За калните обувки да ви питам...

  • 11 312
  • 242
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 172
Да, събуват се у нас. Ако някой много държи да е с обувките си, може да си сложи от онези медицинските "терлички", или пък да си измие обувките в банята. Не се събуват само когато е организиран купон, за който предварително е подготвен апартамента (събрани са килимите). Когато ходя на гости, се съобразявам с домакините.
Не разрешавам да се пуши у нас, макар че аз лично пуша, и това е предварително известно на гостите. Няма да се разсърдя, ако някой откаже да ми дойде на гости, заради това, че трябва да пуши по балконите, но няма да позволя и жилището ми да се задимява. Няма да се разсърдя и ако  аз трябва да изляза да пуша на нечий балкон.

# 46
  • Мнения: 4 300
Не карам никого да се събува, но и не бих пускала гости ( или поне не всеки) в стаята на бебето.
Понякога се дразня от стъпки, но чистя след това. Особено се дразня от една братовчедка на мъжа ми, която има двоен стандарт по отношение на този въпрос. Нейсе.
Иначе аз се събувам от учтивост, защото знам че някои получават удар ако им стъпиш с обувки в къщата. Винаги обаче се трия на изтривалката пред вратата.
Иначе пък ми е много неудобно като някой у дома държи да се събуе и съм купила няколко чифта чехли с различни номера, които им давам. Пера ги често в пералнята, а съм виждала и едни еднократни хавлиени по лев-два.
 

# 47
  • Мнения: X
Към Ламята неСПАСКА: не се сърдя. Naughty А пък ако темата започне да придобива скандален характер,  просто ще помоля да я заключат.Не съм я пуснала, за да се дърлим като  квачки, просто ми беше интересно да разбера мнението и на други хора Peace                                  Сега отивам да си прибера съкровищата от детската градина, дано не се избождат очи през това време, че няма да мога да го преживея. Wink

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 16:55 от Анонимен

# 48
  • Мнения: 3 091
  В моя дом аз определям правилата .... у нас не се пуши и не се влиза с обувки .... иначе какво ... всички ние , в собствения си дом, да бъдем поставени в неудобно положение ....
Колкото и да те харесвам, няма да ти идвам на гости. Но път ти можеш да дойдеш у нас - никакви рестрикции няма да ти наложа и пак аз ще определям правилата в дома си Wink

Към Рейндроп - пусни анкета, моля те! за и против събуването

# 49
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
  В моя дом аз определям правилата .... у нас не се пуши и не се влиза с обувки .... иначе какво ... всички ние , в собствения си дом, да бъдем поставени в неудобно положение ....
Колкото и да те харесвам, няма да ти идвам на гости. Но път ти можеш да дойдеш у нас - никакви рестрикции няма да ти наложа и пак аз ще определям правилата в дома си Wink




Хм  Crossing Arms  тогава и аз няма да дойда  Sunglasses

# 50
  • Мнения: 343
Зависи от подовата настилка и хигиенните навици на домакините. У нас сме с мокет и събуването е задължително. Но не ми се е налагало да "карам" някой да се събува. Възпитаните хора сами се сещат, че е редно да се събуят, освен ако домакинята изрично не ги помоли да не го правят. А да откажеш да отидеш някъде на гости, защото трябва да се събуеш - това е майтап, нали?

# 51
  • София
  • Мнения: 903
За мен е неуважително към домакинята да се влезе с мръсни обувки. Ако пък има малки деца, лазещи по пода, е недопустимо. Живеем в много мръсна среда (в Европа е хиляди пъти по-чисто - нищо че вече и ние сме там). Улиците тук са осеяни с храчки, кучешки екскременти, боклуци, прахоляк... нищо общо с една чиста алея или тротоар в другите държави, които всеки ден се метат и мият от фирмите за чистота - тук е кочина.
Като отида на гости се събувам, освен ако наистина домакинята много много настоява да вляза с обувките, явно има причина за това. Не обувам чехли, които ми подават именно по хигиенни съображения. Ако ми предложат калцуни, ще ги сложа - така са решили хората вместо да купуват непрекъснато чехли. Обикновено е чисто и не се притеснявам да ходя по чорапи.
В къщи винаги подавам чехли (чисти, които купувам по 2-3 пъти в годината нови - струват по 2-3 лева все пак някои, а има и други, които са меки и се перат в пералня!) - по друг начин няма как да покажеш на човека, че е желателно да се събуе. Е , внякои случаи, когато влиза или техник или съвсем непознат се примирявам и след него забърсвам.
Струва ми се странно някой да не иска да си развали тоалета и затова не се събува, все пак влиза в дом с малки деца. Досега такива високопоставени гости не са ни идвали. Simple Smile  Мисля, че за този казус говорим.

Много точно казано. Дори аз не бих могла да изразя толкова точно собствените си мисли по въпроса.  smile3501 smile3501 smile3501

# 52
  • Мнения: 3 447
Друг случай.Рожден ден.Около 20 души гости....Всички гости са по чехли.Седят,танцуват - шляп,шляп-все по чехли.Чуден купон.
Joy Представяш ли си къде държи 20 чифта чехли? Да, за купон е още по-тъпо - купон, по чорапки  Crazy
Интересни са ми няколко неща.
Първо - вярно, че по улицата има лайна и храчки. Но аз поне гледам да не стъпвам по тях - вие стъпвате ли?
Второ - за неуважението към домакинята. Ами нали това й е работата на домакинята? Нали така или иначе ще изчисти след гостите? Вие не чистите ли, ако гостите са се събули? Ами по тая логика - дай да не й цапаме чиниите, да не й отваряме работа...
Уточнявам, че изключвам роднински и съседски гостувания - там си се събуваме.

# 53
  • Мнения: 1 180
Ааа, с кални обувки в къщи - НЕ! Изобщо не ме интересува какво казва етикецията! Аз също бързам да се събуя, когато отивам на гости. Само ако домакините мноого настояват, влизам с обувки, стига да не съм газила в някое блато! Не бих се чувствала удобно с обувки върху някое прелестно килимчЕ!

# 54
  • Мнения: 920
Мамите  с малки деца, лазещи по пода - а навън не ги ли пускате? Или измивате площадката ?

# 55
  • Мнения: 3 447
А, относно лазещите деца...  Когато детето ми беше малко, не пусках никого в спалнята (и сега не пускам), нито в хола, където той лазеше. Гости посрещах в кухнята и общо взето се ограничавах и преценявах кого да поканя точно в този период. Не бих си пуснала детето да лази в краката на гостите - дори и да са събути.

# 56
  • Мнения: 391
Майко мила, такава дискусия в 21 век! Ползвате интернет, ама все още сте си с мисленето и обичаите на бабите си!   newsm50

Аз гласувах с четвъртата опция!

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Майко мила, такава дискусия в 21 век! Ползвате интернет, ама все още сте си с мисленето и обичаите на бабите си!   newsm50

Аз гласувах с четвъртата опция!

 tooth tooth tooth tooth tooth

# 58
  • Мнения: 46 535
Който не ще да се събува, да не идва у нас  Stop

Не живея на улицата за да ми се влиза с обувки, пък и детето непрекъснато си слага в устата неща от пода, освен това обичам да седя долу, да си слагам чашата на пода, която пък после вдигам на масата примерно, а аз си лягам в чистите чаршафи и т.н.,  ...

Г-жа Смутена-Засрамена, като лази навън й мия ръцете, не площадката.

# 59
  • Мнения: 3 447
Тъй! Като гледам как е тръгнало, дайте направо да се групираме за ходене по гости - кой у кого може и не може, да не стане някой фал  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт