нормално ли е лекар да каже да не го пускате да прохожда рано

  • 2 254
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Когато проходи -тогава Wink
Детето само си показва кога е готово. Peace

Така е  Peace

# 31
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 За ранното прохождане съм съгласна,и нас така ни посъветваха,но за излизането... Shocked

# 32
  • Мнения: 8 242
Нито го спирам, нито го карам.. Седна си сам на 5.5 месеца .. малко след това пропълзя.. Сега се катери навсякъде и ходи с опора.. Като се пусне ще се пусне  Crazy .. и ще отлети  Mr. Green

# 33
  • Мнения: 3 647
Когато проходи -тогава Wink
Детето само си показва кога е готово. Peace

# 34
  • Мнения: 8 505
Прдиатъра нищо не ми е казвал.Ортопедът обаче ми каза,че е трябвало да я задържим да проходи максимално късно (това стана на третия профилактичен преглед).

# 35
  • Мнения: 294
аз съм шокирана! Shocked какво значи да не му дава да проходи ? връзва го на стола ли ? как може да се спира нормалното развитие на детето ?1!! Когато е готово - тогава, но трябва да му се показва и да се учи за да му е по-лесно. А за изкривяването на краченцата също съм чувала че се случва често и се оправя от самосебе си ,когато бебето започне да стъпва по-уверено.
Сега за това че не го извежда не знам какво да кажа... просто не мога да си го представя! Моето бебенце излиза на разходка всеки ден от 10тия ден след раждането, и в много дъждовните дни ,в които се налага да си останем в къщи се чувствам ужасно гузно,че не е подишало чист въздух и не се е поразведрило навън. Ама хора всякакви. Ти не им се връзвай на акъла,а си гледай бебчето както ти чувстваш за най-добре!

# 36
  • Мнения: 150
Според нашата педиатърка, бебето може да се оставя да стои на крачетата след навършени 9 мес. Имам приятел ортопед и той е на това мнение, даже за костите било по-добре след навършване на 10 мес.
Peace Алекси проходи на година и 3 месеца - точно за почивката ни на морето, та не се наложи да лази по пясъка, а си тичаше по плажа, като тротинетка.

# 37
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
По-скоро не е нормално да се насилва детето да ходи! Когато то само си пожелае - тогава.
Моя син проходи на 1г. и 4 месеца чак....... Всички деца около нас на тази възраст ходеха вече, но моето не искаше.... Е, какво, проходи си детето, аз на 1г. и 2 месеца го водих на ортопед, защото правеше крачки само ако го държим за 1 ръка, и ортопеда каза, че съм луда да се тревожа. Сега ходи и се катери навсякъде, свърши ми спокойствието..... Wink

# 38
  • Мнения: 5 183
И моят син проходи на 1 година и 4 месеца. Не съм го спирала, но и не съм го юркала да бърза да проихожда, щото вси4ки около него, 4е и по-малки, ве4е ходят. Прав им път!  Mr. Green Моят пък пълзеше, като фурия, а сега е пършинг, няма спиране! Е, ве4е е на 4 години де.
А за разходките, според мен става дума не да нбе се извежда на въздух, а по-скоро се има предвид да не го юрне майка му на дълги преходи без коли4ка - да върви с 4асове... В такъв смисъл разходката не е полезна, а не да не го води навън.

# 39
  • Мнения: 7 723
На мене ми е много странно, когато някой каже : не го учи да прохожда рано  #Crazy
Какво значи да научиш едно дете да ходи?  Thinking
Според мен- на сила не става, когато му дойде времето- то просто тръгва да ходи самичко, не можеш да го спреш  Wink Rolling Eyes

# 40
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
И аз смятам,че детето само ще си покаже кога е готово!Започне ли да се изправя в креватчето няма да го вържа да лежи я PeaceНо докато дойде този момент,просто забравям за проходилката Mr. Green

# 41
  • Мнения: 1 555
Щом детето само е тръгнало да ходи не виждам причина да бъде спирано !!! Да неприятна е гледката като видиш как някоя майка ентусиазирана влачи детето си, като мисли че то ходи  #Crazy
А за разходките аз съм много голям фен и още от бебе го мъкна по всевъзможни паркове и курорти, дори сега макар и студено пак ходим до южния парк или зоо парка!

# 42
  • Мнения: 2 171
А пък аз забелязвам една много интересна тенденция  Wink- когато синът ми беше на 9-10 месеца и го разхождах в градинката, се намериха поне 2-3 майки, които се чудеха как на тази възраст още не ходи и че не било нормално ooooh!. След това той проходи съвсем сам седмица преди да навърши годинка и тогава пак се намериха майки, които пък този път ми обясниха, че не било хубаво да прохожда преди годинка, защото щяли да му се изкривят крачетата Mr. Green.
Аз лично нито съм го насилвала да прохожда, нито съм го държала вързан в количката насила. И двете неща ми изглеждат еднакво нелепи. А и моите наблюдения сочат, че децата проходили преди годинка не са с по-криви крачета от проходилите по-късно Laughing

# 43
Не бих насилвала детето си нито да ходи,нито пък бих го спирала.То само си знае кога е готово да направи първите крачки и мисля,че това,което лекарят е казал е пълна глупост

# 44
  • Мнения: 8 505
Не става въпрос да не се дава на детето да се учи да ходи.Не зная защо го обръщате така.Просто не трябва да ну се помага по никакъв начин-да се води за ръце или на каишки за прохождане и каквото още се сетите.Целта е да се научи само,а то ще се научи едва,когато е готово (разбирайте достатъчно стабилно) за това.

Общи условия

Активация на акаунт