Заслужава ли си раждане в частна клиника?

  • 7 896
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 039
Ще има винаги такива ЗА частните и ПРОТИВ тях!
Аз съм раждала два пъти в държавна. Ако трябва да родя трети път ще бъде в частна болница. Разликата е от земята до небето, като условия и отношение. Mr. Green

Първо,малко офф-бебчето ти е направо невероятно  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
По темата-именно за това говоря!!!Не че в държавната не ми обърнаха внимание,не че няма добри професионалисти,не че боли повече...просто нищо не е така,както трябва да бъде,не е,по дяволите  Crossing Arms

# 31
  • Мнения: 2 498
Имаш ли парите съветвам те да родиш в частна клиника Peace....имам 2 раждания-първото в държавна, а второто в частна болница и мога смело да заявя, че база за сравнение просто няма....
Вторият път раждах в Торакс-Пловдив...това ти го казвам, понеже съм от Ст. Загора и пътя не е проблем.....

Все пак жената ражда веднъж или 2 пъти в живота си, а не вс. ден и защо да не е в европейска съвременна частна клиника?!?!Така, че според мен не е прищявка да се ражда в частна болница.....

# 32
  • Мнения: 8 163
Раждането навсякъде е еднакво, различни са условията и то по-точно условията след самото раждане.
newsm10
Не бих раждала в частна болница в БГ. С първото дете ходех на прегледи в частна клиника в София, където не се грижеха за мен, а за печалбата си. Има нормални здравни заведения, в които са направени ремонти, има ВИП стаи и персоналът е компетентен и грижовен, напр. "Св. София", където родих Аля.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 099
Дано всичко при теб мине леко и бързо, независимо от болницата!  Hug

Аз родих в частната клиника на Мазнейкова. Пак бих родила там, защото:

1. хигиената е безупречна;
2. доктор стоя цяла нощ до леглото ми в една прекрасна стая;
3. екипът по време на раждането включваше 2 доктори - вкл. самата Мазнейкова;
4. плащането е ясно и регламентирано, и НЕ Е МНОГО ПО-СКЪПО, отколкото ако трябва да буташ рушвети, да избираш екип, да наемаш ВИП стая, да си доплащаш упойка и т.н.
5. никой не ти се зъби и не се държи троснато и непочтително, даже напротив - държат ти ръката по време на най-болезнените контракции.
6. ИМАТ ЦЯЛОТО ОБОРУДВАНЕ АКО, НЕ ДАЙ СИ БОЖЕ, ИМА УСЛОЖНЕНИЯ!

Успех!  Wink

# 34
  • София
  • Мнения: 7 242
По принцип съм за частните клиники. Но от болница да болница има голяма разлика. Първото си дете родих в 1-ва частна АГ Райна Княгиня, от където съм крайно недоволна. Сега се ориентирам към държавна - Св. София. Колкото и да са добри условията и отношението в частните клиники /което не винаги е така/, това не може да компенсира липсата на голими и добре оборудвани неонатологични отделения.

Последна редакция: сб, 24 фев 2007, 09:00 от Лекси

# 35
  • София
  • Мнения: 8 932
Скоро в една тема за болница Вита, една майка обясняваше колко била доволна, какво добро отношение, как имали страхотен реанимационен автомобил, с който превозили бебето и до друга болница (държавна) не си спомням вече коя. Е като е толкова страхотна тази болница, защо местят бебето при нужда. Истината е, че частните болници залагат на лукса за родилката, за сметка на все още недостатъчната апаратура в неонатологичните отделения. Всичко е прекрасно, ако бебето и майката са наред, но ако има проблем винаги превозват бебетата до специализираните държавни болници.

# 36
  • Мнения: 1 992
Аз нямах намерение да раждам в частна клиника, но имах намерение да си платя за ВИП-стая в държавна. И така избрах АГ-Варна. Съображенията ми бяха следните:
 - ако нещо стане с бебето по време и след раждането няма да се губи ценно време в транспортирането му от частната клиника до държавната(въпреки положителната ми нагласа относно раждането трябва да се помисли за всичко).
- избрах ВИП-стая, за да бъда в нормални условия, за да бъде бебето при мен през цялото време(а не да се моля на някой да го видя), за да мога да се виждам с близките си по всяко време.
Избрах си и лекар, той започна да следи състоянието ми, месец преди термина се оказа, че плацентата ми е силно калцирана, аз уверена в избора на добър специалист и сигурна че всичко ще мине добре. Той ме викаше на запис на тоновете през ден и чакахме момента да дойде, докато.... седмица преди термин той започна да не си вдига телефона. Аз реших да отида при друго светило за консултация в същата тази болница, той ме прегледа, успокои ме и каза, че не може да ме поеме, но когато моментът на раждането настъпи, мога да отида на ВИП-етажа и да родя спокойно, въпреки че нямам уговорка, ОБАЧЕ ако има места  #Crazy
И така на 11.06 в 1,30 през нощта, с изтекли води се озовах пред вратите на Майчин дом - Варна. Спонтанно решение, за което не съжалявам.
Доволна съм, не от лукса(макар че не е никак за подценяване), а от навременната реакция на лекарите, защото раждането беше тежко и завърши с форцепс. Ако не бяха те, можеше да се случи най-лошото.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 524
Чета ви с голям интерес. Моят доктор се е преместил от шейново в клиниката на Мазнейкова, та явно там ще раждам, защото много държа на доктора си. Има както виждам един основен недостатък при частните клиники - неонатологичните отделения. След няколко дни съм на преглед и ще го обсъдим с доктора, но тъй като съм голяма глезла, май е по-добре да си платя в частната.
Благодаря ви, че ви има  Hug

