оцеляване след едва 22 седмици в майчината утроба

  • 13 883
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 111
Спиди, не се обвинявай за чужди грешки – волни или неволни. Ти си  решила да бъдеш Лекар, защото това е призванието ти.  Hug

Родих бебето с размери 46 см и 1980 гр. в началото на 34-тата г.с. В акта от аутопсията пише, че е с недоносеност 2-ра степен. Когато миналата година ходих при Гагова, тя ми каза, че с тези мерки бебетата традиционно оцеляват.

Деси, в подкрепа на написаното от теб – на моя позната, която беше забременяла по време на престоя си в Холандия й бяха отказали какъвто и да било преглед преди 12-тата седмица. Естествен подбор.  

# 16
  • Мнения: 3 591
Абе не е толкова до естествения подбор според мен. Ако беше така, в БГ където се прави "задържане"  щеше да има по-малко спонтанни първите 3 месеца, нали ?
А %та е един и същ и с дуфастон и без....  По точно, което ще пада, пада и с лежане и без, и с лекарства и без....  за което нямат вина нито доктори, нито майки. Нито една инфекция "невидяна от доктор" първите 12 седмици няма вина за случилото се. Ако тя ще е причина за спонтанния аборт, то вече се е случило когато докторите разберат за него, дори и при постоянни наблюдения.

Рони, наистина бебето ти е било ОГРОМНО за възрастта си. Моето се роди по-късичко с 1 см и само 500 грама отгоре за 4 седмици повече бременност.

Един въпрос - на теб слагаха ли ти стероиди преди да родиш ? Да развият белите дробове на бебето ?

# 17
  • Мнения: 7 111
Нищо не са ми слагали. Разбрах за въпросните инжекции доста по-късно. Междувременно се беше нагълтало с околоплосни води. Средата му беше станала тиня от стаданията му. Това не мога да прося. А през цялата ми бременност мерките му бяха като от учебник.

# 18
  • северно море
  • Мнения: 321
Здравеите моми4ета HugНа
Спиди, не се обвинявай за чужди грешки – волни или неволни. Ти си  решила да бъдеш Лекар, защото това е призванието ти.  Hug

Родих бебето с размери 46 см и 1980 гр. в началото на 34-тата г.с. В акта от аутопсията пише, че е с недоносеност 2-ра степен. Когато миналата година ходих при Гагова, тя ми каза, че с тези мерки бебетата традиционно оцеляват.

Деси, в подкрепа на написаното от теб – на моя позната, която беше забременяла по време на престоя си в Холандия й бяха отказали какъвто и да било преглед преди 12-тата седмица. Естествен подбор.  

напално сам сагласна с написаното.Аз сьщо сам бременна в Холандия.Бях прокьрвила в 9 г.с. обадих се на моята лекарка и поисках консултация тя ми отговори:цитирам: Няма смисьл ако нещо не е наред то организма   ми ще изхварли плода.Ако има по-силно и по-продьлжително кьрвене тогава да и се обадя.Но аз тогава отидах на ехо,вси4ко беше наред.Предимството е 4е лекарите не те стресират допьлнително,и лекарства много рядко изписват.Даже не вси4ки препора4ват да се пият витамини.Успех и кьсмет мили моми4ета  bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 1 941
По точно, което ще пада, пада и с лежане и без, и с лекарства и без....  за което нямат вина нито доктори, нито майки.
точно така е, както и вагиналните прегледи, от които толкова жени се страхуват, че ще предизвикат нещо.

# 20
Милата душица....Дано да с еразвива добре и всичко да е наред Praynig

# 21
  • Мнения: 59
Здравей,Рита.Отговарям на въпроса ти дали бих се явила като свидетел срещу колега - да ако волно е причинил смърт на човек и аз съм свидетел и имам сигурни доказателства.В случай на смърт по невнимание или незнание - вината трудно се доказва.Дай Боже никога да не се налага да изпадам в подобна ситуация,защото казуса няма да бъде никак лесен.
За загубата на детето ми има доза лекарска немърливост,но нямам достатъчно доказателства за това.И още нещо - много мои колеги се явяват като вещи лица в съда и дефакто индиректно са причина много от моите колеги да понесат наказание за извършени от тях неправомерни деяния.Права си за намека,скрит между редовете ти "Гарван гарвано око не вади".В България всичко се купува и продава.....

# 22
  • Мнения: 7 803
милички, искренно съжалявам за загубите ви и ви желая от все сърце скорошното щастие.
искам да кажа някои неща, по повод изказванията на лекари  #2gunfire
в 26 седмица преспах в родилна зала. лекарите ме чакаха да родя всеки момент  Sad на въпроса ми имат ли шанс бебетата, ако се родят сега, лекарката каза ама, разбира се, че ще живеят. поставиха ми първата инжекция за дробовете. до сутринта нещата се нормализираха и ме преместиха в отделението. това за мен беше второ лежане в токолизата. имаше и трето, но както беше споменато не ми давах но шпа или други боклуци. единствено витамини и повече магнезий. родих в 33 седмица, 2 здрави бебчета 2,000 и 2,400. дори престой в кувьоз не се наложи.
 рони, мило стискам ти палци, както и на всички от този подфорум  Hug

# 23
  • Мнения: 7 111
jump-че,  Hug Колко са порасли двете красавици.  Heart Eyes
Още си спомням сутринта след упойката на 6-ти септември СМС-а на Облачето. После карах Мандаринчо да не ви казва, за да не се разстройвате.

Сега си мисля за четиризначетата, родени в добричката болница. Нечовешко е.  Cry
Само едничкото е оцеляло.  Praynig Дано да има сили да се пребори и да порасте здраво детенце.
Милите родители.
 

# 24
  • Мнения: 7 803
както винаги мислиш и за другите  Hug голяма прегръдка от нас трите  Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 59
"Абе момиче ти къде си чула толкова рано родено дете да оживее?". Бях в седмия месец. Скапана държава, скапани институции, скапани лекари. #Cussing out

Моята майка е седмаче.На 58 години е.Баба ми се качва да мие прозорците; пада и това предизвикало раждането. Тогава кувиози май не е имало;знам само че в началото майка е държана увита в памук;на топло

# 26
  • Мнения: 1 792
а ан моя мъж лелямо се ражда в седмия месец и са я били отписали ,но нейната баба я увива в кожи така  почти 2месеца са я гледали.ама сега е жива и здрава жената и има 2 дъщери

# 27
  • Мнения: 1 165
Здравейте мили.Аз съм на 22 години,от гр Шумен съ.Родена съм на 5 месеца и половина,29см,930гр.Сега съм един нормален човек!

# 28
  • Мнения: 59
Привет,момичета.Като чета коментара на Илиана,ми става мъчно за един въпрос на който все се питам - и мойто бебче можеше да е при мен,ако бяха хванали проблема по-рано.Все пак го загубих в 8-мия месец...Но някой не е догледал нещата...Аз се доверих...предоверих и не мога да си го простя.

# 29
  • Мнения: 1 165
спиди здравей!Аз също се бях доверила на един лекар който всеки месец ми повтаряше че всичко с бебето е наред,а се оказа че далеч не е така.Аз също изгубих моето момиченце заради слепотата на лекарите и напълно те разбирам.Горе главата,знам че е много трудно но трябва да се държим.Незнам ти кога си изгубила своето бебе но след 5-6 месеца може да се състезаваме коя ще збременее първа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт