Пак тема за мойте гърди...

  • 11 498
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
Здравей Йо,оперираха ме миналата седмица,утре ми махат конците. Simple SmileУжасявам се при мисълта за повторна,та камо ли трета операция-съчувствам ти! Sad Аз живея в Пловдив и тук в онкологията, смея да твърдя, са едни от най-добрите специалисти-хирурзи-др.Валентин Иванов,Сава Иванов и др.Тулев.Препоръчвам ти ги,защото си разбират от работата,изключително съвестни и безкомпромисни в професионализма си.Др.Димитрова и др.Измерлиева са на ехографа,всички минават през тях,дори да са преглеждани другаде и почти винаги се потвърждава поставената от тях диагноза. Ако си си напипала само 1 бучка и на ехографа  не се виждат добре,когато те отворят хирурзите,със сигурност ще проверят за повече и ще ги отстранят.Казвам го ,защото имаше жена с един фиброаденом,а в последствие  са открили и и премахнали 3,съобщиха и го след операцията.
За болките в гърдите не ти препоръчвам да пиеш хормонални лекарства,фиброаденомите започват да растят от тях.Опитай с хомеопатия,чувала съм добри отзиви,но за всеки индивидуално,нали знаеш!?Желая ти успех!  bouquet

# 16
  • Мнения: 22
Забравих да кажа, че аз бях с направление,всичко си минава през здравната каса,ако си осигурена,без прекъсване  или не повече от 3 мес!

# 17
  • Мнения: 2 657
Моми4ета,поне за момента-няма как да отида където и да било ConfusedВариянта е да мина на преглед в София,когато отида с детето на операция.

Мен не ме притесняват фиброаденомите,а тази болка #Cussing out
Ще взема този Прогестерол да пробвам,дано поне малко ме успокой.

мариса,дано вси4ко при теб е наред-и дано не ти се появяват пак.
Аз ве4е съм претръпнала и сега втория път легнах по мое желание,а не 4е са ме карали да ги махам.Знаех за малкото и исках да го махна,но като узнах и за голямото-хептем бях непреклонна,4е лягам Peace

осигорена съм напълно и двата пъти съм минала без проблем.макър,4е втория отидох при друг хирург,който явно искаше да си ме остави за него,но да ми прави операцията в поликлиниката-където изри4но пише 4е се заплащат Shocked

# 18
  • Мнения: 1 951
Йо, моят съвет е да си направиш мамография. Няма ли във Видин мамограф.В Плевенската онкология са добри мамолози.
А това, че те боли е добре.Лошите неща в гърдата не болят  Wink
Мажи се с Прогестогел, можеш да си вземеш и вит. А и Е.Преди се казваше Геритамин, но сега си имаше друго име, което в момента ми изхвръкна от акъла.

# 19
  • Букурещ
  • Мнения: 7 832
Йо, моето мнение го знаеш Peace

при мен нещата вървят към края най-сетне.

стискм палци и  не се колебай да ми пишеш, ако ти трябва свестен лекар, който съм го тествала 4 пъти до момента като не броя най-първия път когато не бях при него.

само не можах дя разбера защо пълна упойка това  недоумявам и до момента.

# 20
  • Мнения: 2 657
Йо, моето мнение го знаеш Peace

при мен нещата вървят към края най-сетне.

стискм палци и  не се колебай да ми пишеш, ако ти трябва свестен лекар, който съм го тествала 4 пъти до момента като не броя най-първия път когато не бях при него.

само не можах дя разбера защо пълна упойка това  недоумявам и до момента.

Пълна-защото съм бъзлива и ме е страх Embarassed

Лио,ще ти пиша на ли4ни,4е нещо са му потънали гимиите Cry

# 21
  • Мнения: 2 657
Утре съм на ехограф Peaceнезнам какво ще се установи  пак,но отивам и ще настоявам да ми се обърне внимание...хормони ли ще пускат,лекарства ли ще ми дават...незнам,но да правят нещо,4е в4ера едвам изкарах деня Sadтаккива болки/и сеге ме боли де/ имам на тая гърда с мастопатията,4е оставете,4е ме боли това оплътнение,ами цялата гърда,да не споменавам,4е от към рамото на гърдата имам някакви втвърдявания,като топ4ета и ме побърква това място от болка #Cussing out

писна ми Twisted Evil

# 22
  • София
  • Мнения: 626
Аз имах същите проблеми с мойте гърди преди около 3 години.
Тогава почти ме бяха сложили на опереционната,но един стар професор влезна
попита за какво съм, и остана много учуден,че ще ме оперират!
Веднага ме накара да ходя да си купя"МАСТОДИНОН"
Пие се около 2-3 месеца по няколко капки на ден/не мога да си спомня точно,но на
листовката пише/.И....всичко мина и до ден днешен няма спомен от болки,бучки и др.
Ако искаш опитай!Стискам ти палци!!! Hug

# 23
  • Мнения: 2 657
минах...по късно ще пиша подробности,,,ама не са много за писане #Cussing out

# 24
  • Мнения: 1 494
Йоанче, понякога има и трудни решения, които трябва да се вземат, за да продължиш...
В никакъв случай не се поддавай на страха в такива случаи, а действай... Hug

# 25
  • Мнения: 2 657
такааа........дясна гърда-мастопатия...лява гърда-това дето не са ми го махнали на последната операция,което лекарят не е сигурен то4но дали е фиброаденом или по вероятно е кисти4ка малка,която ми се е появила след първата операция.не е нарастнало от миналия преглед,но няма то4ните о4ертания на фиброаденом,но все пак са могли да го махнат на втората операция #Cussing outОба4е ИМАМ НОВ ФИБРОАДЕНОМ,който се е появил в рамките на тези два месеца/януари и февруари/с размери-9/7мм

Изписа ми Мастофит 2-ти по 2 таблетки и Прогестогел по схема...каза,4е ако това не ми понамали болките,ще мина на Мастодинон.

# 26
  • Мнения: 1 951
И Мастофита и Мастодинона са билкови препарати и малко се съмнявам да има някакъв ефект от тях.Може би само от Прогестогела да ти намалеят болките. При всеки е различно.
Съжалявам за новия ти фиброаденом, но наистина е най-добре да се махне.
А ако е киста, може да се махне  и само с биопсия, не е нужно да се оперира гърдата.
Аз пак да си попитам - защо не си направиш мамография?

# 27
  • Русе
  • Мнения: 511
Ми, аз не мога да разбера при кой лекар ходиш, но ми се стува, че нещо не са му достатъчно добри съветите.....

# 28
  • Мнения: 2 657
И Мастофита и Мастодинона са билкови препарати и малко се съмнявам да има някакъв ефект от тях.Може би само от Прогестогела да ти намалеят болките. При всеки е различно.
Съжалявам за новия ти фиброаденом, но наистина е най-добре да се махне.
А ако е киста, може да се махне  и само с биопсия, не е нужно да се оперира гърдата.
Аз пак да си попитам - защо не си направиш мамография?

да билкови са,каза 4е поне няма да навредат,а за гела,4е може да понамалеят болките PeaceА,дано Praynig
да каза за биопсията,но той имаше в предвид,4е това аз си го напипах още няколко месеца след първата операция и когато в последствие разбрах за другия фиброаденом от прегледа и реших да махам уговорката бе,4е махаме и двете....да но явно хирурга е решил друго при операцията и ми е махнал едното ooooh!


мамография съм правила преди година Peace

Ми, аз не мога да разбера при кой лекар ходиш, но ми се стува, че нещо не са му достатъчно добри съветите.....

за нашия град-този е най търсеният-тук мамолози няма ooooh!

Следващото нещо което мисля да направя е-тук идва на месец или два някакъв мамолог/това го разбрах днес/,та ще видя кога ще е тук и ще си запиша 4ас да мина при него Peace

# 29
  • Русе
  • Мнения: 511
Аз веднъж вече го казах, но ще се повторя - аз съм безкрайно благодарна на доц. Гаврилов! Проблемът ти не е за подценяване! Не разчитай на видинските лекари! Щом аз от Русе се вдигнах до София и на всеки 6 месеца го правя, значи и ти можеш!

Общи условия

Активация на акаунт