# 38
  • Мнения: 2 309
Раждах в частна клиника,умишлено!
Този порочен кръг "ако не си платя,няма добро отношение"или"раждах в Държавна болница,но във ВИП СТАЯ",какво ще рече???Пак си плащаш за да си спокоен,че ще ти обърнат внимание,а какво прайват онези,които реално нямат - късмет ли му се казва???

# 39
  • Мнения: 1 925
Скоро в една тема за болница Вита, една майка обясняваше колко била доволна, какво добро отношение, как имали страхотен реанимационен автомобил, с който превозили бебето и до друга болница (държавна) не си спомням вече коя. Е като е толкова страхотна тази болница, защо местят бебето при нужда. Истината е, че частните болници залагат на лукса за родилката, за сметка на все още недостатъчната апаратура в неонатологичните отделения. Всичко е прекрасно, ако бебето и майката са наред, но ако има проблем винаги превозват бебетата до специализираните държавни болници.
Понеже аз съм решила да раждам във Вита живот и здраве и доста неща изчетох от майки тук във форума, искам да кажа, че  пренасянето на бебе до Шейново е било изключение. Вече имат 3 ковиоза и техниката им е класа над тази в държавните болници. За добрите специалисти да не говорим, аз лично съм безумно спокойна за бъдещото раждане, защото знам, че за мен и бебето ми ще се погрижат по най-добрия начин.  Да не говорим, че не си права и това, че се грижат за лукса на майката само. Напротив. Аз лично се насочих към Вита, защото всичко, което е нужно относно изследванията по време на бременноста ти се прави, на докторът можеш да звъниш по всяко време и никой никога не ме врънал. Записах се на ЖК там, след като бях ходила в Шейново и си тръгнах разтреперана и разревана от акушерка, която ми обесни да не задавам въпроси, че първите изследвания ти се пускат като влезнеш в 4-ти месец, че те гледат на видеозон 3-пъти през цялата бременност, и аз да си преценя кога да влезна в болница за повръщане, че " баба ми и без изследвания била родила на полето " ( това са буквално думите и ) и т.н.  #Cussing out . Да не говорим, че разликата в парите е направо незначителна ( говоря за раждането ), като сметнеш избор на лекар, ВИП стая, опойка и всичко, което трябва да купиш за престоя си в държавна болница излиза еднакво.  Peace

# 40
  • Мнения: 2 309
Мислите ли,че държавата ще разреши да се ражда в болнично заведение,неотговарящо на стандарта!?!?!?
Едно просто,квартално барче,също има хиляди изисквания за да заработи!
За съжаление,поради немърливостта и моментното психично състояние на лекарите,стават "грешки "и в държавните отделения,където се квасим и в мизерия
А не на последно място е това,че когато една родилка е спокойна и щастлива,тя ражда много по-лесно...това е статистика,не е измислено от мен Hug

# 41
  • Мнения: 603
Раждала съм веднъж в държавна болница.
Ако има следваш път и имам достатъчно пари, бих родила в частна с епидурална.


# 42
  • София
  • Мнения: 6 011
За мен раждането в частна болница напълно си заслужава!Родих в частна болница първото си дете,живот и здраве ако забременея пак-никога не бих стъпила в държавна болница дори за преглед,да не говорим за раждане.
Като слушам приятелките ми-за уговорка с лекар,упойка,храна/храня кучето си по-добре/ колко се дава в държавна болница-разликата с частната е минимална.Аз не бих дала рушвет на доктор за да спя на скъсан дюшек,да се разхождат насекоми и да ползваме една тоалетна целия етаж!Да не говорим за отношението на персонала....
И това,което казват,че няма добро оборудване при проблем с бебето също не е вярно-как са им издали разрешително тогава?Замислете се дали има достатъчно безотговорен лекар,работещ в частна клиника,който ще види по време на бременността проблем с плода и ще рискува работата си за да се прави на герой!?
Давам и конкретен пример-всички съпруги на чужди дипломати в България раждат във "Вита"/свидетел съм-раждах с една чужденка/.
Защо ли? Mr. Green

# 43
  • Мнения: 1 925
В общи линии, поне това са моите изводи, да родиш в държавна клиника е въпрос на късмет да си доволен, докато да родиш в частна визирам Вита, защото имам наблюдения от там не опира до късмет, всички са доволни. Също така, забелязвам че там не раждат само жени със завидни доходи, а напротив, тези 1100 лв. ще ти бръкнат в джоба доста сериозно, но аз лично смятам, че грижата за мен и новороденото ми дете са безценни и ако трябва заем ще взема, но няма да рискувам в държавна.  Peace

# 44
  • Мнения: 476
И в държавната болница може да получиш обслужване на ниво. Но ако имаш достатъчно средства, отиги в частна клиника.

А може и да не получиш! Като руска рулетка!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт