите сме палачори е всеизвестно и това личи от където и да погледнеш..За 10 год. гаранция  в Италия на имотите също забравих да допълня.
А за България , относно кредите за жилища сега ги дават и много хора си купуват , но нека да видим след година две колко от тях няма да са им ги взели банките обратно.Щото да вземеш кредит не е толкова трудно, трудното идва като трябва да се връща този кредит....

абе Маркрит, не е толкова идили4нои в Италия, и тук новото строителство предполага кибритени кутийки в по_голямата си 4аст и ка4еството 4ести4ко е критикуемо,  но сравнение не може да става  Peace

# 32
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Феиам ме изпревари,исках да напиШа съЩото неЩо.  Peace
А някой неЩо да добави за лихвените проценти по жилиЩните заеми в Бг ?  Mr. Green Аз бих ги определила като безумни... newsm78

# 33
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Феиам ме изпревари,исках да напиШа съЩото неЩо.  Peace
А някой неЩо да добави за лихвените проценти по жилиЩните заеми в Бг ?  Mr. Green Аз бих ги определила като безумни... newsm78

Какви са?  #Crazy
(е, ако са много високи, това е едно от неЩАта, които ми се струва, ЕС Ще ги принуди да оправят)

# 34
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Феиам ме изпревари,исках да напиШа съЩото неЩо.  Peace
А някой неЩо да добави за лихвените проценти по жилиЩните заеми в Бг ?  Mr. Green Аз бих ги определила като безумни... newsm78

Какви са?  #Crazy
(е, ако са много високи, това е едно от неЩАта, които ми се струва, ЕС Ще ги принуди да оправят)

Имам инфо за неЩо като 10%  Twisted Evil Как ти се струва  Wink

# 35
  • Мнения: 5 462
Аз не изклювам и такава възможност някъде и в Италия да има калпаво направено.Посочих един пример , пък и са виждала и други жилища там и сравнение не мога изобщо да направя нито с цените , нито с качеството ..което е наистина много жалко.Кокретно говорих за северна Италия .Всяко стадо си има и мърша..Но тука в Бг това е масова практика изглупели хорица да хвърлят парите си (къде тяхни къде на нечия банка ) за такива коптори, гълабарници ..но не и домове.

# 36
  • Мнения: 5 462
Има и 14%  #Crazy Sick #2gunfire ooooh!

# 37
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Момичета, не разбирам защо наскачахте така всички Wink. Просто не съм съгласна, всичко да се слага под един знаменател, разбира се, че вече има качествени и хубави сгради и в Бг.
За спекулация не може да се говори на един свободен пазар. Цената е такава, каквато някой е склонен да плати Wink.
PetyaL, хайде сега да не си говорим за материали и радиоактивни бетони. В Бг хората не ядат доматите с колците.
Струва ми се излишно да се драматизира и говори с такъв апломб, все едно само ние, които живеем на вън знаем да живеем Wink.
mcdirock, за заемите съм абсолютно сигурна как се отпускат, зет ми работи в банка и три приятелски семейства изтеглиха жилищен кредит.

# 38
  • Мнения: 5 462
Твърде вероятно е да ги принудят да ги намалят , щото това си е меко казано луда работа.За стандарта в България ебахти и лихвените проценти..къде го има това ....???????

# 39
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Момичета, не разбирам защо наскачахте така всички Wink. Просто не съм съгласна, всичко да се слага под един знаменател, разбира се, че вече има качествени и хубави сгради и в Бг.
За спекулация не може да се говори на един свободен пазар. Цената е такава, каквато някой е склонен да плати Wink.
PetyaL, хайде сега да не си говорим за материали и радиоактивни бетони. В Бг хората не ядат доматите с колците.
Струва ми се излишно да се драматизира и говори с такъв апломб, все едно само ние, които живеем на вън знаем да живеем Wink.
mcdirock, за заемите съм абсолютно сигурна как се отпускат, зет ми работи в банка и три приятелски семейства изтеглиха жилищен кредит.


Тео,аз не съм ти ска4ала,просто продължавам да не съм съгласна с теб за някои неЩа.
Нямах предвид не как се отпускат жилиЩните заеми в Бг а за системата на жилиЩно кредитиране като цяло. И аз познавам хора,взели такива,но няма да ти казвам при какви условия  #Crazy

# 40
  • Мнения: 5 462
Момичета, не разбирам защо наскачахте така всички Wink. Просто не съм съгласна, всичко да се слага под един знаменател, разбира се, че вече има качествени и хубави сгради и в Бг.
За спекулация не може да се говори на един свободен пазар. Цената е такава, каквато някой е склонен да плати Wink.
PetyaL, хайде сега да не си говорим за материали и радиоактивни бетони. В Бг хората не ядат доматите с колците.
Струва ми се излишно да се драматизира и говори с такъв апломб, все едно само ние, които живеем на вън знаем да живеем Wink.
mcdirock, за заемите съм абсолютно сигурна как се отпускат, зет ми работи в банка и три приятелски семейства изтеглиха жилищен кредит.

Много са ти слаби доводите ..егати логиката "Цената е такава, каквато някой е склонен да плати "
Не си ли се замислила че много от хората са принудени да си купят жилище не защото ги имат излишни тия пари ,а поради липса на жилище.Така се принуждават да теглят "високо лихвените кредити "за "да бъдат склони да платят " както ти се изразяваш ......Нямам думи просто ooooh!

# 41
  • Мнения: X
Тео, не скачам, и не преувеличавам
и тук допреди 20год са използвали бетон с радон
как ще ме убедиш, че в БГ е по-различно

хайде, лятото ще взема един брояч и ще пробвам новите сгради и ще докладвам
но ме съмнява, че някъде би се пуснала информация за това, нали се сещаш, че игарят големи пари и интереси, за да се поддържа балона
човек изобщо си няма на представа какви материали са използвани и какви би трябвало да бъдат - ето това е лошото

# 42
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Момичета, не разбирам защо наскачахте така всички Wink. Просто не съм съгласна, всичко да се слага под един знаменател, разбира се, че вече има качествени и хубави сгради и в Бг.
За спекулация не може да се говори на един свободен пазар. Цената е такава, каквато някой е склонен да плати Wink.
PetyaL, хайде сега да не си говорим за материали и радиоактивни бетони. В Бг хората не ядат доматите с колците.
Струва ми се излишно да се драматизира и говори с такъв апломб, все едно само ние, които живеем на вън знаем да живеем Wink.mcdirock, за заемите съм абсолютно сигурна как се отпускат, зет ми работи в банка и три приятелски семейства изтеглиха жилищен кредит.


Теорг, никакво ска4ане, просто явно има някакво разминаване във възприятията. Peace
За спекулация може да се говори при свободен пазар и как оЩе, айде да не влизаме в подробности, мисля, за вси4ки е ясна процедурата.

Мен пък ли4но ми писна да се правя на дръж ми Шапката, за да не ме обвинят в горното.  newsm78
Не става въпрос за кой какво знае да прави, а за стандарти, от които обЩо погледнато, България е бая назад.
(Естествено, ако говорим за хора, разполагаЩи с много от незнайно как средствата, за тях разлика няма, могат всякакъв стандарт да си си позволят.)

пп. понеже скоро не съм си ходила, би ли дала пример за хубава сграда от ново строителство?

# 43
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ето, ето и въобще ако пуснеш една търсачка в гугъла ще видиш много снимки.
Лихвените проценти по жилищните кредити са до 8,5% в зависимост от годините. На коментирам дали е много или не само давам инфо Wink.

# 44
  • Italia
  • Мнения: 4 492
На фасон Що годе са ги докарали,макар,4е е въпрос на вкус,ама като изпълнение пак ти казвам:това,което съм виждала на живо е мамси джейс. Sick
Тео,ние в момента плаЩаме 3% и неЩо ако се не лъжа за 20 годиШен заем. Прави си ти изводите...

Общи условия

Активация на акаунт